Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Установка видового екрану поточним

Шар

Багатокутний

Блокувати

Блокування видових екранів. Дія даної опції аналогічно блокування шарів.

Об'єкт

Створення видового екрану листа довільної форми із замкнутої полілінії, еліпса, сплайна, області або кола. Обирана полілінія повинна бути замкнутою і містити принаймні три вершини. Вона може мати самопересеченія; допускається наявність в ній і лінійних, і дугових сегментів.

Створення видового екрану листа довільної форми, яка визначається послідовністю ліній і сегментів дуги.

Опис параметрів "Наступна точка", "Дуга", "Замкнути", "Довжина" і "Скасувати", виведених в командному рядку, співпадає з описом відповідних параметрів команди ПЛИНИЯ .

Відновити

Відновлення іменованої конфігурації видових екранів.

Скидання перевизначень властивостей шарів обраного видового екрану і повернення до глобальних властивостям шарів.

Ділення поточного видового екрану навпіл.

 

Ділення поточного видового екрану на три частини.

Опції "Горизонтально" і "Вертикально" ділять область на три рівні частини. За допомогою інших опцій можна створити один видовий екран більшого розміру і два - меншого.Назва опцій ("Вище", "Нижче", "Лівіше", "Право") вказує, де розташовується більший видовий екран.

 

Ділення поточного видового екрану на чотири рівні частини.

 

Перехід у простір моделі з видового екрану листа

Для редагування об'єктів, заморожування і розморожування шарів, а також зміни виду необхідно перейти з видового екрану в простір моделі.

Після створення об'єктів видового екрану можна перейти в простір моделі для виконання наступних дій:

· Створення і зміна об'єктів у просторі моделі всередині видового екрана.

· Панорамування виду всередині видового екрану і зміна режиму видимості шару.

Спосіб перемикання з видового екрану в простір моделі залежить від подальших запланованих дій.

Створення і зміна об'єктів усередині видового екрану

Для створення і зміни об'єктів натисніть кнопку "Розгорнути видовий екран" у рядку стану, щоб видовий екран аркуша заповнив вікно програми. Налаштування видимості шарів і центральних точок видового екрану зберігаються, при цьому також відображаються сусідні об'єкти.

При роботі в просторі моделі можна й панорамування зумувати об'єкти, однак при відновленні видового екрану і поверненні в простір листа розташування і масштаб об'єктів на видовому екрані листа відновлюються.

Примітка Якщо в режимі розгорнутого видового екрану задається команда ПЕЧАТЬ, лист відновлюється до появи діалогового вікна "Друк" . Якщо зберегти і закрити креслення в режимі розгорнутого видового екрану, при наступному відкритті креслення лист відновлюється.

При перемиканні на простір моделі за замовчуванням для внесення змін настройки видимості шарів застосовуються до всього кресленням, а не тільки до окремого видовому екрану листа. При цьому вигляд не центрується і не збільшується, як це відбувається у видовому екрані.

Вирівнювання виду на видовому екрані листа

Для панорамування вигляду і зміни видимості шарів двічі натисніть кнопку миші на видовому екрані і перейдіть в простір моделі. Межі видового екрану стають товщі, а перехрестя курсора видимим тільки в поточному видовому екрані. Всі видові екрани шару залишаються видимими. У поточному видовому екрані можна заморожувати і розморожувати шари за допомогою Диспетчер властивостей шарів , а також можна панорамувати вигляд. Для повернення в простір листа двічі натисніть кнопку миші на порожній області аркуша поза видового екрана. Всі зміни будуть відображатися у видовому екрані.

Якщо до перемикання в простір моделі у видовому екрані листа задано певний масштаб, його можна заблокувати для уникнення змін. При блокуванні масштабу з простору моделі недоступна команда ПОКАЗАТЬ .

 

Процедури

Перемикання між простором моделі і простором аркуша

На аркуші можна скористатися будь-яким із таких способів:

· У просторі аркуша двічі натиснути кнопку миші на видовому екрані.

Це викликає простір моделі. Обраний видовий екран аркуша стає поточним, і в ньому можна панорамувати вигляд або змінювати властивості шару. Для внесення серйозних змін в модель рекомендується розгорнути видовий екрану листа на весь екран за допомогою команди ВЕКРМАКС , або переключитися на вкладку "Модель".

