Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік службовихих документів і формування довідково-інформаційного банку даних

Облік СД передбачає не тільки реєстрацію факту ство­рення (видання) або отри­ман­ня документа, але й обо­в'язкове фіксування усіх пере­мі­щень документа інстан­ція­ми, керівниками і вико­нав­цями у процесі розгляду, вико­нання і використання документів. Облік цих документів та їх зберігання завжди центра­лі­зовані в ССД підприємства або у референта керівника.

Головною метою обліку СД є забезпечення їх фізич­ного збереження. Облік СД вирішує наступні завдання: фіксуван­ня факту надходження або видавання документа; фіксування місця знаходження документа; забезпечення по­­шуку доку­ментів під час перевірки наявності або необ­хідності звер­нен­ня до документа; забезпечення довідково-інформа­цій­ної і контрольної роботи з документами; попе­редження втрати копій та примірників докумен­тів, чер­не­ток і ре­дак­цій, додатків та окремих аркушів. Для вирі­шен­ня цих завдань доцільно вести наступні види обліку СД підприємства: облік вхідних до­кументів; облік під­готованих, ви­да­них вихідних (ті, які від­прав­ляються) і внутрішніх доку­мен­тів; інвентарний (виділений) облік до­ку­ментів, справ та носіїв СІ. При довільному виді обліку індексування СД ба­зується на поряд­ковій нумерації документів всього потоку протягом календарного року.

Перевага порядкової нумерації полягає в гарантованому збереженні но­меру, виділеного для даного СД, за­писі вихідних відомостей про документ і картку, за­ведену на документ. Жоден номер не може щезнути, а кар­точка випасти із систематизованого за номерами масиву. Поваж­ним недоліком по­рядкової нумерації документів є відсутність її прив'язки до місця зберігання документа. Однак до вало­вого номера СД може додаватися смисловий ін­декс, який відзначатиме справу за номен­кла­турою. Номер СД, що надійшов, проставляється не тільки у вхідному штампі на першому аркуші СД, але й на першому аркуші кожного додатку в штампі ″До вх. № __″ з вказанням року реєстрації. У вхідному штампі СД додатково проставляється кількість ар­ку­шів основного до­кумента і додатків з вказанням грифу їх конфіденційності.

У журналах і картках обліку вносяться не тільки ви­хідні дані про документ, але й відомості про його рух з мо­менту поступлення або видання до закінчення вико­нан­ня і підшивання до справи, відправлення адресату або зни­щен­ня. Кожний запис завіряється підписами працівника ССД і виконавця або іншого працівника цієї служби. При запов­ненні на СД одного при­мір­ника облікової картки виникає не­обхідність ведення контрольного журналу. Жур­нал приз­­начений для забезпе­чення послідовності присвоєння СД порядкових облікових номерів, контролю за наявністю СД і кар­ток, прискорення пошуку. Навпроти обліко­вого номеру СД у журналі відзначається прізвище осо­би, яка розписалася у картці за отримання СД, тобто фіксується місцезнаходження документа.

При заповненні на СД двох або більше примірників картки функцію контрольного журналу виконує по­точна картотека. Традиційний обліковий та довідково-ін­фор­маційний банк даних з СД зви­чайно включає в себе: довід­кову картотеку на невиконані документи, в якій пер­ші примірники карток розташовуються за виконавцями; валову картотеку з розділами неви­конаних (для других при­мірників карток) і виконаних (для перших примірників карток) СД, в якій картки роз­ташовуються у пос­лі­довності облікових номерів СД; контрольну карто­теку, в якій додаткові примірники кар­ток розташовуються за термінами виконання; довідкову картотеку на виконані документи.

Якщо на СД ведеться довідкова картотека, аналогічна до картотеки на відкриті документи, тоді частина карто­теки на невиконані документи форму­ється за виконавцями, а у частині на виконані документи картки розташовуються за рубриками номенклатури справ (якщо нумерація СД ведеться за кожною справою окремо) або у валовій послідовності номерів документів.

В обох варіантах примірники картки розміщуються одночасно в обидві частини картотеки. По закінченні робо­чого дня інший працівник ССД пере­віряє пра­вильність реєстрації СД та їх наявність. У облі­ко­вих формах не дозволяється робити довільні виправ­лення за допомо­гою корегуючої речови­ни тощо. Виправлення ретельно вписуються працівником ССД біля/або вище помилкового запису і завіряються його підписом.

Помилковий запис закреслюється однією рискою. Об­лікові форми не повинні містити СІ. Разом з тим жур­нали і картотеки містять, в сукуп­ності, дані обмеженого розповсюдження, у зв'язку з чим їх належить зберігати в умовах, які виключають доступ до них сторонніх осіб.

