Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Місце для столиці запропонував перший американський президент Джордж Вашингтон, на честь якого вона і названа.

США.

Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США) - United States of America (USA).

Країна розташована в Північній Америці.

Територія - 9 373 тис. кв. км.

Населення - 314 млн 159 тис. 265 осіб (2012 р.).

Столиця - місто Вашингтон (Washington), 572 тис. жителів

У Вашингтоні знаходиться резиденція президента США (Білий дім), Конгрес (Капітолій), Верховний суд, Державний департамент, військові міністерства (Пентагон у пригороді Арлінгтону) та інші державні установи.

Столицею Вашингтон став 1 грудня 1800 року, після того, як з Філадельфії у це місто були переведені Конгрес та основні урядові установи.

Адміністративний поділ - 50 штатів (state) і 1 федеральний округ. Штати поділяються на округи (county and parish).

США — федеративна конституційна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів. Кожен із 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.

Найбільші міста - (станом на 2000 рік).

· Нью-Йорк - 8,008 млн. жителів.

· Лос-Анджелес (Каліфорнія) - 3,695 млн. жителів.

· Чикаго (Іллінойс)- 2,896 млн. жителів.

· Хьюстон (Техас) - 1,954 млн. жителів.

· Філадельфія (Пенсільванія) - 1,518 млн. жителів.

· Фенікс (Арізона) - 1,321 млн. жителів.

· Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,223 млн. жителів.

· Даллас (Техас) - 1,189 млн. жителів.

· Сан-Антоніо (Техас) - 1,144 млн. жителів.

· Детройт (Мічиган) - 0,951 млн. жителів.

Офіційна мова - англійська.

Грошова одиниця - долар США=100 центам.

Релігія - 52% віруючих - протестанти, 24% - католики.

Національне свято - 4 липня - День Незалежності (1776 р.).


 

Природні умови і ресурси. Рельєф США- різноманітний: Великі тa Центральні рівнини розташовані в центрі країни, старі гори Аппалачі — на сході, молоді гори Кордильєри і Скелясті — на заході. Країна розташована в кількох кліматичних поясах: Аляска — в суворому субарктичному, Гавайські острови — у тропічному, материкові штати — в помірному і субтропічному. Держава має значні запаси деревини. Лісами покрито 32 % території. Ґрунти — різноманітні: субтропічні коричневі, чорноземні, каштанові прерій, підзолисті, дерново-підзолисті мішаних і широколистих лісів, бурі й сіро-бурі сухих степів, чорно-бурі пустельних саван. Значні водні ресурси зосереджено у великих ріках: Колорадо, Міссісіпі, Огайо, Міссурі, Колумбії та інших, у Великих озерах. Країна багата на різноманітні корисні копалини. Великими кам'яновугільними басейнами є Аппалацький і Центральний. Промислові запаси нафти і газу розробляють на узбережжі та шельфі Мексиканської затоки, Аляски, у штатах Техасі, Оклахомі, Каліфорнії. Головний залізорудний басейн розташований біля Верхнього озера. Промислові запаси кольорових металів і урану є в Кордильєрах, фосфоритів — у Флориді, калійних солей — у Нью-Мексико. За рік у США видобувають близько 850 млн тонн вугілля, 390 млн тонн нафти, 540 млрд кубіч них метрів природного газу, 60 млн тонн залізної руди, 2 млн тонн міді, 0,5 млн 1 тбнй цинку, 0,4 млн тонн свинцю, 1650 т срібла, 1190 т урану, 330 т золотИ 50 млн тонн фосфоритів, 8 т платини.

