Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до паралельності й перпендикулярності сторін ділянок

Вимоги до точності площ і розташування меж ділянок

 

При проведенні землеустрою, планування сільських населених пунктів, меліоративних заходів потрібно щоб проект був складений і перенесений у натуру технічно правильно. Показником технічної правильності проекту є точність, яку необхідно забезпечити при проектуванні окремих об'єктів, не підвищуючи вимог. Проте недостатня точність виконання геодезичних робіт спричиняє неприпустимі похибки в розмірах сторін і формі ділянок, їхніх площах, а також у неправильності проектування ділянок відносно рельєфу місцевості, що погіршує умови виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств.

Указані недоліки часто призводять до того, що на полях залишаються клини при оранці, сівбі та інших роботах, у прямокутних полях не виходять квадрати при квадратно-гніздовому способі сівби, садіння та ін.

Внаслідок того, що сторони ділянок не паралельні, кути не прямі, є похибки в площах, зменшується виконанння тракторних робіт, збільшується витрата пального, ускладнюється організація польових процесів. Крім того, при неточному визначенні площ ділянок порушується правильність обліку земель, урожайності, планування сільськогосподарських робіт, розрахунку кормів тощо. Неточно спроектовані канали будуть неправильно функціонувати.

При виконанні виробничих процесів сучасними машинно–тракторними агрегатами, особливо широкозахватними посівними, і при проведенні квадратно-гніздовим способом сівби просапних культур необхідно чітке дотримуватися паралельності проходів цих агрегатів.

Якщо похибка в паралельності сторін ділянки велика, особливо, якщо вона досягає 15–20 м, як це іноді трапляється, щороку залишаються клини біля меж полів і ділянок не тільки при сівбі, але й оранці, збиранні врожаю та ін. Непаралельність сторін ділянки викликає незручності при виконанні механізованих польових робіт, особливо в сівозмінах, насичених просапними культурами.

Відносна похибка паралельності сторін полів (тобто відношення поперечного зсуву кінця лінії до її довжини) і ділянок за сприятливих умов, при ретельній розбивці робочих кутів на місцевості може характеризуватися величиною 1:1000. У кутовій мірі, враховуючи похибки в обох сторонах ділянки, ця похибка становитиме:

Застосування квадратно-гніздового способу сівби і садіння просапних культур викликає необхідність забезпечити крім паралельності сторін ділянок, також і прямі їхні кути, якщо ділянки проектують у вигляді прямокутників або прямокутних трапецій.

При значному порушенні перпендикулярності сторін порушується прямолінійність рядів сівби в поперечному напрямку внаслідок зсуву їх на стиках при прямому й зворотному проходах посівного агрегату. Це ускладнює поперечний обробіток міжрядь, а в гірших умовах навіть виключає можливість такого обробітку, що зводить нанівець переваги цього способу сівби.

Для успішного застосування квадратно-гніздового або квадратного способу сівби і садіння сільськогосподарських культур потрібно, щоб похибка у побудові прямих кутів на місцевості не перевищувала 8–10 '.

У міру вдосконалення сільськогосподарської техніки підвищуватимуться і вимоги до точності робіт з організації території. Тому слід забезпечити вже при сучасних землевпорядних роботах деякий запас точності.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  9. IV. Відповідальність сторін
  10. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  11. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  12. Аналіз сильних та слабких сторін організації




Переглядів: 1151

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення площі за способом Савича | Вимоги до точності площ ділянок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.