Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механічне очищення газових викидів

Методи очищення промислових газових викидів

МЕТОДИ І АПАРАТИ ПО БОРОТЬБІ З ЗАБРУДНЕННЯМИ

ЛЕКЦІЯ 4

Заходи запобігання забрудненню атмосфери передбачають здійснення очищення промислових викидів, розроблення безвід­ходних технологій, а також технологій із закритими циклами ви­робництва. Безвідходна технологія - це застосування знань, ме­тодів і засобів для забезпечення раціонального використання при­родних ресурсів, енергії та непорушення природної (екологічної) рівноваги. Закриті цикли виробництва - це такі технологи, які передбачають забір певного обсягу повітря, води, використання його на технологічні потреби, очищення і повернення його знову на виробництво (без викидів у навколишнє середовище). Викиди виробництва з відкритими циклами необхідно піддавати старан­ному очищенню від механічних і хімічних включень.

З метою зменшення забруднення атмосферного повітря поро­хом та іншими шкідливими домішками на промислових підпри­ємствах потрібно організувати ефективне очищення відхідних га­зових викидів. Усі методи очищення можна умовно розподілити на чотири групи: механічні, фізико-хімічні, хімічні, біологічні, які включають наступні процеси:

- механічні: сухе пороховловлювання; мокре пороховловлювання;

- фізико-хімічні: адсорбція; абсорбція;

- хімічні: хемосорбція; спалювання; термічне окислення (піроліз);каталітичне окислення, відновлення, розкладання.

- біологічні: біофільтри, біоскрубери.

Велика кількість сучасних хіміко-технологічних процесів по­в'язана з розмеленням, подрібненням, транспортуванням сипучих матеріалів. При цьому, безумовно, частина матеріалів переходить в аерозольний стан, утворюючи порох, який технологічними і вен­тиляційними повітряними потоками викидається в атмосферу. В залежності від розмірів частинок завислої фази проводять таку класифікацію аерозолю: -дими 10 - 10"7м -тумани 10'7 - 10"5 м - пилюки більше 10 '5 м

На сьогоднішній день відомо декілька сотень конструкцій апаратів для очищення газових викидів від пилу, проте всі вони є варіантами апаратурного оформлення, де використовується неба­гато основних принципів осадження або затримка завислої фази.

Природною рушійною силою процесу осадження є сила тя­жіння та дифузія. Проте цих сил часто буває недостатньо для очи­щення газів. Тоді для вловлення пороху широко застосовують інер­ційні сили, які виникають при різкій зміні напряму порохового по­току, а також сили електричної взаємодії попередньо заряжених частинок до осаджувального електроду. Знаходить застосування в пороховловлювачах процес коагуляції, в результаті якого прохо­дить агрегатування або злипання значної кількості частинок завис­лої фази з наступним осіданням.

У пороховловлювачах основний процес осадження часто су­проводжується побічними небажаними процесами, а саме: оса­джені частинки можуть захоплюватися газовим потоком і знову переходити у газову фазу, або утворені агрегати частинок налипа­ють на стінках апарату і т.д. Для уникнення цих негативних проце­сів, застосовують спеціальні заходи - змочують осаджувальні по­верхні, зменшують швидкість газу, збільшують електропровідність частинок і т. д.

Для тонкого очищення газів застосовують пористі перегород­ки. В цьому випадку застосовують інерційний, електричний або дифузійний механізм осадження частинок. Вибір механізму очи­щення залежить від розмірів завислих частин, швидкості газового потоку та інших факторів.

Сухі механічні пороховловлювачі

Залежно від природи сил, які використовують для розділен­ня завислої твердої фази від газової розрізняють такі конструкції сухих механічних пороховловлювачів: порохоосаджувальні ка­мери - розділення відбувається завдяки дії гравітаційної сили; інер­ційні пороховловлювачі - розділення відбувається завдяки дії сил інерції; циклони та ротаційні пороховловлювачі - розділення відбувається завдяки дії відцентрової сили; пористі фільтри, еле­ктрофільтри - розділення відбувається завдяки дії сили опору фільтрувальної перепонки чи електростатичного притягання різ­нойменних зарядів; апарати мокрого очищення газів.

Основною перевагою даних апаратів є простота конструкції. Разом із тим суттєвим недоліком цього виду апаратів є низька якість очищення. Тому їх застосовують в основному для першої ступені очищення газів, яка передує більш ефективній.


Читайте також:

  1. Антропічні аспекти. Забруднення та самоочищення геосистем
  2. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО БПКПОЛН.
  3. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО ЗВАЖЕНИХ РЕЧОВИНАХ.
  4. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ.
  5. Визначення потужності устаткування для очищення коренеплодів
  6. ВОДА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ ТА ПРОБЛЕМА ЇЇ ОЧИЩЕННЯ.
  7. Геофізичний контроль за розробкою нафтових і газових родовищ. Задачі. Методи і методика дослідження
  8. ГІГІЄНА ГРУНТУ ТА ОЧИЩЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
  9. До зовнішнього водопроводу належать усі пристрої та споруди для забору, очищення, зберігання та розподілу води мережею до вводу в будівлю.
  10. До початку монтажу газових вводів повинні бути загерметизовані вводи в підвальні приміщення всіх інженерних комунікацій.
  11. До фізико-хімічних методів очищення стічних вод нале­жать: коагуляція, сорбція (абсорбція, адсорбція), мембранні методи, іонний, обмінні, електроліз, екстракція.
  12. Етапи очищення стічних вод




Переглядів: 1122

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ І ЯКІСТЬ ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА | Порохоосаджувальні камери

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.