Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види станів фінансової безпеки підприємств, які визначаються з фінансової стійкості підприємств.

Рис.1 Вимоги до стратегії фінансової безепеки фірми.


Стратегічне забезпечення фінансової безпеки базується на таких основних елементах: стратегічний аналіз, статегічне планування, контролінг, бюджетування, аудит.
Для стратегічного аналізу можемо використовувати такі методи як PEST-аналіз, SWOT-аналіз, SWN-аналіз, аналіз розробки сценаріїв. На даному етапі відбувається ідентифікація небезпек та загроз підприємству, комплексна оцінка рівня фінансової безпеки на підприємстві.
Результатом стратегічного планування є стратегічний план (стратегія) забезпечення фінансової безпеки. У складі стратегії необхідно задавати складову корпоративної місії і цілі підприємства, що стосуються фінансової безпеки, результати внутрішнього та зовнішнього середовища, якісні та кількісні параметри використання фінансових ресурсів, відповідальних за реалізацію запланованих заходів, обсяг та джерела фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення фінансової безпеки суб’єкта господарювання.
На цьому етапі відбувається розробка заходів, направлених на зміцнення фінансово-економічної безпеки суб’єкта господарювання як у короткостроковому, так і в довгостроковому періоді.

Стратегічний план повинен бути гнучким, швидко реагувати на зміни середовища як внутрішнього, так і зовнішнього, чітким та легким для сприйняття та відповідним за строками.
В основі контролінгу лежить поєднання функцій контролю, планування, зворотнього зв’язку та інформаційного забезпечення. Контролінг фінансової безпеки – система, яка забезпечує інтеграцію, організацію та координацію всіх фаз управління фінансовою безпекою підприємства.

Бюджетування передбачає розробку бюджетів вцілому по підприємству та окремих структурних одиницях. Результатом бюджетування є фінансовий план, в якому зазначено необхідний для реалізації запланованих заходів обсяг фінансових ресурсів, а також джерела їх надходження. В межах стратегічного плану управління фінансовою безпекою слід розробляти два види бюджету: перший – на поточний рік, другий – сам стратегічний бюджет на весь період дії стратегічного плану, який носить прогнозний характер.

Аудит – комплексна незалежна, періодична перевірка правильності визначення та реалізації фінансових інтересів, цілей, стратегії фінансової безпеки як по підприємству вцілому так і по окремих підрозділах. Метою такого аудиту є своєчасна ідентифікація загроз фінансовій безпеці, наявних ризиків, чинників, які спричинили наявний рівень фінансової безпеки, розробка рекомендацій та заходів щодо підвищення рівня фінансової безпеки підприємства та коректування індикаторів залежно від зміни стану зовнішнього середовища, цілей та завдань підприємства.

Біломістна І.І. та Грохольська Є.І. виділяють п’ять станів фінансової безпеки підприємств, які визначаються з фінансової стійкості підприємств (табл. 1).

Можна зробити висновок, що підприємство може знаходитись у п’яти основних станах тау перехідному між зазначеними станами. Ситуація може змінюватись під впливом певних заходів. Можливі напрями зміни фінансової безпеки можна представити у вигляді графіка станів фінансової безпеки (рис.2).

 

Таблиця 1

 

 

У наведеному графіку ФБ1 означає нормальну фінансову безпеку підприємства, ФБ2 – нестійкий рівень фінансової безпеки, ФБ3 – критичний рівень фінансової безпеки, ФБ4 – кризовий рівень фінансової безпеки, АФБ – абсолютна фінансова безпека підприємства. Поля 1,3,9,7,5 відповідають зазначеним станам, а поля 2,4,6,8 є зонами перехідних станів.
Розглянемо варіанти розвитку подій при переході з одного поля в інше[1]:
• 1 → 2 – перехід відбувається у випадку неефективного управління фінансовою безпекою підприємства і означає перехід з нормального стану у нестійкий;
• 1 → 6 – відсутність управління та контролю фінансової безпеки;
• 1 → 5 – позитивні зміни щодо фінансової безпеки, які досягаються завдяки ефективному управлінню та попередженню причин погіршення стану фінансової безпеки;
• 3 → 2 – запровадження певних заходів щодо покращення стану фінансової безпеки;
• 3 → 4 – негативна динаміка факторів, що характеризують рівень фінансової безпеки суб’єкта господарювання;
• 3 → 5 – запровадження ефективних заходів для підвищення рівня фінансової безпеки;
• 9 → 4 – рівень фінансової безпеки дещо покращився, але залишається на нестійкому рівні;
• 9 → 8 – перехід означає, що на підприємстві кризовий стан стійкості і воно не спроможне забезпечити фінансування ні за рахунок власних коштів, ні за рахунок позикових;
• 9 → 5 – різка зміна фінансової безпеки в позитивну сторону, чому могло сприяти розроблення нового стратегічного плану по забезпеченню фінансової безпеки;
• 7 → 8 – рівень фінансової безпеки дещо покращився, але залишається в нестійкому стані,
• 7 → 6 – перехід стану фінансової безпеки до нормального стану, що є позитивною тенденцією.
• 7 → 5 – різка зміна рівня фінансової безпеки у позитивну сторону, що означає організацію ефективного управління фінансовою безпекою.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  8. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  9. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  10. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  11. Абсолютні показники фінансової стійкості
  12. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи




Переглядів: 1055

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління фінансовою безпекою фірми. | Розділ І. Знання і розвиток

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.