Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ

Тема № 11

Правочини з житлом.

Тема 10.

1. Виникнення та зміст права приватної власності на будинок (квартиру).

Будівництво
Отримання житла в спадок за законом
Приватизація
Недоговірні способи виникнення права власності на житло.

 

 

Договірні способи виникнення права власності на житло:

Заповіт
Договір міни
Договір купівлі-продажу

 

Договір дарування
Договір довічного утримання
Договір застави житла

 

Перша стадія ініціативна. З ініціативою про створення об'єд­нання може виступати власник будинку, уповноважений ним орган або громадяни-власники квартир, жилих приміщень, а також влас­ники нежилих приміщень будинку (не менше 3).  
1. Порядок створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Друга стадія установча. Рішення на установчих зборах приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформ­люється особистим підписом кожного хто голосував у протоколі із зазначенням результату голосування.  
Реєстраційна стадія. Об'єднання набуває прав юридичної осо­би з дня його державної реєстрації.Після набуття статусу юридичної особи об'єднання може прийняти житловий комплекс на власний баланс для управління житловим комплексом, залишити весь комплекс чи його частину на балансі попереднього власника чи укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здіснення відповідної діяльності, про передачу їй на баланс житлового комп­лексу або його частини.

 

 

Член ЖБК зобов'язаний: 1) виконувати вимоги статуту ЖБК і рішення загальних зборів членів кооперативу (зборів уповноважених); 2) вносити в установлений строк вступний і пайовий внески; 3) своєчасно вносити платежі у погашення банківського кредиту і в покриття витрат кооперативу на експлуатацію та капітальний ре­монт жилого будинку (будинків) та утримання прибудинкової тери­торії, внески до спеціальних фондів і плату за комунальні послуги. Повнолітні члени сім'ї члена ЖБК зобов'язані брати участь в оп­латі витрат, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будинку і квартири; 4) використовувати жиле приміщення відповідно до його при­значення, забезпечувати схоронність приміщення, бережно ставити­ся до санітарно-технічного та іншого обладнання і об'єктів благо­устрою; 5) додержувати правил утримання жилого будинку та прибудин­кової території, правил пожежної безпеки, чистоти й порядку в під'­їздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках та в інших місцях загаль­ного користування; 6) провадити за свій рахунок поточний ремонт жилого примі­щення, а в разі вибуття з кооперативу із звільненням приміщення — здати його у належному стані; 8) при одержанні іншого жилого приміщення звільнити з відповід­ними членами сім'ї та іншими особами квартиру, яку вони займали.
Права членів житлово-будівельного кооперативу та членів їхніх сімей. 1) обирати й бути обраним до органів управління кооперативу та до ревізійної комісії; 2) у встановленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити у своє жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їхніх неповнолітніх дітей зазначеної згоди непотрібно; 3) на збереження жилого приміщення при тимчасовій відсутнос­ті незалежно від причин і строку відсутності; 4) стягнути з кооперативу вартість проведеного ремонту або за­рахувати її в рахунок внесків на експлуатацію і ремонт будинку у випадках, коли ремонт квартири спричинений невідкладною необхід­ністю, а кооператив не виконав обов'язків пов'язаних з ремонтом; 5) вийти з ЖБК. Громадянин вважається таким, що вийшов з ЖБК, з дня подання про це заяви до правління ЖБК. Член ЖБК має право за згодою загальних зборів членів коопера­тиву передати свій пай будь-кому з постійно проживаючих з ним членів сім'ї, які досягли 18-річного віку або одружилися чи влашту­валися на роботу до досягнення зазначеного віку.  
3. Повноваження об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та його статутних органів.

 

Членами об'єднання можуть бути фізичні та юридичні особи — власники квартир, жилих або нежилих приміщень у жилому будин­ку, а якщо об'єкти перебувають у спільній сумісній власності або у спільній частковій власності — уповноважені власники. Наймачі та орендарі приміщень не можуть бути членами об'єднання.  
2. Членство в об'єднанні

 

 


Читайте також:

  1. ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПАСПОРТ БУДИНКУ
  2. Земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва.
  3. РОЗРАХУНКОВЕ ВИЗНАЧЕННЯ ПИТОМИХ ТЕПЛОВИТРАТ НА ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ




Переглядів: 737

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМИ ПРИМІЩЕННЯМИ У БУДИНКАХ ЖЙТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ ТА МЖК | ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.