Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Характеристика асортименту та споживних властивостей годинників

 

Асортимент годинників різноманітний і показники їх споживних властивості різні у залежності, в першу чергу, від призначення годинників.

 

Годинники наручні, кишенькові і годинники – кулони механічні.

У залежності від конструктивного виконання механізму ці годинники розподіляються на: годинники з базовим механізмом, на підставі якого можуть бути створені різноманітні механізми; годинники з комплексним механізмом, це годинники, що мають допоміжні пристрої, які не дозволяють виробляти нові модифікації.

У залежності від діаметру посадового місця платини годинники виробляються: годинники малого калібру з діаметром платини від 13 до 16 мм включно ( 1 і 2 групи); годинники з діаметром платини більше 16 до 20 мм включно (2 група); годинники нормального калібру з діаметром платини більше 20 до 26 мм включно (3 група) і з діаметром платини більше 26 мм (4 група).

Механізм годинників повинен мати анкерний палетний спуск, не менше 15 функціональних годинникових каменів, а його вага не повинна бути більше 25 г.

Годинники наручні і кишенькові механічні виробляються таких класів: підвищений (П); перший (1); другий (2). Ці годинники можуть бути з додатковими пристроями (календар, автопідзавод, сигнальний пристрій та інші), зі звичайною (центральною або боковою) або арретируємою секундною стрілкою, з захисними пристроями (звичайні, водозахисні, водозахисні

підвищеного ступеню захисту, водонепроникні, протиударні, антимагнітні та інші). Ці годинники можуть виготовлятися і без додаткових та захисних пристроїв, без звичайної або арритируємої секундної стрілки і в різних комбінаціях додаткових та захисних пристроїв.

До механічних наручних годинників відносяться годинники: «Полет», «Слава», «Восток», «Ракета», «Чайка», «Заря», «Наири» та інші. До механічних кишенькових годинників відносяться годинники «Молния». Випускаються механічні наручні та кишенькові годинники в звичайному, пилозахисному, водозахисному та інших корпусах круглої, не круглої, прямокутної, фасонної та інших форм. Корпус годинника може бути хромованим, позолоченим, золотим, із нержавіючої сталі та іншим.

Усі годинники, які надходять в торгівлю, повинні бути якісними і відповідати нормативно-технічним документам, а також зразку-еталонові, затвердженому художньо-технічною радою при НДІ годинникової промисловості.

Стандарти та технічні умови на годинники визначають вимоги до технічних, функціональних, естетичних та експлуатаційних характеристик і до параметрів годинників. Ці вимоги є однаковими для годинників одного або декількох подібних видів, незалежно від їх зовнішнього оформлення.

ГОСТ 10733 «Часы наручные и карманные в т.ч. часы-кулоны механические. Общие технические условия» встановлює слідуючі основні технічні характеристики, цифрове значення котрих приведено в табл.1.

 

Таблиця 1.

Клас годинників Група Середній добовий хід, с/ доб. Добовий хід, с/доб Строк енер-гетичної ав-тономності, ч, не менше Оціночне число, не більше
П Від – 30 до +45 Від – 30 до +40 Від – 10 до +30 Від – 5 до +15 від – 35 до +65 від – 35 до +45 від – 15 до +35 від – 5 до +15
Від – 30 до +60 Від – 30 до +60 Від – 20 до +40 Від – 5 до +25 від – 40 до +85 від – 40 до +85 від – 25 до +55 від – 10 до +35
Від – 30 до +85 Від – 30 до +85 Від – 25 до +65 Від – 15 до +40 від – 45 до +125 від – 40 до +105 від – 35 до +80 від – 20 до +55

 

Примітка: плюс (+) означає опередження, мінус (–) – відставання.

