Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЛЕКЦИЯ 4

Висновки

 

Світовий досвід свідчить, що можливі варіанти кількості бірж у країні. У Швеції, Франції, Англії всього по одній фондовій біржі на країну. У ФРН 80% цінних паперів зосереджені на фондовій біржі у Франкфурті-на-Майні, а інші 20% розкидані по сімох дрібних біржах. На біржі в Нью-Йорку котируються акції найсолідніших акціонерних товариств, усі інші - на інших більш дрібних біржах.

Водночас у країнах, що розвиваються за федеративним зразком, більш ймовір­не формування поліцентричної біржової системи, при якій приблизно рівноп­равні кілька центрів фондової торгівлі. Так відбулося в Канаді, де лідирують біржі Монреаля і Торонто, в Австралії - біржі Сіднея і Мельбурна.

Фондовий ринок США специфічний - він настільки великий, що знайшлося місце і для загальновизнаного лідера - Нью-Йоркської фондової біржі, і для ще однієї великої біржі, також розташованої в Нью-Йорку, головному фінансовому центрі — Американської фондової біржі, і для провінційних бірж. Кількість ос­танніх за післявоєнні роки скоротилася, але ті що, залишилися, досить міцно сто­ять на ногах. Тому біржову систему США доводиться класифікувати як побудо­вану за змішаним типом.

Значення фондової біржі для ринкової економіки виходить за межі організо­ваного ринку цінних паперів. Фондові біржі зробили переворот у проблемі ліквідності капіталу. «Чудо» полягало втому, що для інвестора практично стерли­ся розходження між довгостроковими і короткостроковими вкладеннями коштів. Цілком реальні в часі побоювання омертвити капітал стримували підприємниць­кий запал. Але в міру розвитку операцій на фондових біржах склалося становище, коли для кожного окремого акціонера інвестиції (інвестований в акції капітал) мають майже такий же ліквідний характер, як готівка, тому що акції в будь-який момент можуть бути продані на біржі.

Прагнення власників однакових цінних паперів зійтися в одному місці випливає з характеру акцій і облігацій як товарів, біржових за своїм походження Але акціонерні товариства, хоча і виникали як великі для свого часу підприємства але не могли претендувати на охоплення своєю діяльністю всієї території країни. В ходить, свої акції вони могли збувати в основному там, де базувалися і були тло Тому фондові біржі організуються в центрах великих економічних районів, загальна закономірність. Надалі ж шляхи розвитку можуть бути різними.

Провінційні ж біржі поступово згасають. Так складається моноцентрична біржова система. У найбільш закінченому вигляді вона представлена в Англії. Власне, серед офіційних біржо­вих назв уже немає Лондонської біржі, однієї з найстарших у світі. З недавніх пір вона іменується Міжнародною фондовою біржею, оскільки вона увібрала в себе не тільки всі біржі Великобританії, але й Ірландії. Моноцентричними є також біржові системи Японії, Франції.

Біржі можуть бути засновані державою як суспільні заклади. У Франції, Італії та ряді інших країн фондові біржі вважаються суспільними установами. Це, що правда, виражається лише в тім, що держава надає приміщення для біржових опе­рацій. Біржовики вважаються представниками держави, але діють як приватні підприємці, за власний рахунок.

Біржі можуть бути засновані і на принципах приватного підприємництва, на­приклад, як акціонерне товариство. Така організація бірж характерна для Англії, США.

 

ТЕМА:


Читайте також:

  1. Лекция 1
  2. ЛЕКЦИЯ 1
  3. Лекция 1.
  4. Лекция 1.
  5. Лекция 1. Введение
  6. Лекция 1. Векторная графика. Macromedia Flash MX Инструменты и технологии рисования во Flash
  7. Лекция 1. МАКРОЭКОНОМИКА. НАЦИОНАЛЬНАЯ
  8. ЛЕКЦИЯ 10
  9. Лекция 10.
  10. Лекция 11. Растворы электролитов. Электролитическая
  11. Лекция 11. Растворы электролитов. Электролитическая
  12. Лекция 11. Растворы электролитов. Электролитическая




Переглядів: 663

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індекси на фондовому ринку. Українська фондова біржа | Валютні біржі та їх діяльність

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.