Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Коротка характеристика і область застосування різних способів посилення.

Розвантажуючі конструкції являють собою окремі елементи (балки, плити, ферми), або взаємопов'язані системи із залізобетону і металу, які повністю абочастково сприймають навантаження, що передавалися до їх установки на існуючі конструкції. Застосовуються для розвантаження окремих згинаючих елементів і перекрить в цілому.

Обойми являють собою конструктивне рішення, при якому елемент, що посилюється охоплюється, з чотирьох сторін по периметру конструкції, що посилюється.

Залізобетонні обойми армуються стержневою поздовжньою арматурою з хомутами чи спіральною обмоткою, металеві - складаються з кутників, з’єднаних планками. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності колон, балок, ферм (зі спіральною обмоткою тільки для колон),металеві – для колон і стиснутих елементів ферм.

Сорочки являють собою конструктивне рішення, при якому елемент, що посилюється охоплюється з трьох сторін залізобетоном з установкою додаткової поздовжньої і поперечної арматури. Застосовується для відновлення і збільшення несучої здатності ригелів, балок і примикаючих до стіни колон.

Нарощування перетинів являє собою конструктивне рішення, при якому додаткова поздовжня арматура приварюється до поздовжньої арматури елемента, що посилюється через коротиші, перпендикулярні або похилі стержні. Застосовується для відновлення і збільшення несучої здатності колон, балок і плит при обмежених вільних зонах, якщо арматура елементів, що посилюються не схильна до корозії і допустимо провадження зварювальних робіт.

Додаткові жорсткі опори являють собою конструктивне рішення для посилення згинаючих елементів за рахунок зменшення їх прольоту. Виконуються у вигляді залізобетонних або металевих стійок, підкосів і порталів, що встановлюються на існуючі або наново, зведені фундаменти. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності і жорсткості ригелів і балок при значному збільшенні навантажень, якщо зменшення габаритів виробничих приміщень не впливає на технологічний процес.

Додаткові пружні опори являють собою конструктивне рішення для посилення елементів, що згинаються, при якому під конструкцією, що посилюється встановлюються додаткові ферми або балки, що спираються на ті ж опори, що і конструкція, що посилюється. Для забезпечення спільної роботи між ними встановлюється прокладка, яка і є пружною опорою. Різновидом пружних опор є також тяжі, що жорстко закріпляються до вищележачих конструкцій. Використовуються в тих випадках і при тих самих обмеженнях, що і додаткові жорсткі опори.

Додаткові похилі зв'язки являють собою попередньо напружені арматурні стержні, що закріплюються на колонах, і стисло-розтягнуті розкоси, що складаються з стислого залізобетонного елемента і заздалегідь напружених металевих тяжів. Застосовуються для зменшення згинаючих моментів в багатопролітних багатоярусних рамах від впливу вітрового навантаження.

Попередньо-напружені шарнірно-стержневі ланцюги. представляють собою конструктивне рішення, при якому по бічним сторонам елементів, що згинаються встановлюються дві гілки ламаного контура з кутників або арматурні стержні великого діаметра. Обидві гілки ланцюга в місцях згину мають зв'язки з елементом що посилюється (підвіски, стійки) і анкеруються в верхній зоні над опорами. Попереднє напруження ланцюга здійснюється в місці розташування центральної підвіски (стійки) різними способами. Застосовуються для посилення балок покриття і ферм.


 

Рис.7.1. Схема систематизації існуючих способів посилення залізобетонних конструкцій


Попередньо-напружені розвантажуючі кронштейни являють собою конструктивне рішення, при якому для посилення приопорних зон згинаючих елементів встановлюють консольні металеві підпружні системи (ферми трикутного контура, балки). Попереднє напруження здійснюється різними способами. Застосовуються для посилення приопорних зон балок великих прольотів на проміжних опорах.

Додаткова попередньо-напружена арматура, як конструктивне рішення, має декілька різновидів, відмінних конфігурацією арматурних стержнів (прямолінійна, шпренгель і інш.), анкеровкою і способами попереднього напруження. Використовується для відновлення і збільшення несучої здатності елементів, що згинаються (ригелів, балок і плит).

Попередньо напружені розпірки являють собою конструктивне рішення, при якому вздовж граней по кутах що посилюються центрально- і позацентрово стиснутих елементів встановлюються металеві кутники-стійки, об'єднані по периметру січення елемента з'єднувальними планками після попереднього напруження. Конструкцію розпірок, монтаж, спосіб попереднього напруження. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності колон.

