Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Музична культура античних міст Північного Причорномор’я.

Запис у зошитах

 

Зрозуміло, що греки — засновники північно-причорноморських міст-колоній перенесли на українські землі й культурні тради­ції своїх метрополій. Про музичну культуру міст Північного Причорномор’я можна зробити висновок, беручи до уваги музичну культуру грецької держави та ураховуючи артефакти, знайдені на території Кримського півострова й на північному узбережжі Чорного моря.

В античному суспільстві музика посідала чи не найчільніше місце. Згадайте, що саме слово «музика» походить від Музи — грець­кої богині-покровительки мистецтв і наук. У Давній Греції Платон і Арістотель пропонували лікувати хворих музикою. Відомо, що на честь богів виконувалися спеціальні гімни на різну музику (пеан- хорова пісня-молитва давньогрецької лірики Аполлону та дифірамб Діонісу). В афінських школах музика була одним із обов’язкових предметів, а викладача музики особливо шинували. Цікавим є той факт, що незнання інших речей не вва­жалося у греків ганебним, тоді як відмова заспівати сприймалася за безчестя.

Із музичних інструментів широко використовувалися сурма і флейта, особливо у військовій справі; у театрі грали на своєрід­них подвійних флейтах. Згодом механік Ктесібій винайшов водя­ний музичний інструмент гідравлос — прообраз органа. Греки охо­че танцювали під супровід духового інструмента — авлоса. Саме у Давній Греції звуки почали позначатися літерами.

До наших часів дійшли деякі давньогрецькі мелодії — фраг­мент із трагедії «Орест» Еврипіда, початок «Піфійської оди» Піндара, «Гімн Музі» Мезомеда. І сьогодні музикознавці кори­стуються грецькою термінологією — мелодія, музика, гама, ритм, гармонія.

Міста-колонії Північного Причорномор’я наслідували музичне мистецтво Античної Греції. На знайдених під час розкопок предме­тах (прикрасах, вазах, виробах із теракоти, фресках, скульптурах) зустрічаються зображення музикантів. Античний інструментарій є надзвичайно багатим: струнні (ліра, кіфара, арфа), духові (авлос — подвійна флейта, сирина (флейта Пана) — кілька трубочок, з’єднаних між собою), ударні (тимпани, критали — металеві тарі­лочки на зразок кастаньєт). Одна зі статуеток зображує навчання дитини гри на лірі. Цей музичний інструмент зустрічається й на монетах Пантікапеї та Ольвії. На Ольвійських монетах карбува­ли тимпан. Серед археологічних знахідок трапляються також теа­тральні маски, статуетки акторів, що, разом із руїнами Херсонеського театру, свідчить про театральну діяльність. Згадки про театри містяться в письмових джерелах. У трагедії Еврипіда описують­ся події, що відбувались па берегах ІІонту Евксинського (Чорно­го моря). В античному театрі музика, танці й література були не­роздільними: під час вистав хор з інструментальним супроводом ілюстрував події, що відбувались на сцені. Згодом музика й танці перетворилися на окремі номери, що виконувались між частинами вистав. Античні автори згадують, що в Боспорі виступав запроше­ний з Еллади відомий співак і кіфаред Арістонік. Виступи артистів часто відбувалися у формі змагань, про що свідчать численні амфо­ри, якими нагороджували переможців.


Читайте також:

  1. Антична колонізація Північного Причорноморья та її наслідки.
  2. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  3. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  4. Античні міста-держави Північного Причорномор’я
  5. Античні міста-держави Північного Причорномор’я.
  6. Античні рабовласницькі міста-держави Північного Причорномор'я.
  7. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  8. Бондарихінська культура
  9. Варіанти акультураційних стратегій
  10. Вивчення семантичних написань
  11. Види семантичних антонімів
  12. Визначення поняття «інноваційна культура» в літературних першоджерелах




Переглядів: 2236

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Первісні музичні інструменти. | Музична культура Київської держави.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.048 сек.