Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Венчурні та лізингові фірми

У сучасних умовах мале і середнє підприємництво найпоширеніше у високоризикових інноваційних видах діяльності, а також там, де масове виробництво є недоцільним. Серед нових форм підприємницької інноваційної діяльності найбільш ефективними є венчурні і лізингові фірми.

Венчурне підприємництво застосовується у науково-технічній сфері, яка завжди пов’язана з ризиком в одержанні очікуваних наукових, технічних і фінансових результатів.

 

Венчурне підприємництво можна визначити як ризикову науково-технічну діяльність фірми, що проникає в принципово нову сферу, з метою розробки і отримання нових продуктів, послуг та технологій.

 

Створення венчурних фірм передбачає наявність трьох компонентів: ідеї нововведення (нового продукту, технології, послуги); суспільної потреби та підприємця, який готовий на основі такої ідеї організувати нову фірму; ризикового капіталу для фінансування фірми.

Процес заснування венчурної фірми проходить декілька етапів. Спочатку група винахідників, розробників або вчених засновує компанію з виробництва нового продукту за новою технологією. Первісний капітал фірми формується з їх власних коштів і позик. Юридичний статус такої фірми – партнерство з обмеженою відповідальністю.

На наступних етапах засновники розробляють економічну стратегію бізнесу, проводять підготовку виробництва, завойовують довіру споживачів для майбутніх замовлень, налагоджують технологію, освоюють нові інвестиції і розширюють ринок збуту науково-технічної продукції.

До найважливіших типів малих венчурних фірм у сфері науково-технічного прогресу можна віднести:

– фірми, які спеціалізуються на впровадженні та практичному освоєнні науково-технічних розробок;

– дослідницькі фірми, діяльність яких розповсюджується на стадію досліджень і розробок;

– обслуговуючі (сервісні) фірми, які спеціалізуються на технічному обслуговуванні нововведень;

– експертні (аналітичні, консультаційні) фірми, які виконують аудиторські роботи, надають консультативні послуги.

Венчурне підприємництво набуло найбільшого розвитку в США. Щорічно в США виникає біля 2500 нових венчурних фірм. На малі венчурні фірми за останні роки в США припадає 25-30% великих винаходів. Вони демонструють високу ефективність.

Відносно новою формою підприємницької діяльності є лізинг.

 

Лізинг – модифікована форма довгострокової оренди засобів виробництва, яка ґрунтується на роз’єднанні власності і передбачає відокремлення майна від його використання.

 

Лізинг – це передача майна у тимчасове користування з виплатою спожитої частини його вартості, послуг орендодавця і певного процента. Його мета – розширення і прискорення збуту устаткування за умов довгострокового фінансування.

Суб’єктами лізингової угоди є підприємства-виробники, лізингові фірми (орендодавці) і підприємства – орендарі (лізингоотримувачі). Лізингові фірми виступають посередниками між виробниками і орендарями. Вони купують необхідне устаткування у підприємств-виробників чи оптових торговельних компаній і надають його в оренду лізингоотримувачам на попередньо узгоджений термін за відповідну плату. Наприкінці строку оренди лізингоотримувач або продовжує термін дії лізингової угоди, або викуповує техніку за остаточною вартістю, або повертає майно лізингодавцю.

Лізингові фірми створюються переважно банками або іншими фінансовими установами на пайовій або акціонерній основі. Їх комерційний устрій залежить від конкурентоспроможності техніки, яка здається в оренду. Разом з технікою вони надають орендареві пакет послуг по транспортуванню, монтажу, обслуговуванню і страхуванню об’єктів лізингу.

Лізинг синтезує елементи оренди і кредиту, але не повністю збігається з ними. Зокрема, на відміну від кредиту, лізингові угоди є виключно довгостроковими (від 3 до 20 років на рухоме майно і до 50 років – на нерухоме майно).

Звичайна орендна плата визначається ступенем амортизації машин та устаткування і величиною орендного відсотка. При оплаті за лізинг зростає амортизація (оскільки до вартості техніки додаються витрати лізингової компанії), але знижується орендний відсоток. Ця знижка має бути такою, щоб плата за лізинг стала меншою за орендну плату. В іншому разі лізинг перестає бути вигідним.

Відмінність між орендою і лізингом полягає також і в тому, що у договорі про оренду фіксується відповідальність орендодавця за якість орендованої техніки, а у лізинговому договорі – відповідальність підприємства виробника.

Обсяги лізингових операцій постійно зростають. Найпоширенішими об’єктами лізингу є види техніки, що схильні до швидкого морального старіння: транспортні засоби, виробниче, енергетичне і поліграфічне устаткування, будівельна техніка, комп’ютерні програми. Зокрема, провідний світовий виробник комп’ютерної техніки – фірма IBM понад 80% продукції реалізує через лізинг. У Японії 90% комп’ютерів, електронного і автоматичного устаткування використовується за лізингом. Починаючи з 90-х років 20-го ст., лізингові операції набувають поширення і у країнах Східної Європи, в тому числі, й в Україні.

 


Читайте також:

  1. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  2. Аналіз методичних підходів до оцінки конкурентоспроможності фірми
  3. Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.
  4. Види витрат фірми в короткостроковому періоді
  5. Вироблення стратегії фірми
  6. Витрати виробництва та прибуток фірми
  7. Витрати фірми в довгостроковому періоді
  8. Витрати фірми в довгостроковому періоді
  9. Дії фірми за слабких сигналів під час виникнення проблем
  10. Діяльність фірми у довгостроковому періоді
  11. Договірно-правові відносини туриста і турфірми




Переглядів: 3001

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Форми підприємств за рівнем концентрації капіталу | За формами власності підприємства поділяються на приватні, колективні, державні, змішані й спільні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.