Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Валютні біржі та їх діяльність

Вступ

Поняття та терміни для засвоєння

Висновки

Вступ

ПЛАН

Дніпропетровськ 2008

ВАЛЮТНА БІРЖА

ТЕМА

Лекція №5

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

з навчальної дисципліни " Біржове право "

 

(лекція 2 години)

 

для студентів стаціонарного навчання ННІ «Правознавство»

 

 


1. Валютні біржі та їх діяльність

2. Біржова валютна торгівля та ступінь валютного регулювання і контролю

3. Валютний кліринг: світовий досвід та його значення

4. Валютний ризик і управління ним

міжнародні валютні відносини, національна валютна система, світова валютна система, валютний ринок, регіональні ринки валют, Євровалютний ринок, національні ринки, спеціальні ринки, валютний ринок в Україні, валютна біржа, ф 'ючерсні валютні операції, валютний опціон, опціон пут, опціон кол, Європейський валютний опціон, американський валютний опціон, валютний арбітраж, валютне регулювання, УМВБ, резиденти, нерезиденти, клірингова діяльність, кліринг, кліринг валютний, Банк міжнародного розвитку, загальна угода з позики, Міжнародна клірингова система RTGS, валютний ризик, форвардна угода, опціон, кредит, ризик, конверсійний ризик, валютні застереження, хеджування, відсотковий арбітраж, структурне балансування

Залежно від рівня організації валютного ринку розрізняють біржовий та позабіржовий валютні ринки. Біржовий ринок представляють валютні біржі, а позабіржовий, який ще називають міжбанківський, - банки, фінансові установи, підприємства та організації.

Функції біржового ринку полягають, насамперед, у визначенні попиту та про­позиції валюти, встановленні валютних курсів, прогнозування їх динаміки, виз­наченні довідкових курсів валют, а також у формуванні певної стратегії і тактики центрального банку країни відносно фінансово-кредитної політики та системи валютного регулювання. За деяких обставин валютні біржі стають головною лан­кою міжбанківських операцій.

Валютна біржа - це організований ринок, дещо схожий з ринком цінних паперів (фондів - фондова біржа) чи товарів (товарна біржа).

Національна валютна система - це форма організації економічних відносин краї­ни, за допомогою яких здійснюються міжнародні розрахунки, утворюються та ви­користовуються валютні кошти держави. Основні елементи національної валют­ної системи визначаються національним законодавством.

Основні суб'єкти валютного ринку - великі транснаціональні банки, які ма­ють розгалужену мережу філіалів і широко використовують в операціях сучасні засоби зв'язку, комп'ютерну техніку.

Лекція містить такі питання: Валютні біржі та їх діяльність. Біржова валютна торгівля та ступінь валютного регулювання і контролю. Валютний кліринг: світовий досвід та його значення. Валютний ризик і управління ним.

Метою вивчення даної теми є з’ясування ролі, змісту, значення валютної біржі та її діяльності в Україні. Відповідно до мети, ставляться такі завдання: засвоєння студентами юридичної природи валютної біржі (поняття, структура та напрями її діяльності).


Міжнародні валютні відносини - одна з головних складових міжнародних еко­номічних відносин. Найважливішим елементом міжнародних валютних відносин виступає валютна система. Розрізняють національну та світову валютні системи. Остання розвивається на регіональному та глобально-світовому рівнях. У свою чергу, регіональні, світові та національні валютні системи активно взаємодіють між собою, утворюючи єдину цілісну систему міжнародних валютних відносин.

Функціональні особливості валютних відносин втілюються в історично-конкретних валютних системах, які є формою правової та інституційної організації валютних відносин.

Національна валютна система - це форма організації економічних відносин краї­ни, за допомогою яких здійснюються міжнародні розрахунки, утворюються та ви­користовуються валютні кошти держави. Основні елементи національної валют­ної системи визначаються національним законодавством.