Населення. США належать до країн переселенського типу. Сучасні американці — переважно нащадки іммігрантів з Європи, Азії та переселенців з країн Африки, яких примусово привозили для роботи на плантаціях. Частка корінних жителів є незначною, це — індіанці. I ескімоси, алеути, гавайці. За кількістю населення США посідають 3-тє місце у світі. Через з великі розміри території середній приріст населення в різних регіонах істотно різниться. В середньому він становить 1 %. На приріст населення впливає зовнішня міграція, яка розглядається державою позитивно. Щорічно в країну в'їжджають до 800 тис. осіб. Серед них виділяють такі групи: спеціалісти вищої кваліфікації, некваліфікована робоча сила, політичні іммігранти і нелегальні (небажані). Для США характерною є й міграція по країні населення, яке працює. Середня густота населення — 30 осіб на км2. Найгустіше заселено штати: Каліфорнія, Нью-Йорк, Техас, Флорида. У США значним є рівень урбанізації: 75% населення — жителі міст. Найбільші міські агломерації: Нью-Йорк (20 млн осіб), Лос-Анджелес(16 млн), Чикаго (9 млн), Сан-Франциско (6 млн). Крім того, у країні є близько 50 міст з населенням понад 1 млн осіб. Великі міські агломерації, об'єднуючись, утворюють мегаполіси — Приатлантичний (45 млн), Приозерний (35 млн), Каліфорнійський (25 млн осіб). За віросповіданням більшість населення — це християни: протестанти - 47%, римсько-католики — 21%, православні — 2,6%, решта — представники різних релігійних конфесій і напрямів, яких у США налічують близько 30.

Господарство. США — високорозвинута постіндустріальна країна. Її господарство характеризується комплексним розвитком усіх сучасних виробництв, новітніми технологіями та оптимальною організацією праці. Нині економіці США притаманні висока концентрація виробництва і капіталу утворення транснаціональних монополій.

Чорна металургія представлена підприємствами повного циклу. Центри зосереджено на Атлантичному узбережжі, в районі Великих озер, у штаті Алабама. Великим металургійним центром є Піттсбург.

Центри кольорової металургії розміщено в районах видобутку руди або великих портах, куди доставляють імпортну сировину. Основні центри: Нью-Йорк, Сент-Луїс, Ноксвілл та ін. За обсягом виробництва алюмінію США посідають 1-ше місце в світі. Його центри розміщено на північному заході країни.

Машинобудування одна з провідних галузей промисловості США. Воно характеризується високою наукомісткістю виробництв. Галузі машинобудівного комплексу поділено на чотири великі групи. Перша — авіакосмічна галузь. Її центри розташовано в штатах Техас, Флорида, Каліфорнія, Вашингтон. Частка цієї галузі становить 12% вартості продукції машинобудівного комплексу. Друга група галузей — транспортне машинобудування, переважно це автомобілебудування. У США виробляють близько 10 млн автомобілів на рік: легкові та вантажні автомобілі, автобуси. Центри зосереджено в районі Великих озер, у Камфорнії, північно-східних і південних штатах. Підприємства суднобудування розташовані у великих портових містах США. Третя група — загальне і важке машинобудування. До неї входить виробництво двигунів, турбін, сільськогосподарської техніки, устаткування для галузей промисловості тощо. Підприємства розміщено майже по всій країні. Четверта — електронне і точне машинобудування, в тому числі виробництво електронно-обчислювальної техніки, електротехніки, засобів електрозв'язку. Основні райони розміщення: Північний Схід і район Великих озер, штати Каліфорнія, Флорида, Техас та ін.

США - світовий лідер за обсягом виробництва i різноманітністю продукції хімічної промисловості. Підприємства, що працюють на власній часткoво довізній сировині, тяжіють до великих міст і мегаполісів. Вони розташовані переважно в трьох регіонах: узбережжя Мексиканської затоки (нафтохімія), північно-східні штати, Нью-Йорк, Філадельфія (хімія органічного синтезу, основна хімія), захід США (нафтохімія, хімія органічного синтезу, основна хімія).

Л егка промисловість охоплює підприємства текстильної, швейної, шкіряно-взутгєвої та інших галузей. Підприємства текстильної промисловості працюють на власній сировині, тяжіють до споживача.

США мають високий рівень розвитку всіх галузей обробної промисловості. На державному рівні заохочується розвиток новітніх наукомістких галузей, фінансуються перспективні наукові дослідження, особливо у військово-промисловому комплексі. Головні промислові райони США: Північно-Східний, Приозер'я, Каліфорнія, Аппалацький Підмонт. Великий промисловий район тягнеться по лінії міст Бостон — Балтимор — Сент-Луїс — Мілуокі. Найбільшими центрами є міста: Міннеаполіс, Сент-Пол, Сент-Луїс, Даллас, Сієтл, Нью-Йорк, Чикаго, Лос-Анджелес, Бостон, Філадельфія, Клівленд, Детройт, Х'юстон. Названі центри і райони утворюють так звані промислові пояси США.

