Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розкриття інформації про основні засоби в фінансовій звітності

 

Інформація про основні засоби знаходить відображення в різних формах звітності. Так у першому розділі Балансу «Необоротні активи» за статтею «Основні засоби» відображується вартість власних та отриманих на умовах фінансового лізингу об’єктів та орендованих цілісних майнових комплексів, які віднесені до складу основних засобів відповідно до П(С)БО 7, крім інвестицій у нерухомість, а також вартість інших необоротних матеріальних активів. До підсумку Балансу основні засоби включаються за залишковою вартістю, яка визначається як різниця між первісною вартістю (відображується дебетове сальдо рахунків 10, 11) і сумою зносу (кредитове сальдо рахунка 13).

За статтею «Незавершені капітальні інвестиції» відображується вартість незавершених капітальних інвестицій у будівництво, створення, виготовлення, реконструкцію, модернізацію, придбання необоротних активів (включаючи необоротні матеріальні активи, призначені для заміни діючих і обладнання для монтажу), які здійснюються підприємством (дебетове сальдо рахунка 15 «Капітальні інвестиції»).

У Звіті про власний капітал по статті «Переоцінка активів» наводяться дані, які відображують збільшення або зменшення власного капіталу в результаті переоцінки засобів та інших активів у порядку, передбаченими відповідними положеннями (стандартами).

У примітках до фінансової звітності щодо кожної групи основних засобів наводиться така інформація:

вартість (первісна або переоцінена), за якою основні засоби відображені в балансі;

методи амортизації, що застосовуються підприємством та діапазон строків корисного використання (експлуатації);

наявність та рух у звітному році: первісна (переоцінена) вартість та сума зносу на початок звітного року; первісна вартість основних засобів, які визнані активом,з виділенням вартості основних засобів, отриманих в результаті об’єднання підприємств; сума зміни первісної (переоціненої) вартості та зносу основних засобів у результаті переоцінки; первісна (переоцінена) вартість та сума зносу основних засобів, які вибули; сума нарахованої амортизації; сума втрат від зменшення корисності і сума вигід від відновлення корисності, відображені в звіті про фінансові результати у звітному періоді; інші зміни первісної (переоціненої) вартості та суми зносу основних засобів; первісна (переоцінена) вартість та сума зносу на кінець звітного року;

первісна (переоцінена) вартість та сума зносу основних засобів, щодо яких існують передбачені чинним законодавством обмеження володіння, користування та розпорядження;

первісна (переоцінена) вартість та сума зносу переданих у заставу основних засобів;

сума капітальних інвестицій в основні засоби за звітний рік;

сума укладених угод на придбання у майбутньому основних засобів;

залишкова вартість основних засобів, що тимчасово не використовуються (консервація, реконструкція тощо);

первісна (переоцінена) вартість повністю амортизованих основних засобів, які продовжують використовуватись;

залишкова вартість основних засобів, вилучених з експлуатації для продажу;

первісна вартість, залишкова вартість та метод оцінки основних засобів, отриманих за рахунок цільового фінансування;

інформація про зміну розміру додаткового капіталу в результаті переоцінки основних засобів та обмеження щодо його розподілу між власниками (учасниками)

Інформація про необоротні активи та групу вибуття, утримувані для продажу, а також припинену діяльність наводиться у Балансі – Розділ IV «Необоротні активи та групи вибуття». Інформацію за даною статтею формує лише один субрахунок 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу». У Примітках до фінансової звітності наводиться така інформація:

у період визнання необоротних активів, групи вибуття як утримуваних для продажу: опис необоротних активів, групи вибуття; опис обставин продажу (вибуття), спосіб та час; збитки від зменшення корисності та їх подальше сторнування;

порядок формування єдиного показника, що наводиться у звіті про фінансові результати у частині: доходів (витрат), прибутку (збитку) від припиненої діяльності до оподаткування; витрат з податку на прибуток, пов’язаних з припиненою діяльністю; доходів (витрат) від переоцінки активів, групи вибуття, які утворюють припинену діяльність, за чистою вартістю реалізації; витрат з податку на прибуток, пов’язаних з результатами переоцінки;

основні групи активів та зобов’язань, визнаних як утримувані для продажу, що подаються окремо без згортання.

 

Список використаних джерел:

1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», прийнятий Верховною Радою України від 16.07.1999 р. № 996-XIV (зі змінами і доповненнями).

2. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань та господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291.

3. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 р. № 561 (зі змінами і доповненнями).

4. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань та господарських операцій підприємств і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291.

5. Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI / Вісник податкової служби України № 46 (618).

6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87.

7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 «Звіт про власний капітал», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87.

8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 87.

9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 27 «Необоротні активи, утримані для продажу, та припинена діяльність», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2003 р. № 617.

10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 28 «Зменшення корисності активів», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2004 р. № 817.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  3. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  4. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  5. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  6. V Засоби навчання
  7. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  8. Адреноблокуючі засоби.
  9. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  10. Акустичні засоби|кошти| захисту
  11. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  12. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації




Переглядів: 1684

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік вибуття основних засобів | Медичне страхування осіб, що від'їжджають за кордон.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.