Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок роботи персоналу з службовими документами

При виході документів за межі служби СД їх безпека різко знижується за рахунок санкціонованого ознайом­лен­ня з ними значної кількості праців­ників підприємства. У зв'язку з цим правильна організація роботи персоналу з цими до­ку­ментами є дуже важливою.

Особливо велика загроза електронним документам в результаті потенційної доступності інформації великій кіль­кості працівників і важкості виз­начення самого факту крадіжки інформації. Керівники і виконавці підпри­ємства під час роботи з СД зобов'язані: зна­йомитися тільки з тими СД, до яких вони отримали дозвіл на доступ в силу посадових обов'язків; подавати працівнику служби СД документи, що за ними числяться, для перевірки їх наявності і комп­лект­ності; вести облік документів, які у них знаходяться; що­дня перевіряти наявність документів, здавати їх на збері­гання в ССД; негайно повідомляти безпосеред­ньому керів­нику і у ССД про втрату або недостачу документів, вияв­лен­ня зайвих або необлікованих докумен­тів, окремих ар­ку­шів; здавати за описом у ССД усі СД, які за ними рахуються, при звільненні, перед виходом у відпустку, від'їзді у відрядження.

Усі передавання СД керівникам і виконавцям повинні реєструватися в картках обліку СД. Приймання та видавання документів здійснюються під особистий підпис, що необхідно для встановлення факту покладення персо­нальної відповідальності за документ на конкретних пра­цівників.

Працівник служби СД, видаючи документи виконавцям для роботи, зобов'язаний: не допустити видання СД особі, яка не має права доступу до нього; зафік­су­вати факт передавання документа виконавцеві; забезпе­чити фізич­не зберігання документа, додатків, аркушів і інших частин СД; ознайо­мити виконавця тільки з тією частиною СД, яка йому адресована; попере­ди­ти можливість ознайомлення з документом сторонньої осо­би при видаванні СД виконавцеві і поверненні документа; забезпечити облік СД, які знаходяться у виконавців.

Відповідальність за збереження СД і попередження витоку інформації в підрозділах підприємства несуть їх керівники. Друкування СД на паперовому носії проводиться пра­ців­ником ССД.

Виписки з СД робляться та­кож з дозволу керівника підрозділу і враховуються за но­вими номерами на картках обліку підготованих (виданих) СД. Цільове вико­ристання працівниками підприємства копіювальної техніки необ­хідно суворо контролювати.

Розгляд та виконання електронних СД і електронних аналогів паперових документів супроводжується додатко­вими вимогами до системи їх без­пеки. Для персоналу централізовано розробляється ієрар­хічна система ідентифі­куючих паролів, кодів і ключів для забезпечення розме­жу­вання доступу до інформації.

Система затверджується наказом керівника і доводиться вибірково, в індивідуальному порядку до кожного працівника підприємства під особистий підпис. Оновлення сис­теми повинно бути постійним, що особливо важливо при частій зміні персоналу. Довільне санкціоноване або не­санк­ціоноване звернення до інформації повинно реєстру­ватися. Рекомендується систематично перевіряти програм­не забезпечення, яке використовується користувачами, з метою виявлення підозрілих програм.

Застосування персоналом власних (не зареєстрованих) захисних заходів під час роботи з комп'ютером не до­пус­кається. При несанкціонованому вході в конфіденційний файл інформація повинна негайно автоматично знищу­ва­ти­ся. Закінчивши роботу з СД на ПЕОМ працівник зобов'я­заний: перенести СІ на носії інформації; стерти СІ з носіїв та у ПЕОМ і записати шумову інфор­мацію для по­передження зчитування залишкових сигналів; перевірити наяв­ність носіїв інформації за внутрішнім описом і здати їх в ССД; блокувати ПЕОМ персональним ключем і відклю­чити електропостачання в приміщенні; закрити і оплом­бу­вати приміщення, здати його під охорону.

У ССД повинні зберігатися регулярно оновлювані ко­пії використаних виконавцями носіїв СІ. Робота з елек­трон­ними СД дозволяється тільки за наявності у фірмі сертифікованої системи локальної мережі.

Під час роботи з СД керівники і виконавці повинні бути забезпечені постійним робо­чим місцем; особистим сейфом (металічною шафою) і кей­сом для зберігання до­кументів; особистою номерною мета­лічною печаткою. Клю­­чі від сейфа та кейса, металічна печатка постійно зберігаються у керів­ника або виконавця. Дублікати ключів повинні знаходитись у ССД. Робоче місце працівника підприємства необхідно розмістити таким чином, щоб виключити мож­ливість перегляду СД, які знаходяться на столі, осо­бами, що не мають до них відношення. Робочий стіл не повинен проглядатися через вікно з сусідніх будинків.

Приміщення, в яких СІ об­роб­ляється на носіях, по­винні мати захист від технічних засобів промислового шпі­онажу. На робочому столі завжди пови­нен знаходитися тіль­ки той СД і матеріали до нього, з якими в даний мо­мент працює працівник.

Керівники і виконавці не повинні вести довільні кар­то­теки для організації роботи з СД і контролю за їх вико­нан­ням. Черговість вико­нан­ня виз­начається розкладкою СД робочими папка­ми: ″Ознайомлення″, ″Для по­го­д­ження″, ″Терміново″, ″Завдання на конкретну дату″ тощо. Не дозволяється збе­рігання СД в шухлядах робочого сто­лу, в шафах та інших доступних місцях, навіть якщо вони мають засуви.

Якщо на робочому місці керівника або виконавця відсутні необхідні умови для роботи з СД, тоді робота з СД здійснюється у спе­ціальному приміщенні ССД. Тут же ве­деть­ся й робота з СД особливої цінності.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. The peace – порядок
  8. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  9. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  10. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  11. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  12. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.




Переглядів: 615

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік службовихих документів і формування довідково-інформаційного банку даних | Властивості економічної системи як об’єкту моделювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.