 

Механічні наручні та кишенькові годинники, які зупинилися внаслідок спуска пружини двигуна, повинні почати діяти при заводі пружини двигуна не більш ніж на три оберти заводної голівки без допоміжних зовнішніх дій. Показання годинникової і хвилинної стрілок повинні бути узгоджені поміж собою. Скло годинників не повинно мати вад, які б ускладнювали підрахунок показників часу або погіршували зовнішній вигляд годинників. Зміна показників календаря (в годинниках з календарем) повинна статися один раз на добу в момент надходження годинної та хвилинної стрілок в зоні 12 або 24-годинної відміток шкали циферблату (в залежності від цифровки циферблату). Відхилення кінцевого моменту зміни показників календаря від 12 або 24-годинної установки моменту зміни не повинно бути більше 10 хвилин для годинників з календарем миттєвої дії. Тривалість інтервалу часу подання звукового сигналу повинна бути не менше 10 с., а відхилення початкового моменту включання сигналу від установки моменту включання не повинно бути більше 6 хвилин.

Годинники з автопідзаводом, які зупинилися внаслідок спуску пружини двигуна після 10-годинного носіння на руці, повинні мати строк енергетичної автономності не менше 20 г. (для годинників класу П групи 4), 24 г. (для годинників класу П груп 1-3 і класу 1 груп 3 і 4) і не менше 20 г. (для годинників класу 1 груп 1 і 2 і класу 2).

Водонепроникні годинники повинні бути стійкими до дії поту, краплин води, дощу і проникнення води всередину корпуса годинника при їх зануренні у воду на глибину 1 м на протязі 30 хв. протиударні пристрої для вузла баланса годинників повинні захищати цапфи: функціональні камені опор баланса від зіпсування при випадкових ударах, рівноцінних вільному падінню годинників з висоти (1,0 ± 02) м на підлогу з дерева твердих порід. Протиударні годинники повинні витримати випадкові удари при вільному падінні на підлогу з дерева твердих порід з висоти (1,0 ± 02) м.

Антимагнітні годинники при заведеній пружині двигуна не повинні зупинятися у магнітному полі напругою не більше (4800-400) А/м.

Строк служби годинників – 10 років.

 

Годинники наручні і кишенькові електронно-механічні кварцеві.. У залежності від діаметру посадочного місця платини ці годинники виробляють двох калібрів: малого (діаметр посадочного місця платини до 20 мм включно) і нормального (діаметр посадочного місця платини вище 20 мм), а в залежності від показників середнього добового ходу – трьох класів: П, 1 і 2. Вони можуть бути звичайні, з допоміжними пристроями, з різними видами захищеності, без допоміжних і захисних пристроїв і без секундної стрілки з різними комбінаціями захисних і допоміжних пристроїв. Вага механізму годинників малого калібру повинна бути не більше 20 г, нормального – не більше 30 г.

Тепер у країнах СНД виробляють в основному такі моделі кварцевих електронно-механічних годинників:

- годинники без календаря, сигнального пристрою з центральною секундною стрілкою (сюди відносяться годинники, які мають такі шифри механізмів 1656, 1656 Н, 1956, 2356, 2456, 3056 А;

- годинники з одинарним календарем, з центральною секундною стрілкою, без сигнального пристрою (механізми 2360, 2460);

- годинники з подвійним календарем, з центральною секундною стрілкою, без сигнального пристрою (механізми 2350, 2450).

Випускаються електронно-механічні кварцові годинники в звичайному, водозахисному і водонепроникному корпусах в різноманітних зовнішніх оформленнях. Середньодобовий і миттєвий ходи (хід годинників, який вимірюється на протязі короткого часу, приведений до доби), в залежності від їх класу, при температурі 20 ± 50С, відносній вологості повітря від 30 до 80%, атмосферному тиску від 630 до 800 мм рт.ст. і напрузі живлення (1,5-0,05) В – (1,5+0,10) В приведені в табл.2.

 

 

Таблиця 2.