Сільське господарство країни добре розвинуте. Для США характерними є фермерські господарства з нормованими ділянками землі. Ферми мають багато напрямів сільськогосподарської діяльності, що забезпечує їх стовідсоткову ефективність, безвідходність виробництва і надзвичайно високу товарність. Цікаво, що родини фермерів не використовують своєї продукції, а купують її у магазинах після спеціальної обробки. Країна повністю забезпечує власні потреби в сільськогосподарській продукції і є найбільшим у світі її експортером.

Розвиток сільського господарства характеризується сучасною інфраструктурою виробництва, що включає достатнє паливно-енергетичне і комунікаційне забезпечення, сучасні види техніки і транспорту. Галузь активно використовує послуги дослідних установ, консультативних спеціалізованих пунктів, агрометеостанцій. У державі працює мережа наукових закладів, які готують спеціалістів із сільського господарства. У землеробстві перше місце посідають кормові культури: ячмінь, кукурудза, сорго. Навіть виділяють «кукурудзяні штати»: Айова, Іллінойс. На другому місці вирощування пшениці. «Пшеничними штатами» є Техас, Канзас, Дакота, Каліфорнія. Загальний збір зерна досягає майже 400 млн тонн за рік. Серед олійних культур переважають соя, соняшник, арахіс.

США культивують цукрові буряки і цукрову тростину, картоплю, рис, овочі, фрукти. З непродовольчих рослин вирощують тютюн, бавовник, льон та ін. США один зі світових лідерів з виробництва тютюну. У тваринництві переважає скотарство. Розводять велику рогату худобу молочного та м'ясного напрямів, на другому місці — свинарство. Вівчарство розвинуто в Кордильєрах. Останнім часом набуває популярності так зване біле м'ясо птахів, тому активно розвивається птахівництво. Птахофабрики і птахоферми є біля всіх міст. Крім традиційних птайв (курей, гусей, індиків, качок), розводять екзотичних: страусів, павичів, голубів, лебедів. Традиційним для країни є конярство (колекційне, м'ясне, спортивне), Основний його район — Техас. Розвинуто рибальство; щорічний вилов риби становить приблизно 7 млн тонн.

США мають розгалужену транспортну систему. У країні сформовано трансконтинентальні «коридори» — мережу залізничних та автомобільних шляхів, які з'єднують штати. США - лідер світових авіаперевезень (внутрішніх і зовнішніх). Навіть невеликі міста мають власні аеропорти. У США — найбільший у світі приватний авіапарк.

Зовнішньоекономічні зв'язки. США є центром системи міжнародних економічних зв'язків, що сформувалися в сучасному світі. Зовнішньоекономічна діяльність США полягає в експорті-імпорті капіталу, товарів і послуг, участі у роботі міжнародних економічних організацій, благодійності на державному рівні, виконанні ролі миротворців у міжнародних конфліктах, наданні економічної та науково-технічної допомоги менш розвинутим країнам, у боротьбі з міжнародним тероризмом. В експорті товарів переважають готові вироби — автомобілі, літаки комп'ютерні ракети, продукція точного машинобудування, продукти сільського господарства, мінеральна сировина, зброя. Імпортують США споживчі товари, паливо, сировину, електронне обладнання, екзотичні й тропічні продукти харчування. Дипломатичні відносини між США і Україною було встановлено в 1992 р. Зовнішньоекономічний товарооборот між двома країнами становить майже 1 млрд доларів США. Експорт в Україну переважає над імпортом.

Експорт:

· м'ясо й м’ясні продукти;

· нафта й газ;

· нафтопродукти;

· телепрограми;

· електронне й телекомунікаційне;

· обладнання;

· фармацевтичні препарати;

· продукція машинобудування.



Читайте також:

  1. Автоматизоване робоче місце метролога
  2. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  3. Адміністрація Президента України
  4. Азіатсько-тихоокеанський та Американський туристичні макрорегіони.
  5. Акти Президента України
  6. Американський долар 1973 р. — 0,736736 г золота тощо.
  7. Американський стандартний код для обміну інформацією ASCII.
  8. Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду
  9. АЧТ-це тіло, поглинальна здатність якого (для всіх довжин хвиль) тотожне 1.
  10. Б/. Президент України.
  11. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  12. Брокерська фірма, роль і місце в біржовій діяльності




Переглядів: 817

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Українці Канади. | Памятка!!!

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.