· У просторі моделі двічі натиснути кнопку миші поза видового екрана.

Це викликає простір листа. На аркуші можна створювати і змінювати об'єкти.

· Якщо необхідно перейти на інший видовий екран аркуша з простору моделі, двічі клацніть кнопкою миші всередині іншого видового екрану листа або натисніть комбінацію клавіш CTRL + R для циклічного перебору наявними видових екранів аркушів.

Редагування об'єктів в розгорнутому видовому екрані листа

1. Для активізації видового екрану листа натиснути кнопку миші на його кордоні.

Примітка Блокований видовий екран можна розгорнути для редагування в ньому об'єктів. При відновленні розмірів видового екрану він знов блокується.

2. У рядку стану натиснути кнопку "Розгорнути видовий екран".

Стрілки поруч з кнопкою "Розгорнути видовий екран" використовуються для відновлення поточного та розгортання іншого видового екрана.

3. Внести будь-які зміни.

4. Для повернення у видовий екран аркуша натиснути кнопку "Відновити видовий екран".

При цьому відновлюються колишні значення центральної точки і коефіцієнта екранного збільшення.

Створення і зміна видових екранів аркуша

На аркуші може створюватися один видовий екран, що займає весь лист, або кілька видових екранів. Розміри, властивості, масштаб і розташування видових екранів можуть змінюватися.

Примітка Видовий екран аркуша повинен створюватися на певному шарі. При виводі креслення на друк шар можна відключити, і межі видового екрану листа не будуть відображатися при друку.

Команда СВИД дозволяє отримати кілька варіантів створення одного або декількох видових екранів аркуша. Для створення декількох видових екранів аркуша можуть також використовуватися команда КОПИРОВАТЬ.

 

Створення видових екранів довільної форми на аркушах

За допомогою перетворення об'єкта простору листа користувач може отримати видовий екран довільної форми на аркуші.

Для створення непрямокутну видового екрану використовується команда СВИД .

· Опція "Об'єкт" дозволяє перетворити у видовий екран замкнутий об'єкт з простору аркуша, наприклад, коло або полілінію. Після створення видового екрана з ним зв'язується об'єкт, що визначає межі видового екрана.

· Використовуючи параметр "Багатокутний" можна створити непрямокутну видовий екран аркуша по заданих точках. Послідовність дій така ж, як і при створенні полілінії.

Примітка Для придушення відображення кордонів видового екрану листа можна просто відключити шар видового екрану неправильної форми, замість того, щоб заморожувати його. При заморожуванні шару непрямокутну видового екрану не забезпечується коректна обрізка останнього.

Перевизначення кордонів видового екрану листа

Межі видового екрану листа можна перевизначити за допомогою команди ВЭКРЕЗ . Можна або вибрати існуючий об'єкт для використання як нового кордону, або задати точки нового кордону. Новий кордон використовується для перевизначення, а не для підрізування старої.

Непрямокутну видовий екран складається з двох об'єктів: власне видовий екран і обрізати межа. Можна змінити видовий екран, обрізали кордон або обидва параметри разом.

Примітка У палітрі "Властивості" для непрямокутну видового екрану стандартно задано значення "Видовий екран". Це пояснюється тим, що частіше змінюються властивості видового екрану, а не обрізати кордону.

Зміна розмірів видових екранів аркуша

Як і будь-які інші об'єкти, межі видових екранів довільної форми можна редагувати за допомогою ручок.

Процедури

Створення нового видового екрану на аркуші

1. Виберіть вкладку "Вид" панель "Видові екрани" "Створити" .

2. У діалоговому вікні "Видові екрани", на вкладці "Нові ВЕ", в розділі "Стандартні конфігурації" виберіть "Один".

3. Задати перший кут видового екрана.

4. Задати протилежний кут видового екрана.

Новий об'єкт видового екрану листа створений і відображається на вигляді за замовчуванням. Для регулювання виду двічі натиснути кнопку миші на видовому екрані листа, щоб перейти в простір моделі.

Створення конфігурації видового екрану на аркуші

1. Перейдіть на вкладку розмітки аркуша.

