Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва.

Громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених ЗКУ. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами (ст. 40 ЗКУ).

Право на приватизацію присадибних земельних ділянок мають громадяни України, що не здійснювали раніше приватизації земельних ділянок за даним видом використання (ч.4 ст. 116 ЗКУ). Норма безоплатної приватизації встановлена встановлена п. „г” ч.1 ст. 121 ЗКУ (в селах - 0,25 га та в містах – 0,10 га). Положення даної статті виключають можливість приватизації окремо земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку та окремо – для будівництва та обслуговування господарських споруд. Уся ділянка є єдиною, обєднується спільною назвою – „присадибна земельна ділянка” – і підлягає загальному обмеженню граничного розміру безоплатної приватизації.

Порядок реалізації права на приватизацію присадибної земельної ділянки визначається ст.ст. 116, 118, 125 ЗКУ.

Право на приватизацію земельних ділянок для гаражного будівництва визначене в ст. 40 ЗКУ, яка передбачає що цим правом наділені громадяни України, що не здійснювали раніше приватизації земельних ділянок за даним видом використання (п.4 ст. 116 ЗКУ). Норма безоплатної приватизації передбачена п. „д” ч.1 ст.121 ЗКУ (не більше 0,01 га). Порядок реалізації права на приватизацію земельної ділянки для гаражного будівництва визначається ст.ст. 116, 118, 125 ЗКУ.

Разом з тим, ст. 40 ЗКУ передбачає також право на оренду присадибних ділянок та земельних ділянок гаражного будівництва із земель державної та комунальної власності.

Крім цього, ЗКУ передбачає право громадян на набуття присадибних ділянок та земельних ділянок гаражного будівництва за цивільно-правовими угодами (глава 20 ЗКУ).

На жаль, ЗКУ не визначає правового режиму присадибних земельних ділянок та земельних ділянок для гаражного будівництва. Режим використання таких земельних ділянок визначається здебільшого різного роду нормативними документами.

Що стосується використання земельних ділянок житлово-будівельних (житлових) і гаражно-будівельних кооперативів, то цей порядок регулюється ст. 41 ЗКУ. Зокрема, ці ділянки передаються кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

Слід наголосити, що норма даної статті передбачає приватизацію земельних ділянок саме кооперативами як юридичними особами, а не окремо громадянами, як членами кооперативу. Але ця норма не отримала розвитку в ЗКУ, яким не передбачена процедура безоплатного набуття земельних ділянок юридичними особами, а також не визначає компетенції органів виконавчої влади з цього питання.

Таким чином, чинне земельне законодавство містить чимало прогалин і суперечливих питань щодо передачі у власність земельних ділянок житлово-будівельним та гаражно-будівельним кооперативам.

 


Читайте також:

  1. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  2. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  3. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  4. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  5. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  6. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
  7. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
  8. Багатоканальні системи масового обслуговування
  9. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  10. БІОЛОГІЧНА КОРОЗІЯ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
  11. Будинків іспоруді забезпечення нормальних умов їх будівництва й експлуатації
  12. Будівельна кераміка




Переглядів: 3143

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види земель населених пунктів, їх межі. Встановлення та зміни меж населених пунктів. | Правовий режим земель запасу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.