Найбільшими міжнародними валютними ринками, представленими сукуп­ністю банків, бірж і фінансових компаній, є ринки Лондона, Нью-Йорка, Токіо, Франкфурта-на-Майні, Парижа, Сингапура, Цюриха, Гонконгу.

Основними функціями валютного ринку є:

•реалізація валютної політики держави, спрямованої на забезпечення регулювання національної економіки та розширення зовнішньоекономічних зв'язків;

•сприяння поглибленню міжнародного розподілу праці та міжнародної торгівлі;

•визначення і формування попиту та пропозиції на іноземні валюти;

•своєчасне здійснення міжнародних розрахунків;

•регулювання валютних курсів;

•хеджування валютних ризиків;

•диверсифікація валютних резервів;

•одержання прибутку від операцій з валютою та валютними цінностями т

Основні суб'єкти валютного ринку - великі транснаціональні банки, які ма­ють розгалужену мережу філіалів і широко використовують в операціях сучасні засоби зв'язку, комп'ютерну техніку.

Банки та інші учасники валютного ринку пов'язані між собою у режимі реаль­ного часу за допомогою телефонних, телефаксних і комп'ютерних засобів зв'яз­ку. За допомогою мережі кореспондентських рахунків банки здійснюють переве­дення платежів від імпортера до експортера, а сучасні електронні й телекомуні­каційні можливості дають змогу переказувати кошти у будь-яку точку планети за лічені хвилини.

Територіально валютні ринки, як правило, прив'язані до великих банківсь­ких і валютно-біржових центрів, оскільки в багатьох країнах поряд із міжбанкі-вською торгівлею валютою існують і спеціальні валютні біржі, а встановлений на них курс називається офіційним валютним курсом.

Залежно від конкретних завдань, шо поставали перед незалежною Україною, в діяльності Національного банку можна умовно виділити три характерні етапи. Перший етап припадає на 1991 р. — жовтень 1994 p., період болісного пошу­ку цілісної концепції розбудови економіки нової незалежної держави, коли було закладено фундамент ідеології Національного банку, визначено її головні орієн­тири і пріоритети.

Другий етап охоплює часовий проміжок з жовтня 1994 р. до серпня 1996 р. Це був період суто прагматичних реформ, коли були створені й запушені в дію нові монетарні механізми, притаманні соціальне орієнтованій економіці.

• Третій етап розпочався з вересня 1996 p., коли було введено гривню як повноцінну національну валюту України.

Особлива роль НБУ як центрального банку держави яскраво проявилася г сумнозвісних подій у Росії 17 серпня 1998 p., коли було успішно реалізоване роблену стратегію діяльності на валютному ринку й ефективно використано ва­лютні резерви НБУ. Успішна діяльність Національного банку як головного суб'є­кта валютного ринку України цілком закономірно є результатом колосальної праці й таланту конкретних людей, що виявилося в утвердженні стійкої національної валюти держави як одного з найвагоміших компонентів її незалежності.

І вересня 1998 р. в Україні було зареєстровано вже 219 комерційних банків, з яких діючих - 185, а решта 34 перебували у стадії закриття, санації або об'єднан­ня. За участю іноземного капіталу створено 27 банків (14 %), причому 8 з них ма­ють 100 % -й іноземний капітал.


Читайте також:

  1. Адвокатська діяльність
  2. Актове діловодство. Діяльність судів. Ведення актових книг
  3. Англійська система фізичного виховання. Діяльність Томаса Арнольда.
  4. Антимонопольна діяльність держави
  5. Антимонопольна діяльність держави.
  6. Аудиторська фірма — юридична особа, створена відповідно до законодавства, яка здійснює виключно аудиторську діяльність.
  7. Банківська діяльність
  8. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг
  9. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг.
  10. Біржові операції. Котирування цін на біржі
  11. Болота та їх геологічна діяльність
  12. ВАЛЮТА, ВАЛЮТНИЙ КУРС, ВАЛЮТНІ ЦІННОСТІ.




Переглядів: 2326

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЛЕКЦИЯ 4 | Біржова валютна торгівля та ступінь валютного регулювання і контролю

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.