У табличному процесорі Excel 2000результати обчислень можна представляти як у звичайному, числовому, так і в графічному вигляді.
Excelмає велику бібліотеку типів діаграм, як двовимірних так і тривимірних. Діаграми поділяються на стандартні та нестандартні. Вибираючи тип діаграми, користувач задає спосіб відображення даних.
До найуживаніших типів діаграм належить гістограма, лінійчата діаграма, графік, кругова, кільцева, точкова, бульбашкова, пелюсткова діаграма, діаграма з областями, об’ємна поверхнева діаграма.
У гістограмі окремі значення подані вертикальними стовпчиками різної висоти. Висота стовпця відповідає величині значення.
У лінійчатій діаграмі смуги розміщені горизонтально, паралельно до осі X. Довжина смуги відповідає величині числового значення.
На графіку маркери даних являють собою лінії, які інтерпретують відповідні значення.
Кругова діаграма подає дані у вигляді кругу, розбитого на декілька сегментів, кожен з яких відповідає певному значенню, що входить у сумарний результат.
Кільцева діаграма – різновид кругової.
У випадку точкової діаграми маркерами виступають точки декартової системи координат.
Бульбашкова діаграма нагадує точкову. Відмінність полягає у тому, що маркери характеризуються двома значеннями: розміщенням маркера на площині та його розміром.
При побудові діаграм з областями у ролі маркерів використовуються зафарбовані різними кольорами області, а окремі значення таблиці розглядаються як вибірка з деякої множини значень, яке отримується шляхом інтерполяції.
Маркери на пелюстковій діаграмі являють собою промені, які виходять з однієї точки.
Принцип побудови поверхневих діаграм нагадує спосіб представлення рельєфу на картах.