Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стандарти телевізійних новин.

У світовій тележурналістиці існують стандарти, яким мають відповідати телевізійні інформаційні програми, незалежно від того, державна телекомпанія чи приватна. Українські теленовини також мають відповідати таким критеріям:

Оперативність — спроможність редакцій телеканалів повідомляти про денну новину у вечірньому випуску — у форматі повноцінного матеріалу або усного інформаційного повідомлення.

Точність відповідність дійсності конкретних фактів. Точність цитування висловлювань ньюзмейкерів.

Достовірність — чіткість ідентифікації джерела кожної конкретної новини. Чи є вказане джерело авторитетним для конкретної новини. Наскільки вказане джерело є близьким до першоджерела новини.

Неупередженість рівноцінне й багатогранне висвітлення у новинах актуальних та суспільно важливих тем. Надання можливості висловлюватися представникам різних політичних, соціальних, релігійних та інших груп.

Збалансованість — подання в новинах точок зору всіх сторін кожного конфлікту. У тому числі чи є цитування конкретного ньюзмейкера відображенням позиції даної сторони конфлікту, а не імітацією балансу.

• Повнота — наскільки повно подається новина (тобто чи вдається журналістові відповісти своїм матеріалом на класичні запитання: «Що? Хто? Де? Коли? Як? Чому?»). Чи зазначено всі необхідні контексти і супутні дані, чи подано у складних випадках не тільки думки учасників подій, а й незалежних експертів, які б визначали «плюси» та «мінуси» кожної з позицій?

Простота подача новин доступним способом і доступною для пересічного глядача мовою.

Логічність— дотримання формальної логіки при викладенні матеріалів. Дотримання єдності місця та часу в конкретному матеріалі.

Відмежування коментарів від фактів — чітке відмежування комен­тарів редакції чи автора матеріалу від фактів (у разі, якщо такі коментарі подаються новинами). Невикористання в матеріалі оцінювальних суджень, оцінювальної лексики.

Наявність шокуючих матеріалів — використання в матеріалах від­вертих сцен насильства, сексу, брутальної лайки та інших елементів, які можуть шокувати глядача.

• Основні моменти верстки випусків та вибору тематики — подання у випусках інформації про всі суспільно важливі події та заяви, із яких (незалежно від політичної чи будь-якої іншої кон'юнктури) складається інформаційна картина дня.

Сучасні українські теленовини повинні відображати повноцінну картину того, що відбувається в країні та за її межами.

Як зазначає професор Римського університету «Ла Сап'єнца», старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Оксана Пахльовська, якби елементарно в Україні більше циркулювало інформації – не тільки на рівні бліц-новин, а й на рівні політологічної аналітики, — суспільство мало б більше шансів порівняти себе зі світом.

Українським теленовинам не вистачає власне новин. І хоча більшість програм відпрацьовують основні події дня, але вони використовуються переважно як інформаційний привід для коментарів та оцінок. Це позбавляє новини новин. Щоб цього не відбувалося, існує формула новин:

Факт

Аргумент

Ілюстрація

Зміст того, що відбулося насправді, часто залишається за кадром. Така ситуація призводить до того, що у глядача складається хибне уявлення про реальність. Телевізійні новини інколи настільки спотворюють інфор­маційну картину реальності, що зрозуміти, що ж відбувається насправді, абсолютно неможливо. Чому раптом одному законопроекту всі теленовини приділяють стільки уваги, а іншим ні? Звідки беруться ті чи інші політики? Тут винні не лише олігархи та власники телекомпаній, але й самі журналісти вважають події важливими в контексті власних знань про дійсність. Журналістів не цікавлять події самі по собі, їх цікавлять відкриті прояви прихованих процесів. Мало хто, наприклад, відстежує роботу над законопроектами в парламенті, проте коли той чи інший закон ухвалюють, — про нього починають говорити. Хоча закони пишуть­ся не один день, і це — відкрита, а не прихована процедура. Новинам категорично не вистачає інформативності — ситуації, коли подія цікава не тому, що вона щось означає, а тому, що вона просто відбулася.

На думку професіоналів, існує ще одна модель побудови інформаційного повідомлення. Цю модель називають вагітним І.


 

Випуски оперативної інформації є структурною єдністю. Різні блоки об'єднуються монтажем Вони визначаються значущістю інформації та умовно поділяються на основні частини за темами: політика, економіка, культура, спорт, погода, реклама.


Читайте також:

  1. Британські стандарти новин.
  2. Будова СВА. Стандарти практичного застосування.
  3. Ведучий теленовин: стандарти професіоналізму
  4. Вимоги до мови теленовин.
  5. Вступ. Основні терміни і визначення в галузі стандартизації
  6. Галузеві стандарти, технічні умови та технологічні інструкції на напівфабрикати і кулінарні вироби
  7. Гармонізація та стандартизація обліку
  8. Електронна пошта та принципи її функціонування. Поштові стандарти. Електронна адреса.
  9. Європейський комітет зі стандартизації - СЕN.
  10. Законодавчо-нормативна база державної системи стандартизації.
  11. Інформаційне забезпечення робіт з стандартизації
  12. Кодифікація і стандартизація термінів. Алгоритм укладання термінологічного стандарту




Переглядів: 1797

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суспільні блага та суспільний вибір | Підходи до визначення новин на ТБ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.