Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Облік у резидента-замовника

Облік у резидента-виконавця

 

Нижче розглядається порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій з давальницькою сировиною у резидента-виконавця та резидента-замовника оплати послуг з переробки:

а) грошовими коштами;

б) частиною сировини;

в) частиною виготовленої продукції.

При оформленні ввізної вантажної митної декларації на сировину український виконавець сплачує ввізне імпортне мито, податки (у тому числі ПДВ) і збори (крім зборів за митне оформлення) шляхом надання органам митного контролю простого векселя на суму податкових зобов'язань.

Податкова накладна виписується на дату надходження коштів в оплату послуг або дату підписання акту.

Після переробки продукція відвантажується замовнику. При цьому ; необхідно пам'ятати про суми ПДВ, віднесені до податкового кредиту по матеріалах, що використовувалися для виробництва продукції. Такий ПДВ необхідно "відновити" у вартості використаних в процесі переробки матеріалів.

В момент митного оформлення вивізної вантажної митної декларації на готову продукцію, що вивозиться в повному обсязі (згідно договору) в установлений термін, вексель погашається і вивізне мито, податки (в тому числі ПДВ) і збори (крім збору за митне оформлення) не сплачуються.

 

 

Після здійсненої переробки давальницької сировини виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у замовника при імпорті такої послуги буде припадати на дату списання коштів з поточного рахунку в оплату виконавцю або на дату підписання акту виконаних робіт залежно від того, яка подія відбулася раніше. Сплата податку на додану вартість відбувається за ставкою 20 % виходячи з контрактної вартості послуги, що імпортується, шляхом перерахування коштів до бюджету.

Виникнення права на податковий кредит у замовника з'являється в момент перерахування коштів в оплату податкових зобов'язань. Підставою для податкового кредиту будуть банківські документи, що підтверджують перерахування коштів в оплату послуг, або акт приймання виконаних робіт.

 

ПРИКЛАД 1- Оплата за послуги з переробки здійснена коштами.

Замовник придбав сировину - 400,0 кг поліетиленової плівки за ціною 6,00 грн./кг (у т.ч. ПДВ). Усього на суму 2400,00 грн. И передав виконавцю для виготовлення 8000 шт. поліетиленових пакетів. Вартість послуг з переробки сировини визначена виконавцем у сумі 672,00 грн. (у т.ч. - 112,00 грн.). Припустимо, що витрати на переробку сировини у виконавця склали 360,00 грн. (нараховано зарплату робітникам, зайнятим переробкою, і амортизацію верстатів, зайнятих при виготовленні пакетів). Після переробки готова продукція за актом передана замовнику, що її оприбуткував та оплатив послуги виконавцю з переробки давальницької сировини на суму 672,00 грн. Собівартість виготовлених пакетів у замовника склала 2560,00 грн. (2000,00 - вартість сировини, 560,00 грн. - вартість послуг з переробки)). Замовник продав 2000 шт. пакетів за ціною 0,54 грн. за шт. (у т.ч. ПДВ).

 

1 Відповідно до п. 5.9 Закону № 283 коригуванню підлягають залишки товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом.

 

Приклад 2: Замовником відвантажено виконавцеві для друкування книг давальницьку сировину (ДС) на суму 50 000 грн. Виконавець виставив замовнику рахунок на оплату вартості послуг з виготовлення видавничої продукції з давальницької сировини на суму 8000 грн. і ПДВ — 1600 грн., який сплачено грошима. Замовником також оплачені транспортні послуги з доставки готової продукції із друкарні. Вартість транспортних послуг — 2000 грн. і ПДВ — 400 грн.

Відображення зазначених господарських операцій у бухгалтерському обліку подано в табл. 10.1.

 


Читайте також:

 1. IX. Відомості про військовий облік
 2. IX. Відомості про військовий облік
 3. Автоматизовані форми та системи обліку.
 4. Акції та їх облік
 5. Акції та їх облік
 6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
 7. Аналітичний та синтетичний облік ГП
 8. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
 9. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
 10. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
 11. Баланс робочого часу одного середньооблікового працівника
 12. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
Переглядів: 371

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунок частиною сировини або готової продукції | Позиційні системи числення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.069 сек.