Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструкція і принцип дії колонкового свердла СР – 3.

 

Електробур гідравлічний з перехопленням штанги ЕБГП-1 (ко­лонкове електросвердло, рис. 26) призначений для буріння з про­мивкою похилих і горизонтальних шпурів діаметром до 50 мм і завдовжки 2,2 м в гірничих породах з коефіцієнтом міцності до ƒ= 12.

Електробур складається з електродвигуна 1, гідроприводу 3, двох гідроциліндрів 5, траверси 4 з порожнистим шпинделем, в який вставляється бурова штанга, і редуктора обертаючого механізму 2. Особливістю елек­тробура є спеціальна конструкція шпинделя з травер­сою, що здійснює перехоплення штанги - це дозволяє бурити шпу­ри на повну глибину (2,2 м.) однією штангою. За допомогою флан­цевих з’єднань жорстко зв’язані між собою електродвигун, редуктор і гідропривід.

 

Рис. 26 - Колонковий електричний бур ЕБГП-1.

 

Цапфа 2 прикріплена до електродвигуна з нижнього боку і призначена для закріплення в ній двох паралельно розташованих гідроциліпдрів. Кінці штоків, що виступають з гід­роциліндрів, сполучені з траверсою і переміщаються зворотно-поступово разом з нею і шпинделем на величину ходу — 0,9 м. При цьому шпиндель може вільно обертатися в траверсі.

Вода для промивання забою шпуру підводиться по рукаву 10. З торця електробура розташовано три рукоятки управління: рукоятка управління електродвигуном і його реверсом; рукоятка гідроприводу, при допомозі якої здійснюється плавне ре­гулювання осьового зусилля подачі, а також подача шпинделя на забій і повернення його; рукоятка перемикання швидкостей редуктора за допомогою блоку шестерень. Шпин­дель має дві частоти обертання — 170 об/хв. для порід міцністю ƒ = 8÷12 і 315 об/хв для порід міцністю ƒ< 8. При середньому положенні рукоятки шпин­дель вимкнений. Перемикання швидкостей редуктора необхідно проводити тільки при вимкненому електродвигуні.

У рукоятці управління гідроприводом поєднані дві опе­рації:

- при обертанні рукоятки стискується або розтискається пружина плунжера клапана, внаслідок чого шляхом дроселювання мастила змінюється від нуля до максимуму (15 КН) величина осьо­вого зусилля на буровий інструмент;

- при переміщенні рукоятки в подовжньому напрямі (впе­ред — назад) встановлюють напрям руху штоків і пов'язаних з ними траверси, шпинделя та бурової штанги.

Шпиндель — порожнистий: на внутрішній його поверхні нарізано спеціальне циліндрове різьблення, по якому уздовж його осі може переміщатися упор 2, що має зовні таке ж ци­ліндричне різьблення (рис.27, а). У упорі передбачено круг­лий отвір, через який вільно проходить хвостовик буро­вої штанги 1. Штанга порожниста кругла діаметром 32 мм з пазами. Вона вставляється в шпиндель своїм хвостови­ком з боку траверси. Середня частка хвостовика має бічні зрізи, що не дозволяє штанзі обертатися в упорі 2. На кінці хвостовика гайкою 3 нагвинчує пристрій 4 для осьового промивання шпуру.

Траверса (рис. 27, б) конструктивно виконана так, що усередині її корпусу розташований патрон 1, у який вільно вставляється бурова штанга. При цьому передній кінець штанги з різцем ви­ступає з траверси на хід подачі (0,9 м). Патрон 1 сполучений із стаканом 9 з можливістюобертання, а стакан з шпинделем 10 – жорстко за допомогою різьби.

Втулка 3 нерухомо сполучена за допомогою шпонок з патро­ном 1, і з напівмуфтою 6. Крім того, втулка зв'язана за допомогою фрикційних дисків 4 (ведучі), 5 (ведені) і пружинного кіль­ця 8 з фланцем 2 корпуса траверси.

Стакан 9, нерухомо сполучений з шпинделем 10, і напів­муфта 6 мають торцеві кулачки трапецеїдального профілю; за їх допомоги патрон 1 може бути жорстко сполучений з шпинделем при розтиснутих фрикційних дисках.

У корпусі траверси є клапан-пробка 7 з отвором, що сполучає порожнину траверси із зовнішньою середою, що запобігає утворення вакууму в порожнині траверси при роботі і можливе всмоктування в неї води.

Потужність двигуна свердла – 3,5 КВт, напруга – 380 або 660 В, тиск і подача насоса складають 6,5 МПа та 4,5 л/хв., вага – 130 кг.

 

 

Рис. 27 - Деталі електробура:

а) – закріплення деталей на хвостовику бурової штанги; б)- траверса електробура.


Читайте також:

  1. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  4. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  5. Антикорупційні принципи
  6. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  7. Б/. Принципи виборчого права.
  8. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  9. Базові принципи психології спорту.
  10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  11. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  12. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.




Переглядів: 916

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конструкція і принцип дії свердла СР – 3. | Буровий інструмент гірничих свердел.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.