Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використання видового куба

Зберегти вертикальне положення сцени

Визначає, чи можливо таке зміна точки огляду моделі, щоб модель виявилася перевернутою.

Показати компас під видовим кубом

Управляє відображенням компаса під видовим кубом. Зазначене на компасі напрямок на північ є значенням, яке визначається системної змінної NORTHDIRECTION.

Стандартні

Застосування до видового кубу параметрів, прийнятих за замовчуванням.

 

Параметри даної вкладки служать для користувача настройки програми.

Видовий куб дає візуальне уявлення поточної про орієнтації моделі. Видовий куб можна використовувати для коригування точки огляду моделі.

Меню видового куба

Меню видового куба використовується для визначення та відновлення початкового вигляду моделі, для перемикання між режимами проектування видів і для зміни інтерактивного поведінки і зовнішнього вигляду видового куба.

У меню видового куба є наступні команди:

· Початкове. Відновлення початкового виду, збереженого в моделі. Цей вид синхронізований з пунктом "Вихідний вид" меню "Штурвали".

· Паралельна. Перемикання поточного виду на паралельну проекцію.

· Перспективна. Перемикання поточного виду на перспективну проекцію.

· Перспективна з ортогональними гранями. Задає вид в перспективі як режим відображення для поточного виду, поки поточний вигляд не буде вирівняний по виду, що визначається межею інструменту "Видовий куб".

· Поточний вид як вихідний. Визначення вихідного виду моделі на основі поточного виду.

· Параметри видового куба. Виклик діалогового вікна регулювання відображення та поведінки видового куба.

· Довідка. Виклик інтерактивної довідкової системи і відображення в її вікні теми про інструмент "Видовий куб".

Процедури

Відображення меню видового куба

Для відображення меню видового куба виконайте одну з наступних операцій:

· Клацніть правою кнопкою миші на компасі, значку вихідного виду або основної області інструменту "Видовий куб".

· Натисніть кнопку контекстного меню, розташовану під інструментом "Видовий куб".

Зміна орієнтації моделі за допомогою видового куба

Видовий куб пропонує багато інтуїтивно зрозумілих способів зміни орієнтації вигляду моделі.

Можна змінити положення поточного виду моделі, клацнувши попередньо певні області на видовому кубі або перетягнувши видовий куб.

Видовий куб містить двадцять шість певних елементів, клацанням на яких можна змінити поточний вигляд моделі. Ці двадцять шість елементів розділені на три групи: кут, ребро і грань. З двадцяти шести певних елементів шість відповідають стандартним ортогональним видам моделі: зверху, знизу, спереду, ззаду, зліва і справа. Ортогональні види задаються клацанням на одній з граней інструменту "Видовий куб".

Решта двадцять елементів використовуються для доступу до видів, на яких модель проглядається під кутом. Клацання на одному з кутів видового куба призводить до зміни орієнтації поточного виду моделі на вигляд в три чверті, заснований на точці огляду, обумовленою трьома сторонами моделі. Клацання на одному з ребер призводить до зміни вигляду моделі на вигляд, повернений наполовину, ґрунтуючись на двох сторонах моделі.

Контур інструменту "Видовий куб" дозволяє визначити режим його орієнтації: стандартний або фіксований. При стандартній орієнтації видового куба, не визначеною одним з двадцяти шести стандартних елементів, його контур показаний штриховою лінією. Контур видового куба показаний суцільною лінією, якщо видовий куб визначає один із стандартних видів.

  Ребро   Кут   Грань

Перетягування інструменту "Видовий куб" або клацання на ньому

Також можна клацнути на інструменті "Видовий куб" і перетягнути його для зміни орієнтації вигляду моделі на користувальницький вигляд, що відрізняється від одного з пов'язаних з двадцятьма шістьма стандартними елементами. При перетягуванні інструменту "Видовий куб" в положення, близьке до однієї із стандартних орієнтацій, і наявності настройки прив'язки до найближчого увазі видовий куб повертається в найближчу стандартну орієнтацію.

Інструмент "Видовий куб" змінює орієнтацію виду об'єкта відносно точки обертання.

· Якщо об'єкт не обраний, перетягуйте інструмент "Видовий куб" для зміни орієнтації виду об'єкта відносно точки обертання, що відображається в центрі виду.

· При вибраному об'єкті перетягуйте інструмент "Видовий куб" для зміни орієнтації виду об'єкта відносно точки обертання, що відображається в центрі обраного об'єкта.

· Якщо об'єкт не обраний, а точка обертання визначена і перед роботою з інструментом "Видовий куб" використовувалася іншим інструментом навігації, перетягуйте інструмент "Видовий куб" для зміни орієнтації виду об'єкта щодо певної точки обертання.

