Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заявления претензії

До вчинення перевізнику вантажу позову, що иникає з морського перевезення вантажу, обов'язковим є заявления йому претензії.

Претензії заявляються перевізнику, який здійснював морське перевезення вантажу, а якщо перевезення не було здійснено, — перевізнику, який згідно з договором мор­ського перевезення вантажу повинен був здійснити пере­везення.

Претензії, що виникають з перевезення багажу, мо­жуть бути заявлені перевізнику або порту відправлення чи призначення за розсудом заявника претензії.

Претензії, що виникають з морського перевезення ван­тажів у прямому змішаному і прямому водному сполученні, заявляються тому перевізнику, транспортним засобом якого вантажі були доставлені або повинні бути доставлені у порт призначення.

У тих випадках, коли кінцевим пунктом транспорту­вання є залізнична чи автомобільна станція або аеропорт, претензія заявляється відповідному перевізникуза прави­лами, встановленими для цього виду транспорту (див. вище).

Претензія повинна бути заявлена у письмовій формі. До претензії мають бути додані документи, що її під­тверджують. Перевізні документи подаються в оригіналі.

До претензії про нестачу, пошкодження або зіпсуття вантажу, крім документів, що підтверджують право на заявления претензій (ст. 380 Кодексу торговельного море­плавства України), повинен бути доданий документ, що засвідчує вартість відправленого вантажу.

Претензії до перевізника, що випливають з договору перевезення вантажу, пасажирів і багажу, можуть бут заявлені протягом перших шести місяців строку позовно" давності незалежно від того, здійснювалось перевезення у каботажному чи закордонному сполученнях.

Перевізник зобов'язаний розглянути заявлену ппе тензію протягом трьох місяців і сповістити заявника ппо задоволення чи відхилення її, а претензії, що випливають з перевезення у змішаному сполученні, — протягом шести місяців.

З дня заявления перевізнику претензії збігання тер­міну позовної давності припиняється до одержання відпо­віді на претензію або закінчення терміну, встановленого для відповіді.

До вимог, що виникають з договору морського переве­зення вантажу, застосовується річний строк позовної дав­ності незалежно від того, здійснюється перевезення у кабо­тажному чи закордонному сполученнях.

Термін позовної давності обчислюється:

• за вимогами щодо відшкодування збитків від втра­ти вантажу після закінчення тридцяти днів з дня, коли вантаж повинен бути виданий, а при переве­зенні у змішаному сполученні — після закінчення чотирьох місяців з дня приймання вантажу до перевезення;

за вимогами щодо відшкодування збитків від нестачі або пошкодження вантажу, щодо прострочення доставки або затримання з видачею вантажу і щодо повернення перебору або відшкодування недобору провізних платежів — з дня видачі вантажу, а якщо вантаж не було видано — з дня, коли пови­нен був бути виданий;

за вимогами щодо нестачі масових однорідних ванта­жів, що перевозяться наливом, навалом або наси­пом, у випадках, передбачених угодою сторін, — з дня підписання ними акта щорічної інвента­ризації;

• за вимогами щодо відшкодування збитків за неподачу судна або його подачу із запізненням, щодо плати за простій судна, а також премій за достро­кове навантаження або вивантаження вантажу — з дня закінчення місяця, що настає за тим, у яко­му почалося або повинно було початися переве­зення;

• у решті випадків — з дня настання події, що стала підставою для заявления вимоги.

До вимог, що виникають з договорів перевезення пасажирів і багажу, фрахтування судна без екіпажу, фрахту­вання судна на певний час, лізингу судна, буксирування, надання лоцманських послуг, морського страхування, угод, укладених капітаном судна в силу наданих йому зако­ном прав, зіткнення суден, здійснення рятувальних опера­цій, застосовується дворічний строк позовної давності.

Цей строк позовної давності обчислюється:

• за вимогами, що виникають з договору перевезення пасажирів і багажу: стосовно пасажира — з дня, коли пасажир залишив або повинен був залиши­ти судно, а якщо вимога заявлена у зв'язку із за­подіянням під час перевезення шкоди здоров'ю пасажира, що спричинила його смерть, — з дня смерті пасажира, але не більше трьох років з дня, коли пасажир залишив судно; стосовно багажу — з дня видачі багажу або з дня, коли він мав бути виданий;

за вимогами, що виникають з договору фрахтування судна без екіпажу, фрахтування судна на певний час, лізингу судна, буксирування, надання лоцман­ських послуг, морського страхування, угод, укла­дених капітаном в силу наданим йому законом правам (статті 58, 68, 69 Кодексу торговельною мореплавства України), — з дня виникнень права на позов;

• за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподія ної внаслідок зіткнення суден, — з дня зіткнення суден;

• за вимогами щодо проведення рятувальних операцій — з дня закінчення рятувальної операції за зворотними вимогами одного (чи декількох судновласників, у випадку солідарної їх відповідальності перед третіми особами за збитки, що виникли внаслідок смерті або ушкодження здоров'я людей, застосовується річний строк позовної давності, обчислюваний з дня сплати відповідної суми.

До вимог про відшкодування шкоди від забруднення з суден і ядерної шкоди застосовується трирічний строк позовної давності.

До вимог, для яких строки позовної давності не передбачені Кодексом торговельного мореплавства Украї­ни, застосовуються загальні строки позовної давності, встановлені цивільним законодавством України.

строки позовної давності встановлені для вимог, пе-рлбачених Кодексом торговельного мореплавства Украї­ни продовжуються до трьох років у випадку, якщо судно, якого стосуються ці вимоги, протягом строку позовної давності не могли застати у водах України.


Читайте також:

  1. Згідно зі ст. 7 ГПК України , претензія підлягає розгляду в місячний термін, який обчислюється з дня отримання претензії.
  2. Німецькі претензії до Литви і Польщі
  3. Порядок і строки розгляду претензії
  4. Претензії до залізниць
  5. Претензії і позови, що випливають з морських перевезень
  6. Про результати розгляду претензії заявника повідомляють у письмовій формі.




Переглядів: 630

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Претензії і позови, що випливають з морських перевезень | Територіальна підсудність справ господарському суду

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.