Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гемостаз, види, фази, механізм розвитку, значення.

ВИСНОВОК

до п’ятого питання:

Таким чином, тромбоцити, або кров'яні пластинки – плоскі клітини неправильної округлої форми діаметром 2 – 5 мкм. Тромбоцити людини не мають ядер – це фрагменти клітин, які менші половини еритроцита. Кількість тромбоцитів у крові людини становить 180 – 320х109/л, або 180 000 – 320 000 в 1 мкл. Мають місце добові коливання: днем ​​тромбоцитів більше, ніж вночі. Збільшення вмісту тромбоцитів у периферичній крові називається тромбоцитозом, зменшення – тромбоцитопенією. Головною функцією тромбоцитів є участь у гемостазі.

Кров циркулює в кровоносному руслі в рідкому стані. При травмі, коли порушується цілісність кровоносних судин, кров повинна згортатися. За все це в організмі людини відповідає система РАСК – регуляція агрегатного стану крові. Ця регуляції здійснюється складними механізмами, у яких приймає участь зсідальна, протизсідальна та фібринолітична системи крові.

Гемостаз – це біологічна система, яка забезпечує збереження рідкого стану крові в організмі в нормі і зупинку кровотечі при порушенні цілісності судинного русла. В системі гемостазу беруть участь фактори згортання, антизгортальна (антикоагулянтна) і фібринолітична системи крові. Зміна функціонального стану однієї з систем супроводжується компенсаторними зрушеннями в діяльності іншої. Порушення функціональних взаємозв'язків може призвести до тяжких патологічних станів організму, що полягає або у підвищеній кровоточивості, або у внутрішньосудинному тромбоутворенні. Паритет між згортальною і антизгортальною системами дозволяє підтримувати кров у рідкому стані. Плинність крові – одна з найважливіших умов життєдіяльності організму.

Згортання крові (гемокоагуляція) – це життєво важлива захисна реакція, спрямована на збереження крові в судинній системі і запобігає загибелі організму від крововтрати при травмі судин.

За сучасними уявленнями в зупинці кровотечі беруть участь два механізми:

1. Первісний гемостаз, судинно-тромбоцитарний, або початковий, в якому беруть участь стінки судин, тромбоцити і частково еритроцити.

2. Вторинний гемостаз, коагуляційний, або власне згортання крові, коли в процес включаються плазмові фактори коагуляції.

У судинно-тромбоцитарном механізмі згортання крові беруть участь судини, тканина, що оточує судини і формені елементи крові (головна роль належить тромбоцитам). Основні механізми тромбоцитарно-судинного гемостазу полягають у наступному. На пошкодження судинна стінка відповідає спазмом судин. Далі відбувається адгезія тромбоцитів до субендотеліального шару пошкодженої судини протягом 1-3 " після травми утворюється гемостатичний тромбоцитарний тромб. Первинна агрегація запускається АДФ, що виділяється з пошкоджених стінок судин і еритроцитів у процесі згортання, також бере участь і ерітропластин, який виділяється зі зруйнованих еритроцитів. Первинна агрегація тромбоцитів в місці пошкодження. Надалі спостерігається звільнення тромбоцитарних гемостатичних факторів, що веде до наступу другої хвилі агрегації тромбоцитів і утворенню первинного гемостатичного тромбу. Потім відбувається ретракція кров'яного тромбу. Збільшення часу кровотечі (проба Дьюка) підтверджує, що первинний гемостаз здійснюється в основному тромбоцитами, а не згортанням крові.

Коагуляційний гемостаз.

Цей механізм у великих судинах, де високий тиск, тут утворюється міцніший фібриновий тромб шляхом складних ферментативних процесів. В зупинці кровотечі беруть участь: судини, тканина, що оточує судини, фізіологічно активні речовини плазми, які отримали назву плазмові фактори згортання крові і позначаються римськими цифрами, їх 15. Також в зупинці кровотечі беруть участь формені елементи крові, головна роль належить тромбоцитам, які отримали назву – пластинчасті фактори згортання крові і позначаються арабськими цифрами. До найбільш важливих відносять: ПФ-3-тромбоцитарний тромбопластин, ПФ-4-антігепаріновий фактор, ПФ-6-тромбостенина і. т. д.

Процес згортання крові здійснюється в 3 послідовні фази. Перша фаза найбільш складна й тривала. Під час цієї фази відбувається утворення активного феаментативного комплексу – протпомбінази, що є активатором протромбіну. В утворенні цього комплексу беруть участі тканинні і кров'яні фактори, в результаті утворюється тканинна і кров'яна протромбінази. Тканинна утворюється при пошкодженні стінок судин і оточуючих тканин за участю іонів кальцію і плазмових факторів, одним з яких є антигемофільний глобулін. В утворенні кров'яної тромбобінази беруть участь іони кальцію, плазмові фактори згортання крові і ПФ-3.

Друга фаза. Під впливом протпомбінази відбувається перехід протпомбіна в активний фермент тромбін за участю іонів кальцію і плазмових факторів.

Третя фаза. Під впливом тромбіну розчинний білок крові фібриноген перетворюється на нерозчинний фібрин за участю іонів кальцію і плазмових факторів згортання крові. Нитки фібрину утворюють основу тромбу, на них осідають формені елементи крові і утворюється тромб. Після утворення згустку починається процес рефракції, тобто ущільнення і закріплення тромбу в пошкодженій посудині за допомогою скорочувального білка тромбоцитів тромбостеніна та іонів кальцію.

 


Читайте також:

  1. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  2. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  3. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  4. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  5. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  6. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  7. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  8. Аеробний механізм ресинтезу АТФ
  9. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  10. Акціонерні товариства як механізм трансформації
  11. Альдостерон та механізми ренін-ангіотензину
  12. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.




Переглядів: 10055

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тромбоцити, їх кількість, функції. Зсідальна та протизсідальна системи крові. | Групи крові: системи АВ0, Rh-фактор.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.