Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Б/. Президент України.

 

Посаду Президента України було засновано законом від 5 липня 1991 року.

Президент України є главою держави і виступає від її імені. Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Він обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років. Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг 35 років, має право голосу, проживає в Україні протягом останніх 10 років перед днем виборів років та володіє державною мовою. Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше ніж два строки підряд. Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю грудня п’ятого року його повноважень.

Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.

Повноваження новообраного Президента починаються з моменту складення присяги народові, до якої його приводить на урочистому засіданні Верховної Ради України Голова Конституційного Суду України.

Президент України користується правом недоторканості на час виконання повноважень. Але за вчинення державної зради або іншого злочину він може бути усунений з поста в порядку імпічменту.

За правовим статусом Президент не належить до жодної з гілок влади, що зумовлено його повноваженнями щодо ВРУ, Кабміну, судової системи (зокрема, він має право припинити повноваження ВРУ у вище наведених випадках; скасовувати акти Кабінету Міністрів України та акти Ради міністрів АР Крим; призначає третину Конституційного Суду України, половину складу Ради Національного банку України, половину складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; утворює суди, призначає судів ).

Деякі повноваження Президент реалізує за згодою коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, сформованої відповідно до статті 83 Конституції України:

- подання про призначення Верховною Радою України Прем’єр-міністра України в строк не пізніше ніж на п’ятнадцятий день після одержання такої пропозиції;

- Міністра оборони, Міністра закордонних справ;

- призначає та звільняє з посади Генерального прокурора України, Голову Служби безпеки України.

У зовнішньополітичній сфері Президент України представляє державу в міжнародних відносинах, веде переговори та укладає міжнародні договори, приймає рішення про визнання іноземних держав, призначає та звільняє глав дипломатичних представництв України тощо.

Президент є Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, призначає і звільняє з посад вище командування ЗСУ, очолює Раду національної безпеки і оборони України.

Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.

Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони. Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України. Персональний склад Ради національної безпеки і оборони України формує Президент України.

До складу Ради національної безпеки і оборони України за посадою входять Прем’єр-міністр України, Міністр оборони України, Голова Служби безпеки України, Міністр внутрішніх справ України, Міністр закордонних справ України.

У засіданнях Ради національної безпеки і оборони України може брати участь Голова Верховної Ради України.

Рішення Ради національної безпеки і оборони України вводяться в дію указами Президента України.

Компетенція та функції Ради національної безпеки і оборони України визначаються законом.

У сфері виконавчої влади приймає рішення про прийняття до громадянства України та припинення громадянства України, про надання притулку в Україні; здійснює помилування тощо.

Акти Президента України, про призначення та звільнення глав дипломатичних представництв України в інших державах і при міжнародних організаціях; Ради національної безпеки і оборони України; про введення в Україні або в окремих її місцевостях надзвичайного стану, а також оголошує у разі необхідності окремі місцевості України зонами надзвичайної екологічної ситуації; створення судів у визначеному законом порядку скріплюються підписами Прем’єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання.

Президент видає укази і розпорядження, звертається з посланнями до народу, щорічними й позачерговими посланнями до ВРУ.

Забезпечення реалізації конституційних повноважень Президента покладено на Адміністрацію Президента.

Повноваження Президента України припиняються достроково у разі:

1) відставки;

2) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я;

3) усунення з поста в порядку імпічменту;

4) смерті.

 


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. Адміністрація Президента України
  3. Акти Президента України
  4. Актуальні проблеми економічної безпеки України.
  5. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  6. Банківська система України. Правовий статус Національного Банку України
  7. Боротьба українських козаків проти турецько-татарської агресії. П.Сагайдачний - видатний військовий та політичний діяч України.
  8. Бюджетна система України.
  9. Бюджетне повноваження Державного казначейства України.
  10. Бюджетне право і бюджетна система України.
  11. Важливою складовою економічної політики 60-х рр. була реалізація програми “нових рубежів” президента Дж. Кенеді.




Переглядів: 1172

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
А/. Верховна Рада України. | В/. Кабінет Міністрів та інші органи виконавчої влади.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.