2. Виберіть вкладку "Вид" панель "Видові екрани" "Створити" .

3. У діалоговому вікні "Видові екрани" на вкладці "Нові ВЕ", в розділі стандартних видових екранів виберіть конфігурацію видових екранів зі списку.

4. В опції "Налаштування" вибрати 2D або 3D.

Якщо вибрано 3D-режим, на створюваних видових екранах відразу ж будуть встановлені стандартні види моделі.

5. В опції "Відстань" задати відстань між видовими екранами.

6. Для зміни виду вибрати видовий екран в режимі попереднього перегляду. В опції "Змінити вигляд на" вибрати вид зі списку.

Список включає в себе вид зверху, знизу, спереду, ззаду, зліва, справа, а також ізометричні і будь-які інші види. Обраний вид відображається в області попереднього перегляду.

7. Натисніть "ОК".

8. В області малювання задати дві точки для позначення області, що містить конфігурацію видового екрана.

Вставка на лист іменованої конфігурації видових екранів

1. Перейдіть на вкладку розмітки аркуша.

2. Виберіть вкладку "Вид" панель "Видові екрани" "Іменовані" .

3. У діалоговому вікні "Видові екрани" на вкладці "Іменовані ВЕ" вибрати іменовану конфігурацію видового екрану зі списку.

4. Натисніть "ОК".

5. Вказати положення вставляемой конфігурації на аркуші.

Для зміни властивостей видового екрану листа використовується палітра властивостей

1. Вибрати кордон видового екрану листа, властивості якої необхідно змінити.

2. Перейдіть на вкладку "Вид" панель "Палітри" "Властивості"

3. У палітрі властивостей вибрати значення, яке необхідно змінити. Ввести нове значення або вибрати новий параметр зі списку.

Нові параметри або значення властивості присвоюються обраному видовому екрану листа.

Підрізка кордонів видового екрану листа

1. Виберіть вкладку "Вид" панель "Видові екрани" "Підрізати" .

2. Виберіть видовий екран для підрізування.

3. (Не обов'язково) Введіть у (видалити) для видалення існуючої обрізали кордону.

4. Виконайте одну з таких дій:

5.

· Введіть м (Багатокутник) для завдання послідовності точок, що визначають многокутну кордон.

· Виберіть об'єкт простору листа, який визначатиме новий кордон видового екрана.

Відео_уроки\9-10\Листы по умолчанию.avi

Вибір поточного видового екрану і робота з ним

При використанні декількох видових екранів один з них є поточним ; саме він сприймає команди управління виглядом і дії із застосуванням курсора.

На поточному видовому екрані курсор змінює свою форму зі стрілки на перехресті, а кордон видового екрану виділена. Переключитися з одного видового екрану на інший можна в будь-який момент, крім тих випадків, коли виконується яка-небудь команда роботи з видами.

Для установки видового екрану поточним натисніть всередині нього кнопкою миші або натисніть комбінацію клавіш Ctrl + R для циклічного перебору існуючих видових екранів.

Наприклад, в разі побудови відрізка можна вказати його початок на першому видовому екрані простору моделі, потім перемкнутися натисканням кнопки миші на другий видовий екран і вказати на ньому кінцеву точку відрізка. Цей метод особливо зручний на великих кресленнях, коли потрібно побудувати відрізок, що з'єднує віддалені точки.

 

Процедури

· Натисніть кнопку миші в межах видового екрана.

Циклічний перебір видових екранів без натискання

· Кілька разів натисніть комбінацію клавіш CTRL + R.

Система координат користувача (ПСК)

ПСК

Завдання початку координат і орієнтації осей в поточній ПСК.


Читайте також:

  1. Виконання робіт в електроустановках без зняття напруги.
  2. Використання видового куба
  3. Витратомірна установка для перевірки
  4. Газобалонна установка для роботи на зрідженому газі
  5. Екранування кабелів
  6. Екранування кабелів зв'язку
  7. Екранування.
  8. Електростатичне екранування
  9. Колективні та індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
  10. Налаштування положення видового куба
  11. Нарахування процентів за користування коштами за поточними рахунками
  12. Небезпека замикання на землю в електроустановках




Переглядів: 826

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи доступу | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.