Вода з розчиненими в ній речовинами всмоктується коренями з ґрунту і піднімається вгору по висхідному потоку в усі органи рослин.
Судини (або трахеї) - витягнуті в довжину трубки. Це мертві клітини зі здерев'янілими оболонками.
Шлях, по якому здійснюється пересування органічних речовин від листків по стеблу до підземних органів, називають спадним потоком.
Ситоподібні трубки - живі без'ядерні витягнуті клітини, поперечні перетинки яких продірявлені (сито). Поруч клітини-супутники.
Забезпечують міцність органів рослин. Клітини мають могутні потовщені і здерев'янілі оболонки, тісно змикаються між собою.
Коленхіма
Склеренхіма
Утворена живими клітинами з нерівномірно потовщеними оболонками. Клітини ці легко розтягуються і практично не заважають подовженню частин рослини.
Утворена витягнутими клітинами з рівномірно потовщеними, часто здерев'янілими оболонками, вміст яких відмирає на ранніх стадіях.
Волокна Склереїди (луб'яні, деревні) округлі мертві клітини з
дуже товстими здерев'янілими оболонками (ними пронизані: насіннєва шкірка, шкаралупа горіхів, кісточки кісточкових, м'якоть груш та ін.)
Основна тканина (паренхіма)
Складається з живих, звичайно тонкостінних клітин, які складають основу органів (звідси і назва тканини). У ній розміщені інші види тканин.
У залежності від виконуваної функції розрізняють:
асиміляційну (хлоренхіму)
таку, що запасає
повітроносну (аеренхіму)
водоносну
Клітини містять хлороп-ласти і виконують функцію фотосинтезу. Основна маса в листках і зелених стеблах.
У стеблах рослин, коренеплодах, бульбах, цибулинах, плодах і насінинах.
Клітини утворюють великі повітроносні міжклітинники (у водяних і болотяних рослин).
Служить для запасання води (у стеблах пустельних рослин і рослин солончаків).