МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Організація безпечної експлуатації електроустановокРобота з безпечної експлуатації електроустановок здійснюється згідно з Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів та ДНАОП 0.00-1.21-98 “Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів”. При виконанні робіт зі зняттям напруги та без зняття напруги на струмоведучих частинах та поблизу них повинні виконуватися організаційні та технічні заходи.
До організаційних заходів відносяться: - оформлення роботи за наряд - допуском, розпорядженню або за переліком робіт, виконуваних в порядку поточної експлуатації; - допуск до роботи; - нагляд під час роботи; - оформлення перерви під час роботи; - переводи на інше робоче місце.
Наряд допуск – це завдання на безпечне виконання роботи, оформлене на спеціальному бланку встановленої форми. Він визначає зміст, місце виконання роботи, час її початку та закінчення, умови її безпечного виконання, склад бригади та осіб, відповідальних за безпечне виконання роботи. Відповідальними за безпечне виконання робіт є: Особа, що видала наряд; котра дає розпорядження; особа, що допускає до роботи; керівник роботи; виконавець роботи; спостережник; член бригади. Всі роботи, котрі виконуються в електроустановках без наряду, виконуються: - за розпорядженням осіб, уповноважених на це, з оформленням в оперативному журналі; - в порядку поточної експлуатації з подальшим записом в оперативному журналі.
Розпорядження - це завдання на виконання роботи, що визначає її зміст, місце, час, заходи безпеки. Воно має разовий характер, видається на один вид роботи і діє протягом однієї зміни. За розпорядженням можуть виконуватися: - позапланові роботи, викликані виробничою необхідністю, тривалістю до 1 години; - роботи без зняття напруги на віддалі від струмоведучих частин, котрі знаходяться під напругою, тривалістю не більше однієї зміни; - роботи зі зняттям напруги з електроустановок напругою до 1000В тривалістю не більше однієї зміни.
Поточна експлуатація – це проведення оперативним персоналом самостійно на закріпленій за ним дільниці протягом однієї зміни робіт за спеціальним переліком. До організаційних заходів в цьому випадку відноситься складання, відповідальними за електрогосподарство, переліку робіт стосовно конкретних умов. До технічних заходів, що забезпечують безпеку робіт, виконуваних зі зняттям напруги відносяться: - необхідні вимкнення та вжиття заходів, котрі запобігають подачі напруги на місця роботи внаслідок помилкового або довільного ввімкнення комутаційної апаратури; - вивішування на приводах ручного та на ключах дистанційного керування комутаційної апаратури (автомати, рубильники, вимикачі) забороняючих плакатів; - перевірка відсутності напруги на струмоведучих частинах; - накладання заземлення; - вивішування попереджувальних та приписувальних плакатів, огородження, при необхідності, робочих місць та струмоведучих частин, які залишились під напругою.
Відповідно до ГОСТ 12.1.030-81 захисному заземленню або зануленню підлягають: - всі електроустановки при номінальній напрузі 380В і вище змінного струму і 440В і вище постійного струму; - електроустановки з номінальною напругою вище 42 В змінного струму, які працюють в умовах підвищеної небезпеки і особливо небезпечних; - всі електроустановки у вибухонебезпечних зонах.
Читайте також:
|
||||||||
|