Переміщення КД між пра­ців­никами ССД фіксується у передавальному жур­налі. Автоматизований облік СД вклю­чає в себе наступні процедури: ввід у систему почат­кових відомостей про документи і формування машинного (елек­тронного) журналу (картотеки); контроль правиль­нос­ті вне­сених записів та їх відповідність документам; роз­друк на паперовому носії введених записів для форму­ван­ня тра­диційного журналу (картотеки); роздрук облікової форми видавання документа.

У електронний журнал СД вно­сяться в хронологічній послідовності їх надходження до ССД. Паперові роздруки записів вихідних відо­мос­тей про документ, внесений в електронний журнал, за­безпечують облікову функцію зас­від­чення факту надход­ження або видання документа, його місцезнаходження і зберігання.

Роздруки в комплексі формують традиційній обліковий журнал (картотеку), в якому записи про документи роз­ташовуються у валовому порядку. Журнал одночасно є: описом СД; страховим масивом облікових даних про доку­менти на випадок пошкодження або знищення елек­трон­ного журналу.

Автоматизований банк даних реалізовує функцію до­відкового та пошукового обслуговування користувачів, конт­ролю виконання документів та, інколи, – роботи пер­соналу з електронними аналогами паперових документів.

Облік виданих СД додатково вирішує наступні зав­дання: попередження втрати чернеток і варіантів докумен­та; підтвердження фактів зни­щен­ня всіх чернеток мате­ріа­лів, які виникли у процесі вико­нання документа; під­тверд­ження факту передавання докумен­та на відправлення або виконання, передавання його іншим працівникам ССД. Для обліку виданих СД вико­навець здає працівнику ССД: всі примірники підписаного керівником доку­мента; додат­ки до документа; чернетки основного документа і додатків, редакції і варіанти доку­мента, робочі записи; документ, який став основою для складання даного документа.

Про здачу та знищення вказаних матеріалів працівник ССД робить позначку в облікових картках до­кументів і у внутрішніх описах СД, які зна­ходяться у ви­ко­навця. Позначка в обліковій картці завіряється під­пи­сами пра­цівника і виконавця. Факт знищення чернетки і інших матеріалів під­тверджується позначкою на копії документа, яка залишається у справі ССД.

Додатки до виданих СД є самостійними документами і мають свої облікові номери за відповідними видами обліку. Виданим конфіденційним розпорядчим докумен­там і протоколам присвоюється не тільки загальний вало­вий обліковий номер, але й поряд­ковий номер у даній групі документів.

На інвентарний облік після заповнення довідкових карток можуть бра­ти­ся всі СД підприємства, якщо обсяг таких документів невеликий. Картотека (журнал) інвентарного обліку СД ведеться безперервно. Номери кожного року продовжують номери попередніх років. Інвентарний номер вказується на документі в верхньому лівому кутку пер­шо­го аркуша, наприклад: ″Інв. №__ і дата″. Одночасно може формуватися електронний довідковий масив з СД. Поставлені на інвентарний облік технічні носії інформації маркуються. Маркування передбачає нанесення на них та­ких даних: інвентарного номера, номера або назви струк­турного підрозділу, прізвища виконавця. Написи роб­лять речовиною, яка має високу механічну стійкість.

Облік СД дозволяє не тільки забезпечити збереження документів та організувати довідко­во-інформаційну і конт­рольну роботу, але й проводити періодичні і неперіодичні перевірки наявності документів.

Метою перевірки наявності СД є встановлення фак­тичної відповідності наявних доку­ментів записам в облі­ко­вих формах, їх збереженню, ціліс­ності та комплектності. Такі перевірки спонукають вико­нав­ців до ретельного дот­римання правил роботи з СД і піклування про їх фізичне збереження.

Перевірка проводиться від облікових даних до до­ку­ментів, примірників документів і складових частин кож­но­го примірника. Регламентовані, обов'яз­кові перевірки на­явності СД проводяться що­квар­­тально і по завершенні ка­лен­дарного року.

Нерегламентовані перевірки здійснюються під час змі­ни керівництва підрозділів, звільненні виконавця, після закін­чення екстремальної ситуації, виявлення фактів загро­зи інформації та в інших випадках. Перевірки наяв­ності документів проводяться спеціально призначеною ко­місією, в яку звичай­но входять: зас­туп­ник керівника підприємства, керів­ник служби безе­ки та інші особи. За результатами перевірки складається акт.

Щоденні перевірки наявності документів (самоперевірки) проводяться по закінченні робочого дня всіма пра­цівниками, які працюють з СД.

Головною метою обліку СД є, насамперед, формування інформаційної бази, яка забезпечує постійний нагляд за збереженням кож­ного документу і своєчасне фіксування його місцезнаходження.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  5. Акції та їх облік
  6. Акції та їх облік
  7. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  8. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  9. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  10. Алгоритм формування статутного фонду банку
  11. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  12. Аналіз активів банку




Переглядів: 801

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологія захисту документованої інформації | Порядок роботи персоналу з службовими документами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.