Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМИ ПРИМІЩЕННЯМИ У БУДИНКАХ ЖЙТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ ТА МЖК

Тема № 9

СЛУЖБОВИМИ ЖИТЛОВИМИ ПРИМІЩЕННЯМИ ТА ГУРТОЖИТКАМИ

ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КОРИСТУВАННЯ

Тема № 8

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ

Тема № 7

1. Право громадян на приватизацію державного житлового фонду регулюється:

Стаття 65 Житлового кодексу УРСР від 30 червня 1983 р.
Законом України "Про приватизацію дер­жавного житлового фонду", від 19 червня 1992 р.

 

 

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" (в редакції від 22 лютого 1994 р.) приватизації не підлягають квартири (будинки), які перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей).
3. Приватизація житла в будинку, що потребує капітального ремонту.

 

Згідно зі ст. 53 ЖК, жилі приміщення у будинках громадського житлового фонду надаються громадянам за спільним рішенням орга­ну відповідної організації та її профспілкового комітету з наступним повідомленням виконавчому органу відповідно районної, міської, ра­йонної у місті, селищної, сільської ради про надання жилих примі­щень для заселення. Відповідно й приватизація має здійснюватися за спільним рішенням уповноваженого органу відповідної громад­ської організації, профспілкового комітету з наступним повідомлен­ням органу місцевого самоврядування.  
4. Правові питання приватизації громадського житлового фонду.

 

1. Визначення категорій "службове житлове приміщення" та "гуртожиток".

Гуртожитки — це приміщення, призначені для проживання і спільного користування кількома одинокими особами, які не перебу­вають у сімейних стосунках, або для проживання окремих сімей. Гуртожитки призначаються для проживання робітників, службов­ців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.  
Службове житло — це житло, що надається в користування працівникам підприємств, установ і організацій, які у зв'язку з ха­рактером їх трудових відносин мають проживати за місцем роботи або поблизу нього.  

 

1. Порядок організації та діяльності житлово-будівельного кооперативу.

Проектно-кошторисна документація, необхідна для будівництва кооперативного жилого будинку (будинків) і надвірних будівель, розробляється проектними організаціями за рахунок коштів ЖБК за цінами, нормами і в порядку, встановленими для державного житло­вого будівництва. За рішенням загальних зборів членів ЖБК можуть застосовува­тися поправочні коефіцієнти в розмірі до десяти відсотків вартості квартир залежно від поверху, орієнтації квартир та інших місцевих умов. Введення поправочних коефіцієнтів і визначення вартості квартир провадяться до розподілу квартир між членами ЖБК. Замовником проектування та будівництва кооперативних жилих будинків є виконавчі органи місцевих рад, підприємства, установи, організації, при яких організуються ЖБК. Технічний нагляд у цих випадках здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються у зве­дених кошторисних розрахунках вартості будівництва кооператив­них жилих будинків.  

Член ЖБК зобов'язаний: 1) виконувати вимоги статуту ЖБК і рішення загальних зборів членів кооперативу (зборів уповноважених); 2) вносити в установлений строк вступний і пайовий внески; 3) своєчасно вносити платежі у погашення банківського кредиту і в покриття витрат кооперативу на експлуатацію та капітальний ре­монт жилого будинку (будинків) та утримання прибудинкової тери­торії, внески до спеціальних фондів і плату за комунальні послуги. Повнолітні члени сім'ї члена ЖБК зобов'язані брати участь в оп­латі витрат, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будинку і квартири; 4) використовувати жиле приміщення відповідно до його при­значення, забезпечувати схоронність приміщення, бережно ставити­ся до санітарно-технічного та іншого обладнання і об'єктів благо­устрою; 5) додержувати правил утримання жилого будинку та прибудин­кової території, правил пожежної безпеки, чистоти й порядку в під'­їздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках та в інших місцях загаль­ного користування; 6) провадити за свій рахунок поточний ремонт жилого примі­щення, а в разі вибуття з кооперативу із звільненням приміщення — здати його у належному стані; 8) при одержанні іншого жилого приміщення звільнити з відповід­ними членами сім'ї та іншими особами квартиру, яку вони займали.  
Права членів житлово-будівельного кооперативу та членів їхніх сімей. 1) обирати й бути обраним до органів управління кооперативу та до ревізійної комісії; 2) у встановленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити у своє жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їхніх неповнолітніх дітей зазначеної згоди непотрібно; 3) на збереження жилого приміщення при тимчасовій відсутнос­ті незалежно від причин і строку відсутності; 4) стягнути з кооперативу вартість проведеного ремонту або за­рахувати її в рахунок внесків на експлуатацію і ремонт будинку у випадках, коли ремонт квартири спричинений невідкладною необхід­ністю, а кооператив не виконав обов'язків пов'язаних з ремонтом; 5) вийти з ЖБК. Громадянин вважається таким, що вийшов з ЖБК, з дня подання про це заяви до правління ЖБК. Член ЖБК має право за згодою загальних зборів членів коопера­тиву передати свій пай будь-кому з постійно проживаючих з ним членів сім'ї, які досягли 18-річного віку або одружилися чи влашту­валися на роботу до досягнення зазначеного віку.
3. Права і обов'язки членів житлово-будівельного кооперативу та членів їхніх сімей.

 

 

Метою створення МЖК є прискорення вирішення житлових і соціальних проблем молоді. МЖК здійснюють будівництво, реконст­рукцію, капітальний ремонт і утримання житла, об'єктів соціально-культурного, побутового, спортивно-оздоровчого, а також виробни­чого й торговельного призначення; створюють підприємства, закла­ди з надання житлово-комунальних, побутових, спортивно-оздоров­чих та інших послуг.  
5. Особливості створення та діяльності МЖК.


Читайте також:

  1. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  2. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  3. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  4. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  5. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  6. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  7. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  8. Автоматичне регулювання.
  9. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  10. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  11. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  12. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ




Переглядів: 795

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИСЕЛЕННЯ З ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ | БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.