Попередньо-напружені металеві трубчасті стійки являють собою конструктивне рішення, при якому поруч з позацентрово стиснутим елементом, що посилюється встановлюється вже в напруженому стані виготовлена на стороні стійка, що складається з двох труб різних діаметрів. Конструкцію стійки, спосіб попереднього напруження, її монтаж і включення в спільну роботу з елементом, що посилюється. Застосовуються для збільшення несучої здатності колон багатоповерхових рам.

Конструктивні рішення для посилення елементів, що згинаються на сприйняття поперечних сил, в принципі, зводяться до збільшення площі перетину поперечної і похилої арматури, яке досягається декількома способами. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності ригелів, балок ребристих і багатопустотних плит.

Конструктивні рішення при недостатній площі опор плит зводяться до установки додаткових каркасів (для багатопустотних плит) і влаштуванню додаткових металевих опор (для ребристих плит).

Конструктивні рішення для посилення коротких консолей зводяться до установки додаткових попередньо-напружених окремих стержнів і спеціального пристосування з металевих елементів. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності консолей колон і головних балок в місцях влаштування деформаційних швів.

Конструктивні рішення для посилення підкранових балок зводяться до встановлення додаткових металевих елементів в стислій і розтягнутій зонах, заповнення вільного простору пластичним бетоном в стислій зоні, а також встановлення зв'язків між балками і колонами. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності і жорсткості.

Металевий попередньо-напружений просторовий шпренгель являє собою конструктивне рішення, при якому під елемент, що посилюється підводиться конструкція посилення, що розташовується по його діагоналях. Застосовується для відновлення і збільшення несучої здатності капітелей безбалочних перекрить і плит, опертих по контуру.

Конструктивні рішення для посилення поясів, елементів решітки і вузлів ферм зводяться до встановлення попередньо-напружених затяжок і металевих обойм. Застосовуються для відновлення і збільшення несучої здатності і жорсткості як окремих елементів, так і всієї ферми в цілому.

Вибір способів посилення

Вибір способу посилення при реконструкції і ремонті рекомендується виконувати в кожному конкретному випадку з врахуванням наступних груп чинників:

а) Чинники, що характеризують навантаження і стан конструкцій, що посилюються.

б) Чинники, що визначають можливість застосування того або іншого способу посилення в даних умовах з урахуванням агресивності середовища і пожежобезпеки виробничих приміщень.

в) Чинники, що визначають можливість виконання посилення даним способом без зупинки основного виробництва за вимогами технології посилення, недопустимості запилення, недопустимості зварювальних робіт у вибухонебезпечних приміщеннях.

г) Можливість досягнення заданої міри збільшення несучої здатності при посиленні даним способом.

д) Чинники, що визначають технологічність способів посилення для вибору переважних способів, що розглядаються, в тому числі чинники, що визначають економічність способів.

Для вибору способу посилення потрібно заздалегідь скласти перелік способів, застосування яких в конкретних умовах можливе, виходячи із заданих навантажень, результатів обстеження перевірочних розрахунків, стану існуючих конструкцій, вигляду пошкоджень, міцності бетону, вигляду і механічних характеристик арматури, можливості передачі навантаження на інші існуючі конструкції і інших чинників.

В якості, основних критеріїв оцінки варіантів посилення, що порівнюються можуть бути прийняті різні чинники в порядку переваги Наприклад, в одному випадку основний чинник посилення без зупинки виробництва, інші чинники: значне збільшення несучої здатності, відсутність зменшення габаритів приміщень внаслідок посилення. В іншому випадку відповідно: швидкість здійснення посилення (мінімальна тривалість зупиночного періоду), недопущення запиленості при провадженні робіт по посиленню, мінімальна вартість конструкцій в ділі. і т.д.

При посиленні бетонуванням (обойми, сорочки, нарощування січення) і додатковою ненапруженою арматурою, потрібно прагнути до максимального розвантаження конструкції, що посилюється.

Для посилення залізобетонних конструкцій під навантаженням, в основному, рекомендується застосування металевих попередньо-напружених елементів. Наприклад, для колон доцільне застосування попередньо-напружених розпірок, а для балок попередньо-напруженої затяжки.

Бетонні поверхні конструкцій, що посилюються металевими обоймами або попередньо-напруженими розпірками, не повинні мати місцевих виступів і нерівностей, що перевищують:

а) при встановленні елементів посилення з подальшим зачеканюванням швів 5мм;

б) при встановленні на розчині - 10мм;

в) при більш значних нерівностях рекомендується застосовувати залізобетонні обойми.