Поворот виду грані

При перегляді моделі в одному з видів грані поруч з інструментом "Видовий куб" відображаються дві кнопки - поворотні стрілки. Поворотні стрілки дозволяють повернути поточний вид на 90 градусів за або проти годинникової стрілки навколо центра виду.

   

Перехід до сусідньої межі

Якщо інструмент "Видовий куб" активний, при перегляді моделі в одному із заданих гранню видів, близько інструменту "Видовий куб" відображаються чотири прямокутних трикутника. Ці трикутники дозволяють перейти до одного з суміжних видів граней.

   

Відео_уроки\9-10\Куб измерений.avi

Робота з панеллю навігації

За допомогою панелі навігації можна звертатися як до уніфікованим, так і властивим тільки для даного програмного продукту інструментам навігації.

Наявні інструменти навігації

Панель навігації являє собою елемент користувацького інтерфейсу, за допомогою якого можна звертатися як до уніфікованим, так і до властивим тільки для даного продукту інструментам навігації.

Уніфіковані інструменти навігації Autodesk® (такі як видовий куб® , аніматор руху ShowMotion®, 3Dconnexion® і штурвали®) можна знайти в багатьох програмних продуктах Autodesk. Спеціалізовані інструменти навігації є унікальними для конкретного програмного продукту. Панель навігації є плаваючою, вона може переміщатися уздовж однієї зі сторін вікна поточної моделі і заходити на неї.

Щоб запустити інструменти навігації, слід натиснути одну з кнопок на панелі навігації або вибрати один з інструментів у списку, який відображається при натисканні меншої частини розділеної кнопки.

 

З панелі навігації можна звернутися до наступних уніфікованим інструментам навігації:

· Видовий куб. Вказує поточну орієнтацію моделі і використовується для зміни орієнтації поточного виду моделі.

· Штурвали. Набір штурвалів дає можливість швидке переходити від одного спеціалізованого інструменту навігації до іншого.

· Аніматор руху. Елемент користувача інтерфейсу, за допомогою якого можна вивести на екран засоби створення та відтворення анімованих переміщень камери для перегляду проекту, його презентації та навігації по закладках.

· 3Dconnexion. Набір інструментів навігації, використовуваних для зміни орієнтації поточного виду моделі за допомогою 3D миші 3Dconnexion.

X`

· Панорамування. Переміщення виду паралельно екрану.

· Інструменти зумирования. Набір інструментів навігації для збільшення або зменшення поточного виду моделі.

· Інструменти орбіти. Набір інструментів навігації для повороту поточного виду моделі.

Робота з панеллю навігації в просторі листа

У просторі листа передбачені тільки інструменти 2D навігації (такі як 2D штурвали, панорамування, масштабування і інструменти 3Dconnexion в 2D режимі).

 

Команди

Паннав

Єдиний інтерфейс для доступу до інструментів навігації і орієнтації.

Системні змінні

NAVBARDISPLAY

Управління відображенням панелі навігації на всіх видових екранах.

Зміна положення і орієнтації панелі навігації

Положення і орієнтацію панелі навігації можна коригувати шляхом створення її зв'язки з інструментом "Видовий куб", її закріплення, якщо інструмент "Видовий куб" не відображається, або вільного розміщення у одного з країв поточного вікна.

Будучи пов'язаної з інструментом "Видовий куб", панель навігації розташовується над даним інструментом або під ним у вертикальній орієнтації. Якщо панель навігації не пов'язана і не закріплена, її можна без утруднень розмістити вздовж одного з країв вікна поточної моделі.

Спосіб зміни положення панелі навігації може бути заданий з меню "Адаптація". Якщо панель навігації не пов'язана з інструментом "Видовий куб" і не закріплена, відображається ручка. Перетягування ручки на панелі навігації дозволяє змінювати її положення уздовж однієї зі сторін вікна поточної моделі.

 

Якщо сторона вікна, за яким вирівнюється панель навігації, недостатньо довга, щоб показати всю панель навігації, вона буде скорочуватися за розмірами вікна. Якщо панель усічена, замість кнопки "Адаптація" відображається кнопка "Більше елементів управління". Натисканням кнопки "Більше елементів управління" на екран виводиться меню, що містить інструменти навігації, що не відображаються в даний момент.

Процедури

Зміна положення панелі навігації і видового куба

1. На панелі навігації клацніть "Адаптація".

2. Клацніть меню "Адаптація" "Положення закріплення" і встановіть прапорець "Зв'язати з видовим кубом".

