Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив фьючерсних бірж на ціноутворення та фінансові розрахунки

Згодом товарна біржа перестає виконувати функцію обміну наявним товаром, але зберігає функцію ціноутворення, «відкриття» цін. Ф'ючерсні біржі перетво­рюються у своєрідний епіцентр цінових сигналів. Ціни, що встановлюються на біржі, служать орієнтиром, відправним пунктом для ринків фізичного товару.

Біржа є ринком контрактів, і в цьому розумінні, не зв'язуючи рух великих мас товарів, вирівнюється попит і пропозиція, створюється максимально елас­тичні за ціною перманентний попит і перманентна пропозиція. Пропозиція ре­ального виробника і попит реального споживача сировини мало еластичні за ціною. Виробник сировини не буде збільшувати виробництво, реагуючи на ско-роминущі та мінливі за напрямком коливання ціни в 1/100 цента, а головне, роз­ширення виробництва вимагає, як правило, капіталовкладень. Споживач сиро­вини також не буде розширювати чи скорочувати свої запаси через дрібні коли­вання ціни. Тому коливання ціни, що виникли через розбіжність реального попиту та реальної пропозиції, слабко еластичних за ціною, не погашаються негайно, а перетворюються в різкі коливання ціни. Саме біржовий попит та біржову пропо­зицію створює механізм стримування цінових коливань, запобігає різким пере­падам цін на сировинні товари, що стабілізує економіку в цілому, дозволяє рин­ковій економіці в принципі обходитися без державного регулювання цін. Біржо­ва спекуляція є механізмом не підняття, а стабілізації цін.

Стабілізації цін сприяє вже сам факт наявності біржового попиту і пропозиції. Функція стабілізації цін здійснюється через механізм біржових спекуляцій, що пе­редбачають на підвищення, і на зниження цін та дії, що включають такі, які сприяють як реальному їх підвищенню, так і реальному їх зниженню. Дії «биків» і «ведмедів» у нормальних умовах врівноважують один одного, що також сприяє стабілізації цін.

Важливими факторами стабілізації цін є гласність висновку угод, публічне вста­новлення цін на початок і кінець біржового дня (біржове котирування), обмеження денного коливання цін межами, встановленими біржовими правилами (наприк­лад, не більш 2 % на день стосовно ціни закриття біржі в попередній день). Істотну роль відіграє також збирання і опрацювання інформації, яку біржа надає в розпо­рядження своїх членів, клієнтів і широкої публіки. Ця інформація стосується ви­робництва біржових товарів, динаміки попиту на них, наявності товару на біржо­вих складах, цін на біржових і позабіржових ринках інших країн і т.ін.

Схема № 7.1. Чинники, які впливають на ціну контракту

Разом з тим ціни вільного ринку справляють певний визначальний вплив на співвідношення біржових цін різних сортів товару. Висока ліквідність і ба­гаторазовий перепродаж біржового товару припускають його уніфікацію, од­норідність. Тим часом абсолютно однорідних товарів не буває, кожен товар роз­різняється десятками сортів. Біржові правила передбачають: контракти фіксу­ють лише базовий сорт товару, і тільки його ціна котирується та публікується. Однак, крім базового сорту, для виконання контрактів можуть використову­ватися й інші сорти, допущені біржовими правилами, причому постачання то­варів більш високих сортів (порівняно з базовим) обов'язково веде порядок до надбавок до ціни базового сорту, а більш низьких сортів — до цінових зни­жок. Механізм визначення надбавок до ціни і її знижок встановлюється біржо­вими правилами — вони фіксують розбіжності цін різних сортів на позабіржовому ринку на певну дату. Таким чином, якщо біржові котирування вплива­ють на загальний тренд динаміки цін, то ціни вільного ринку, що мають попит та пропозицію на цьому ринку на товари конкретної якості і конкретного ви­робничого призначення, впливають на структуру біржових цін. Тісна взаємо­дія цін біржового і позабіржового ринків додає стійкості всій системі ринко­вого ціноутворення.

Також біржі сприяють стабілізації грошового обігу і полегшенню кредиту. Біржа збільшує ємність грошового обігу. Біржа є також однією з найважливіших сфер додатка позичкового капіталу, оскільки вона надає надійне забезпечення позичок (товари і цінні папери) і зводить ризик до мінімуму.

У ф'ючерсній торгівлі активи (цінні папери) мають різні ціни на фізичному (готівковому, реальному) ринку і ф'ючерсному ринку. Це пов'язано з тим, що реальна купівля-продаж активу на фізичному ринку відбувається в конкретний момент, а на ф'ючерсному - через певний проміжок часу — від кількох днів до декількох місяців.

Вартість ф'ючерсного контракту може бути визначена як така його ціна, за якою інвестору вигідна як купівля самого активу на фізичному ринку і наступне його зберігання до моменту використання або одержання доходу, так і купівля ф'ючерсного контракту на цей актив.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  3. А. Фінансові коефіцієнти
  4. А. Фінансові коефіцієнти
  5. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  6. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  7. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  8. Активний вплив на проблему
  9. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
  10. Актуарні розрахунки
  11. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  12. Аналіз впливу постачальників




Переглядів: 1014

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хеджування ф'ючерсних угод. Спекуляція на біржових торгах | Тема 6: СОЦІОЛОГІЯ ПОЛІТИКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.