Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нормативні показники водойми після спуску стічних вод

Випуск стічних вод у водойми

Самоочищення водойм

Самоочищення води у водоймах - це сукупність взаємозв'язаних гідродинамічних, фізико-хімічних, мікробіологічних і гідробіологічних процесів, що зумовлюють відновлення первинного стану водного об'єкту. У зв'язку з цим, стічні води промислових підприємств не повинні:

- порушувати роботу мереж і споруд;

- мати руйнуючу дію на матеріал труб і елементи очисних споруд;

- обмежити наявність зважених і спливаючих речовин;

- не містити речовин, здатних засмічувати мережі або відкладатися на стінках труб;

- не містити пальних домішок і розчинених газоподібних речовин, здатних утворювати вибухонебезпечні суміші;

- не містити шкідливих речовин, що перешкоджають біологічному очищенню стічних вод або скиданню у водоймище.

 

Для надання очищеним стічним водам якостей природної води, їх доочищення проводиться в каскаді біологічних ставків чи на біоінженерних спорудах типу біоплато.

Стічні води попередньо піддають механічному очищенню та дезинфекції, а, відтак, природньому (аеробні поля фільтрації та зрошування, біологічні ставки, анаеробні болотяні лагуни) або штучному (аеробні біофільтри та аеротенки та анаеробні метантенки) біоочищенню, аналізують та спускають у водойми чи використовують для технічних потреб.

Побутові стоки (550 000 м3/доба) міського населення (1 млн чол.) можуть бути очищені комбінованими системами з попередньою обробкою (4 резервуари на 35 000 м3) окисленням в аеротенках з керамічними аераторами (27 установок на 39 000 м3) та добродженням у відстійниках (9 штук на 94 000 м3).

Вода, яка використана в технологічному процесі, містить домішки у різному вигляді. Домішки, що містяться в технічній воді, часто є цінною сировинною чи готовою продукцією. Відходи аеробної очистки – активний мул (натуральний або після обробки – 20% с.р.) застосовують для удобрення лісів та полів, для переробки в біогаз.

Метанове бродіння традиційно застосовують після аеробної ферментації для очистки міських побутових стоків, для утилізації відходів домашнього господарства (Китай, Індія, азійські країни – близько 10 млн біореакторів на 10 м3) та для очистки стоків промислових підприємств і відходів ферм (європейські, американські країни – крупні біогазові установки).

Біологічний метод дає добрі результати при очищенні комунально-побутових стоків, при очищенні відходів підприємств нафтопереробної, целюлозно-паперової промисловості, виробництві штучного волокна.

 

Існують спеціальні «Правила охорони поверхневих вод від забруднень стічними водами». Дані правила нормують показники забруднення у водоймищі після змішування стічних вод з природними водами.

Найважливіші нормативні показники забруднень водойм за вимогами ДЕСТ:

· кількість розчиненого у воді кисню після змішування - не менше 4 мг/л;

· вміст завислих частинок після спуску стоків < 0,24 мг/л, але не 0,75 мг/л (для водоймищ різної категорії);

· вода не повинна мати запахів і присмаків;

· на поверхні не повинно бути плівок, плаваючих плям;

· вміст отруйних речовин - в межах граничних допустимих концентраціях (ГДК) для людей і тварин;

· забороняється скидати у водоймища радіоактивні речовини;

· органічні речовини, що потрапили у водоймища, окислюються до СО2 і Н2О в межах здатності водоймищ до самоочищення;

· мати вміст азоту < 2,0 мг/л;

· допускати вміст хлоридів < 300,0мг/л;

· рівень БПК < 6 мг/л.

· рН повинно бути в межах 6,5-8,5;

· при спуску у водойму мати температуру не вище 40˚С.

 

 

Тема:ТРАНСГЕННІ ТЕХНОЛОГІЇ

Початком генної інженерії можна вважати 70-ті роки ХХ століття, коли вчені почали проводити експерименти над генами бактерій, щоб віднайти засіб нейтралізації токсичних відходів виробництва. Тепер генна інженерія працює вже зі складнішими організмами - рослинами, тваринами і навіть людиною.

Протягом останніх десятиліть вчені звертають увагу політиків і громадськості на невтішні прогнози розвитку цивілізації, пов'язані з зростаючим споживанням сільськогосподарських продуктів на тлі зниження площі посівних земель. Загальна площа посівних земель складає близько 1500 млн гектарів, з них 255,5 млн. га (або 17 %) - це зрошувані землі. Не виключено, що до 2020 року площа поливних земель знизиться на 20-25 % тільки в результаті засолення грунтів і недостачі води для зрошування. Проблема залишиться навіть за умови збереження фонду посівних земель на нинішньому рівні. Вирішення даної проблеми можливе шляхом ефективнішого використання зайнятих в сільському господарстві земель, на основі нових високопродуктивних сортів рослин. Отримати нові сорти у необхідній кількості і в короткі терміни методами традиційної селекції неможливо. Прискорити процес можна шляхом великомасштабного використання нових молекулярно-генетичних технологій для отримання трансгенних рослин, що дозволяють застосовувати ефективні методи агротехніки і отримувати гарантовано високий урожай. З цим варіантом погоджуються далеко не всі вчені. Трансгенниминазивають ті види рослин, в яких успішно функціонує ген (або гени), пересаджені з інших видів рослин або тварин. У літературі можна зустріти термін «генетично модифіковані організми» (ГМО), який можна застосовувати і до рослин. Трансгенна рослина (з погляду перенесення генів – реципієнт) стає володарем нових (раніше не властивих саме цій рослині) корисних для людини властивостей: підвищеній стійкості до гербіцидів, шкідників, вірусних і інших хвороб. Харчові продукти, отримані з таких генетично змінених культур, можуть мати покращувані смакові якості, краще виглядати і довше зберігатися. Також часто такі рослини дають багатший і стабільніший урожай, ніж їх природні аналоги.

Отримання трансгенних рослин вважається на даний момент одним з перспективних напрямів біотехнології, що найбільше розвивається, у сфері агропромисловості. Біотехнологія отримання трансгенних рослин вирішує проблеми, які не могли бути вирішені традиційними методами селекції або на вирішення яких потрібні багато років і десятиліття. Таким чином, трансгенні рослини , створені людиною за короткий період у великій кількості, не мають аналогів в природі.


Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. А – до відновлення, б – після відновлення.
  3. Абсолютні показники фінансової стійкості
  4. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  5. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  6. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  7. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  8. Аналітичні показники динаміки та прийоми їх обчислення
  9. Аналітичні показники ряду динаміки.
  10. Аналітичні показники ряду динаміки.
  11. Апарати по очищенню стічних вод
  12. Афро-азійський світ після Першої світової війни.




Переглядів: 1131

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типи коагулянтів та флокулянтів | Напрями створення трансгенних рослин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.