Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Динаміка швидкості вітру.

Типи вітрів.

Місцеві вітри ( формують клімат на невеликих територіях):

Бризи – місцеві вітри, які дмуть на берегах водойм протягом теплого періоду. Вдень повітря переміщується з водойми на земну поверхню, а вночі із зміною тиску та температури вітер рухається з суші у бік водойми. Як правило, повітряні маси при бризах переміщуються на віддаль 30 – 50 км з швидкістю 4 – 7 м/с, на висоті 200 – 300 м. Бризи являють собою замкнуту місцеву циркуляцію.

Гірсько–долинні вітри – обумовлюються нагріванням схилів гір при ясній погоді. Вдень утворюється слабий долинний вітер. Вночі гори остигають і холодний вітер стікає з гір витісняя тепле долинне повітря – утворюється гірський вітер. Весною такий вітер може сприяти приморозкам. – тепловий сухий вітер (діє як суховій), утворюється при перетіканні повітря через горні хребти.

Бора – холодний шквалистий вітер, штормової сили, який виникає з завітряної сторони невисоких гірських перевалів. Холодне повітря спочатку нагромаджується з навітряного боку, а потім піднімається через перевал і різко опускається вниз.

Фен – теплий сухий вітер, який дме вниз по схилах гір. Фени спостерігаються у Карпатах, горах Криму.

Циркуляційні системи (формують клімат на великих територіях земної кулі ):

Пасати – вітри північно-східного та східного напрямків в тропічних широтах північної півкулі і південно-східного і східного напрямків в південній півкулі. Пасати не змінюють свого напрямку на протязі року.

Мусони – являють собою вітри сезонного режиму. Літом в них один напрямок, а зимою – інший. Механізм утворення мусонів пов’язаний з формуванням елементів загальної циркуляції, з циклонами та антициклонами.

Зона дії мусонів –це зона тропіків та субтропіків. Мусони формуються в області істотних коливань температурного режиму над океанами та континентами. Мусони можуть супроводжуватись опадами, якщо є умови для конденсації водяної пари, в протилежному випадку мусони супроводжуються посухою.

Найбільш розвинутою циркуляційною системою є азіатський мусон.

 

 

Добовий хід швидкості вітру:

Над поверхнею океанів майже не змінюється, але чітко проявляється над континентами. Наприкінці ночі швидкість вітру найменша, а після 12 годин досягає максимуму. Особливо чітко проявляється добовий хід швидкості вітру літом в ясні дні , що пояснюється посиленням конвекції і турбулентного переміщування внаслідок сильного, але нерівномірного прогрівання підстилаючої поверхні в такі дні.

Добовий хід вітру літом спостерігається до висоти 200-300 м. В більш високих шарах на вітер не впливає стан підстилаючої поверхні і він не послабляється вночі, а вдень за рахунок підвищення турбулентності збільшується взаємодія між нижніми шарами, які повільно рухаються та більш високими, які рухаються швидше. Вторгнення повітряних мас деколи порушує нормальний добовий хід швидкості вітру.

Річний хід швидкості вітру:

Обумовлюється закономірностями загальної циркуляції атмосфери, тому він неоднаковий в різних частинах земного шару. На території Європи літом швидкість вітру найменша, а взимку (січень, лютий) –найбільша. В східному Сибіру навпаки. Найбільша швидкість вітру на Землі спостерігається в деяких пунктах Антарктики , де середньодобова швидкість сягає 45 м/с, а максимальна – 90 м/с.

На швидкість вітру найбільш впливає підстилаюча поверхня. Над океанами швидкість вітру найбільша. Над нерівною поверхнею суші вона зменшується під впливом сили тертя.

Характер зміни повітряного потоку при зустрічі з перепонами дуже різноманітний. Якщо перепона має значну довжину (гірські хребти, лісополоса, насип, витягнутий ряд будівель), то повітря ще до зустрічі з нею починає підніматись, а над перешкодою швидкість вітру збільшується. На підвітряній стороні швидкість вітру різко знижується – утворюється вітрова тінь, а далі швидкість вітру знову збільшується. Перед перешкодою та за нею утворюються горизонтальні вихри, внаслідок чого зимою безпосередньо перед перешкодою утворюється виїмка в сніговому покрові і тільки на певній відстані від неї намітається сніг.

Послаблення швидкості вітру з однієї та другої сторін перешкоди спостерігається на відстані, в 10 – 20 разів більші, чим його висота. Безпосередньо біля земної поверхні спостерігається послаблення вітру із зменшенням висоти.

 


Читайте також:

  1. Аеро- та гідродинаміка
  2. Багаторічна динаміка паразитофауни хазяїна
  3. Бистрість – це здатність людини до термінового реагування на подразники та до високої швидкості рухів, що виконуються при відсутності значного зовнішнього опору.
  4. Вектори кутової швидкості і кутового прискорення.
  5. Вибір маси та швидкості руху пасажирських поїздів.
  6. Визначеннч швидкості осадження частинок пі дією сили тяжіння
  7. Визначення градієнту зміни швидкості.
  8. Визначення швидкості осадження
  9. Визначення швидкості початку псевдозрідження
  10. Вимірювання швидкості світла. Оле Ремер
  11. Вікова динаміка розвитку рухових якостей
  12. Вікова динаміка розвитку рухових якостей.




Переглядів: 1034

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вітер, причини виникнення, значення. | Погода. Періодичні та неперіодичні зміни погоди.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.