При встановленому прапорці "Зв'язок з видовим кубом" виконується спільне зміна положення панелі навігації і видового куба в поточному вікні. Якщо видовий куб не відображається, панель навігації закріплена в тому ж місці, в якому повинен був би знаходитися видовий куб.

3. Виберіть меню "Адаптація" "Положення закріплення" і задайте положення закріплення.

Виконується зміна положення панелі навігації і видового куба.

Зв'язування положення панелі навігації з видовим кубом

1. На панелі навігації клацніть "Адаптація".

2. Клацніть меню "Адаптація" "Положення закріплення" і встановіть прапорець "Зв'язати з видовим кубом".

При встановленому прапорці "Зв'язати з видовим кубом" виконується спільне зміна положення панелі навігації і видового куба в поточному вікні.

Вільне зміна положення панелі навігації вздовж краю поточного вікна

1. На панелі навігації клацніть "Адаптація".

2. Виберіть меню "Адаптація" "Положення закріплення" і зніміть прапорець "Зв'язати з видовим кубом".

У верхнього краю панелі навігації відображається ручка.

3. Клацніть на ручці і перетягніть панель навігації вздовж краю вікна на те місце, в якому її слід відображати. Відпустіть кнопку пристрою вказівки для орієнтації панелі навігації вздовж краю вікна.

4. Перетягніть панель навігації вздовж краю вікна для коригування її положення по відношенню до краю вікна.

Відображення або приховування панелі навігації

1. Виберіть вкладку "Вид" панель "Вікна" список, що розкривається "Інтерфейс" "Панель навігації".

2. Установіть або зніміть прапорець "Панель навігації".

Навігація за допомогою штурвалів

Штурвали містять меню відстеження і забезпечують з однієї точки доступ до різних інструментів 2D і 3D навігації.

Огляд штурвалів

Штурвали містять меню відстеження, вони розділені на секції, звані сегментами. Кожен сегмент штурвала являє собою окремий інструмент навігації.

Використання штурвалів економить час за рахунок об'єднання в одному інтерфейсі багатьох спільних інструментів навігації. Штурвали дозволяють переміщатися щодо моделі і різним чином орієнтувати її залежно від конкретних завдань.

На наступних малюнках показані варіанти штурвалів:

  Штурвал для 2D навігації   Штурвал для об'єктів (основний штурвал)  
  Суперштурвал   Штурвал для будівель (основний штурвал)
  Міні-суперштурвал   Міні-штурвал для об'єктів   Міні-штурвал для будівель

Примітка У просторі листа передбачений тільки 2D штурвал.

Відображення та використання штурвалів

Натискання і перетягування з використанням сегмента штурвала являє собою основний режим роботи. Після виведення штурвала на екран клацніть на одному з його сегментів і утримуйте кнопку пристрою вказівки для приведення засоби навігації в активний стан. Перетягніть для зміни орієнтації поточного виду. Як тільки кнопка миші відпускається, штурвал повертається на екран.

Зовнішній вигляд штурвалів

Можна керувати зовнішнім виглядом штурвала, вибираючи різні стилі штурвала або коректуючи його розмір і ступінь непрозорості. Для штурвалів (за винятком штурвала 2D навігації) доступно два різних стилю: великий і міні.

Розмір штурвала визначає розмір його сегментів і міток на штурвали, рівень непрозорості контролює видимість об'єктів у моделі, розташованих позаду штурвала.

Підказки штурвалів, інформація про інструменти і текст поруч з курсором при роботі з інструментами

Для кожної кнопки на штурвали при наведенні на них курсора відображаються підказки. Підказки виводяться під штурвалом і визначають операцію, яка буде виконана при клацанні на сегменті або при натисканні кнопки.

Аналогічно підказкам, при виклику з штурвала одного з інструментів навігації для нього відображається інформація про інструмент і текст поруч з курсором. Інформація про інструмент відображається, коли інструмент навігації активний; вона містить основні інструкції з використання інструменту. Текст поряд з курсором являє собою ім'я активного інструменту навігації, що відображається біля вказівника миші. Відключення інформації про інструмент і тексту поряд з курсором впливає тільки на відображення повідомлень при роботі з міні-штурвалами і великим суперштурвалом.

Процедури

Відображення штурвала

· Виберіть на панелі навігації список, що розкривається "Штурвали" "Суперштурвал".


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  3. Аналіз використання капіталу.
  4. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  5. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  6. Аналіз використання обладнання.
  7. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
  8. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  9. Аналіз використання фонду робочого часу.
  10. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
  11. Аналіз ефективності використання оборотних активів
  12. Аналіз ефективності використання основних засобів.




Переглядів: 665

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Показати меню ПСК | Закриття штурвала

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.