При виборі способу посилення колон рекомендується враховувати особливості їх роботи, зокрема характер їх руйнування при різних значеннях ексцентриситетів. В першому-випадку (великі ексцентриситети) руйнування відбувається так само, як в елементах, що згинаються - від досягнення арматурою граничного розрахункового опору (межі текучості) з одночасним руйнуванням стислої зони бетону. В другому випадку (малі ексцентриситети) руйнування. відбувається від досягнення межі міцності стислої зони бетону при напруженнях в арматурі, розташованій у протилежній зоні, не досягаючих граничних значень.

У випадку з великими ексцентриситетами колони рекомендується посилювати збільшенням січення арматури розтягнутої зони, нарощуванням висоти перетину або об'єднанням обох способів.

В випадку з малими ексцентриситетами рекомендується посилювати колони влаштуванням залізобетонних або металевих обойм або за допомогою попередньо-напружених розпірок і стійок.

Центрально стиснуті колони зі значним збільшенням поздовжнього навантаження рекомендується посилювати обоймою зі спіральним армуванням і обоймами з комплексних січень з жорсткої арматури у вигляді кутників, що встановлюються по зовнішніх гранях обойми.;

Односторонні набетонки колон, в зв'язку з складністю їх виготовлення рекомендується влаштовувати тільки в стиснених умовах при обмеженні січення конструкції на технологічні вимоги основного виробництва.

Для посилення балок під навантаженням доцільно застосовувати попередньо-напружені затяжки.

Посилення шпренгелями з жорсткою горизонтальною розпіркою приймається для балок в тих випадках, коли нема можливості передати зусилля від попереднього напруження затяжки нa опори елемента, що посилюється або на колони.

Посилення опорних ділянок балок при значних навантаженнях рекомендується виконувати попередньо-напруженими хомутами.При відсутності можливості застосування попередньо напружених хомутів посилення рекомендується виконувати із збільшенням площі січення бетону шляхом влаштування обойм. Застосування на опорних дільницях трьохсторонніх сорочок допускається тільки при загальному посиленні такою сорочкою балок по всій їх довжині.

Нарощування залізобетонних плит перекриттів знизу, в зв'язку з великою складністю і трудомісткістю виконання робіт, повинно здійснюватися тільки при відсутності можливості розвантаження перекриттів від технологічного обладнання і пов'язаної з цим можливості нарощування зверху.

При виборі способу посилення степінь агресивності середовища на підприємстві, що реконструюється потрібно визначати за даними аналізу хімічного складу і вологості повітря.

Спосіб посилення, включаючи матеріал посилення (бетон відповідної марки і вигляд цементу, сталь відповідної марки) і метод захисту від корозії, повинен враховувати вимоги СНиП II-28-73x і економічну оцінку, включаючи роботи по антикорозійному захисту конструкцій.

В пожежонебезпечних приміщеннях, а також на вимоги довговічності в найбільш відповідальних випадках металеві конструкції посилення необхідно забетоновувати.

Вимогам влаштування посилення без зупинки виробництва або з мінімальною тривалістю зупиночного періоду, індустріальності, швидкості пристрою посилення, можливості швидкої передачі, робочого навантаження після виконання посилення відповідають способи, засновані на застосуванні попередньо напружених елементів.

Переваги кожного з способів посилення, що розглядаються, без зупинки основного виробництва і демонтажу обладнання визначаються також виходячи з наявності мінімально необхідних робочих зон навколо конструкції, що посилюється (наближення обладнання і конструкцій), розміри яких приведені в табл. 15.

При виборі способів посилення перевага, при інших рівних умовах, повинна віддаватися конструктивним рішенням, що дозволяють застосовувати індустріальні методи провадження робіт з виконанням значної частини робіт в заводських умовах за межами об'єкта посилення. До них. відносяться рішення із застосуванням металоконструкцій і збірних залізобетонних конструкцій.

Перевага повинна віддаватися також способам, що дозволяють в максимальній мірі уніфікувати розміри окремих деталей і елементів посилення з врахуванням існуючих відхилень розмірів конструкцій, що посилюються від проектних.

Таблиця 15

Вид робіт Мінімально необхідні розміри робочих зон, м
При ручному способі виконання робіт При механізованому способі виконання робіт
Без зони складування З зоною складування Без зони складування З зоною складування
Опалубочні, арматурні, монтажні і бетонні   1,0     1,5   1,5   2,0  
Зварювальні 1,0 - 1,0 -
Торкретування - - 2,0 -

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  7. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  8. Автокореляційна характеристика системи
  9. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  10. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  11. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  12. Акти правозастосування, їх види




Переглядів: 2315

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГЕОДЕЗИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ БУДІВЕЛЬ, СПОРУД ТА КОНСТРУКЦІЙ | КУРС ЛЕКЦІЙ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.