Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



IP-адреси

Усі комп’ютери, об’єднані в локальну мережу, знаходять один одного в автоматичному режимі. Люди взагалі не беруть участь у пересиланні повідомлень завдяки тому, що кожен комп’ютер має свою адресу, яка називається IP- адресою.

IP- адреса – запис, який точно визначає місцезнаходження комп’ютера в мережі і є записом чотирьох чисел у діапазоні від 0 до 255, відділених крапками, наприклад, 220. 15.68.33.

Запис IP- адреси складається ніби з двох частин: перша означає адресу під мережі Інтернету, до якої підключено вузол, а друга — адресу локально вузла всередині під мережі.

Доменні імені DNS

IP-адреси зручні для ідентифікації комп’ютерів а Інтернеті, але не прийнятні для роботи користувачів (не наочні, погано запам’ятовуються, велика ймовірність помилки при введенні). Тому замість числових IP-адрес застосовується літерна система доменних імен DNS(Doman Name Server- доменне ім’я серверу). Згідно з цією системою ім’я кожного Web-серверу є послідовністю слів, розділених крапками, яка легко запам’ятовується користувачами.

Доменне ім’я однозначно визначає сервер в Інтернеті й складається за ієрархічним принципом.

На найвищому рівні (домен верхнього рівня) звичайно розташовується назва країни, наприклад, uk (Велика Британія), ru (Росія) або ua (Україна). Але частіше замість назви країни ставиться скорочення, відповідне типу організації, якій належить домен: com (комерційний домен), gov (урядовий), mil (військовий), edu (освітній), net (мережний), org (інших організацій). Ліворуч від домену верхнього рівня через крапку дописується позначення міста, штату або організації. Однак цієї частини імені може не бути. Ліворуч від позначення міста (організації) – позначення серверу, яке займає відповідно крайню ліву позицію у доменному імені.

У результаті доменне ім’я серверу (простіше, домен) може мати такий вигляд: kyivstar.net – сервер оператора мобільного зв’язку, домен верхнього рівня net, referat.ru – сервер рефератів, країна ru (Росія).

Відповідність між IP-адресами і доменними іменами встановлюється за допомогою баз данних, розміщених на спеціальних DNS-серверах. Сервери DNS виконують повсякденну роботу, необхідну для функціонування системи доменних імен.

Адресація в Інтернеті

Кожний комп'ютер у мережі Інтернет має ІР-адресу , за якою його можна знайти.

ІР-адреса складається з чотирьох цілих чисел від 0 до 255, розділених крапкою, такий спосіб у мережі можна надати адресу понад 1 млрд комп'ютерів. Наприклад: 212.111.193.189; 80.91.181.83; 207.46.19.254.

Деякі комп'ютери, що відіграють важливу роль у мережі (сервери провайдерів, пошукові сервери, маршрутизатори та ін.), мають і ІР-адреси. Постійні ІР-адреси можуть надаватися і комп'ютерам звичайних користувачів, які додатково оплатили цю послугу у провайдера. Інші комп'ютери одержують тимчасову ІР-адресу, яка діє тільки під час роботи в мережі і змінюється при кожному новому сеансі зв'язку.

ІР-адреса складається з чисел, тому що з нею працюють комп'ютери. Але в такому вигляді вона складна для запам'ятовування людиною. Тому були введені доменні імена. Доменне ім”я складається зі слів або їх скорочень, які розділені крапками на окремі блоки. Оскільки слова і скорочення мають певний смисл, їх легше запам'ятати. Доменні імена унікальні, в Інтернеті немає двох однакових доменних імен у певній доменній зоні.

Кожному доменному імені відповідає єдина ІР-адреса.

Система доменних імен — це система, що дозволяє перетворювати доменні імена в ІР-адреси.

Домен (англ. — область, зона) — це зона в системі доменних імен Інтернету, яка виділена певній країні, організації чи іншому об'єкту.

Домени верхнього рівня бувають географічні й адміністративні.

Для того, щоб звернутися до конкретного ресурсу (файлу) у мережі Інтернет, потрібно знати не тільки ІР-адресу комп'ютера або доменне ім'я, а й шлях до потрібного файлу. Для цього використовують URL-адресу. URL-адреса складається з трьох частин:

• ім'я протоколу, що використовується для доступу до ресурсу;

• доменне ім'я;

• шлях до файлу та його ім'я.

 

Основні сервіси, служби і можливості Internet

У Internet існує багато сервісів і служб, які безкоштовно або за невелику плату надають користувачам послуги певного характеру (в межах мережі).

Наприклад:

Електронна пошта - з її допомогою можна послати електронний лист (текст або довільний файл, перетворений в текстовий вид) будь-якому користувачеві Internet. Час доставки листів - зазвичай кілька хвилин, а іноді і зі швидкістю телефонного дзвінка. (існує безліч серверів, що надають поштову скриньку і поштові послуги безкоштовно: www.mail.ru, www.zmail.ru, та інші)

Телеконференції - це обмін думками з допомогою електронних листів з приводу тих чи інших тем. Кожен користувач Internet може підписатися на телеконференції, що його цікавлять (усього їх кілька десятків тисяч і вони присвячені різним темам). При цьому користувач буде отримувати всі листи, що надсилаються у відповідні телеконференції, а може і сам висловити свою думку чи відповісти на чиєсь запитання.

Сервери новин - вони розсилають новини за тим чи іншим темам у вигляді електронних листів . Користувач Internet може підписатися, наприклад, на отримання біржових зведень, політичних пліток і т.д.

Файлові сервери (FTP-сервери) - сховища файлів. На них зберігаються тексти документів, програми, тексти книг і т.д. Кожен користувач Internet може одержати доступ до FTP-сервера або будь-який з зберігаються на ньому файлів у вигляді електронного листа, надіславши електронний лист із спеціально підготовленим запитом на FTP-сервер. Можливі перегляд змісту та отримання файлів і в діалоговому режимі (в режимі Telnet - віддаленого терміналу). Служби пошуку дозволяють знайти потрібний документ на включених до Internet FTP-серверах. Пошук може вестися за ключовими словами та іншими характеристиками документа. Поставити запит службі пошуку можна в діалоговому режимі або відіславши їй спеціально оформлений електронний лист.

Режим прямого зв'язку. Чати."Chat" у перекладі з англійської, базікати, тобто це сервера, де Виможете приємно поговорити з людьми з інших місць. Таких серверів в мережі Internet існує дуже багато, вони навіть стали поділятися на обговорювані теми. Вони зроблені для того, щоб можна було вільно поспілкуватися з людьми різних національностей з різних куточків світу. Найпопулярніші чати: www.chat.ru www.mtrros.smk.ru

Форуми використовуються для ведення дискусії з певної теми. Будь-який користувач мережі може приєднатися до теми, що вже існує, та розмістити власне повідомлення. Форуми дозволяють також започаткувати власну дискусію. Повідомлення можуть містити лише текст.

Блоги (англ. — щоденник подій) дозволяють вести публічний електронний щоденник, тобто залишати публікації в хронологічному порядку. Публікації можуть містити тексти, зображення або мультимедіа. Користувачі мережі можуть читати опубліковані іншими авторами повідомлення, коментувати їх, відповідати на коментарі, зв'язувати повідомлення й коментарі.

 


Читайте також:

  1. Відображення доменних імен на IP-адреси
  2. Особливі IP-адреси




Переглядів: 2604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура Internet | Мережний етикет

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.