Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Полімерні недиспергуючі рідини

Суспензії з конденсованою твердою фазою

Конденсація - це добавлення в дійсний розчин електролітів (розсолів) різних лугів, які утворюють з іонами солей важкорозчинні сполуки.

Суспензії з конденсованою твердою фазою одержують з водних розчинів ряду солей (NaCl, KCl, MgCl2, CaSO4та ін.) при додаванні лугів (NaOH, KOH, Ca(OH)2) і невеликої кількості органічного реагенту (крохмалу, лігносульфонатів, ефірів целюлози), а іноді і азбесту. Найпоширеніші суспензії на базі MgCl2 , які називають гірогелем магнію.

Колоїдна фаза в них утворюється в результаті хімічних реакцій солі та лугу, тобто шляхом конденсації з рідких розчинів. Азбест сприяє утворенню тіксотропної структури, а органічний реагент - роль сповільнювача процесу кристалізації.

Суспензії на основі гідрогелю магнію мають низьку корозійну активність, не змінюють параметрів при попаданні в них цементного розчину і пластових вод, дозволяють проводити всі види геофізичних досліджень, не знижують проникність продуктивних пластів, володіють високою морозостійкістю і обважнюючою здатністю, легко дегазуються.

До вад гідрогелей магнію належить відсутність ефективних заходів для попередження рекристалізації солей і збереженню на усті одержаної у вибійних умовах зрівноваженої системи.

Завдяки високій концентрації солей, суспензії з конденсованою твердою фазою володіють великою інгібіруючою дією на глинисті породи, тому їх доцільно застосовувати при розбурюванні глинисто-хемогенних і хемогенних порід.

 

Основу такої рідини складає водний розчин одного або двох високомолекулярних полімерів. Полімери призначені для зменшення водовіддачі, попередження диспергації частинок розбурюваних кальцієвих глин та інших порід, їх флокуляції та покращення реологічних властивостей рідини.

Водний розчин полімерів не володіє тіксотропною структурою і не здатний кольматувати проникні стінки свердловини. Щоб ліквідувати ці вади в полімерний розчин вводять невелику кількість колоїдної твердої фази (бентоніт, азбест і т.д.). Полімерну рідину з малим вмістом твердої фази одержують шляхом обробки глинистої суспензії з попередньо гідратованим і диспергованим у прісній воді бентонітом, полімерним понижувачем водовіддачі (наприклад КМЦ) і нафтою з наступним додаванням водного розчину полімеру-флокулянту (як правило, поліакриламіду).

Для приготування безглинистої суспензії змішують водний розчин полімеру-понижувача водовіддачі з водним розчином солі перехідного металу. При цьому утворюється гідрогель - полімерна суспензія з конденсованою твердою фазою. Для запобігання збагаченню цієї суспензії тонкодисперсними частинками розбурюваних порід, до неї додають флокулянти та інгібіруючі електроліти.

Полімерні недиспергуючі суспензії доцільно використовувати при бурінні в розрізах, складених стійкими породами, серед яких відсутні висококолоїдні глини. Завдяки малому вмісту твердої фази, такі рідини дозволяють значно покращити показники роботи доліт.


Читайте також:

  1. Аеровані промивальні рідини
  2. Види течії в’язкої рідини
  3. Вимірювання хімічного складу і концентрації рідини
  4. Витікання рідини через отвори та насадки
  5. Вплив дійсного характеру руху рідини в робочому колесі на теоретичний напір насоса
  6. Вплив промивальної рідини на колекторські властивості продуктивного пласта
  7. Втрати напору при русі рідини
  8. Втрати напору при русі рідини
  9. Втрати напору у трубах при турбулентному режимі руху рідини.
  10. Гідродинаміка в’язкої рідини. Сила Стокcа
  11. Гідростатика нестисливої рідини. Закон Паскаля. Гідростатичний тиск. Закон Архімеда
  12. Диференціальне рівняння Ейлера для потоку рідини.




Переглядів: 762

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рідини з диспергованою твердою фазою | Промивальні рідини на вуглеводневій основі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.