Клас годинників Середній добовий хід, с/доба Миттєвий хід, с/доба
П ± 0,5 ± 1,0 ± 2,0 ± 2,0 ± 3,5 ± 50

 

Годинники повинні витримувати дію багаторазових ударів з прискоренням 150 м/с при тривалості удару від 2 до 15 мс. Годинники повинні витримувати вплив магнітного поля напругою 1600-400 А/м. Протиударні годинники повинні витримувати без пошкодження випадкові удари при вільному падінні на горизонтальну поверхню твердих порід деревини з висоти 1,0+0,2 м. Водонепроникні наручні годинники повинні витримувати без пошкоджень дію води при зануренні їх на глибині 1 м на 30 хв., а потім на глибину 20 м на 1,5 хв. Годинники повинні витримувати дію відносної вологості повітря не більше 98 % при температурі 350С без конденсації вологи. Безперервна робота годинників без зміни джерела живлення може бути 24, 30, 36, 48 і 60 місяців. Безперервна робота годинників на протязі 12 місяців допускається тільки для годинників малого калібру з секундною стрілкою, годинників з сигналом, годинників з календарним пристроєм при висоті механізму менше 5 мм. Відхилення початку дії сигнального пристрою від заданого часу не повинно бути більше 4 хв. показники годинної і хвилинної стрілок повинні бути злагоджені між собою.

Строк дії електронно-механічних годинників не менше 10 років.

 

Годинники наручні і кишенькові електронні.

У залежності від типу індикатора годинники підрозділяються на: годинники з рідкокристалевим індикатором, годинники з світлодіодним індикатором і годинники з індикаторами інших типів.

За виконуючими функціями годинники підрозділяються на годинники з групою функцій годинника і календаря і на годинники комбіновані (з групою функцій секундоміра, будильника, таймера та інше).

У залежності від діаметру електронного блоку, годинники виробляються малого (діаметр блока 16-20 мм) і нормального (діаметр більше 20 мм) калібрів, і поділяються на групи: 1 (діаметр електронного блоку до 16 мм), 2 (діаметр електронного блоку від 16 до 20 мм включно); 3 (діаметр електронного блоку більше 20 мм). У залежності від показників середньодобового ходу годинники поділяються на класи: П, 1 і 2. У залежності від класу зовнішніх впливаючих факторів (кліматичні або механічні) годинники виробляються звичайні, водозахисні і водонепроникні (кліматичні), звичайні і протиударні (механічні).

Годинникова промисловість країн СНД виробляє такі електронні наручні годинники і годинники-кулони:

- годинники для вимірювання і індикації годин, хвилин, секунд, місяця і числа (моделі 18394, 18351.1, 18390, 18394.1);

- годинники для вимірювання і індикації годин, хвилин, секунд, місяця і числа з підсвітлюванням індикатора (моделі 29351А, 29351Б, 29351);

- годинники для вимірювання і індикації годин, хвилин, секунд, звукового показника закінчення кожної години і встановленого моменту часу з підсвітлюванням індикатора (модель 29364);

- годинники для вимірювання і індикації годин, хвилин, секунд, дня тижня, числа місяця, року з підсвітлюванням індикатора (модель 29353А);

- годинники для вимірювання і індикації годин, хвилин, секунд, дня тижня і числа місяця (модель 56-03);

- годинники для вимірювання і індикації годин, хвилин, секунд, дня тижня, числа, звукового показника закінчення кожної години і встановленого момента часу, вимірювання інтервалу часу в годинах, хвилинах, секундах і десятих частках секунди з підсвітлюванням індикатора (модель 29367).

Основні метрологічні характеристики (середньодобовий і миттєвий ходи) годинників за класами при температурі 25 ± 50С і відносній вологості повітря від 45 до 80 % і атмосферному тискові 630-800 мм рт.ст. приведені в табл.3.

Таблиця 3.

Клас годинників Середньодобовий хід, с, не більше Миттєвий хід, с, не більше
П ± 0,15 ± 30 ± 50 ± 0,15 ± 30 ± 50

 

Миттєвий хід годинників при крайніх значеннях інтервалів робочих температур трохи більше: ± 1,0 (П), ± 1,5 (1) і ± 4 (2).

Автономність роботи годинників від одного комплекту джерела струму може бути 2,0; 2,5; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5 і 5 років і встановлюється в технічних умовах на годинники конкретного типу. (Для годинників з висотою електронного блоку менше 5 мм допускається автономність роботи 1 рік).

Значення струму споживання годинниками і функції, які виконуються ними, вказуються в технічних умовах на годинники конкретного типу.

Зображення інформації на індикаторі годинників повинно бути чистим, яскравим і добре розрізненим на відстані 0,5 м і при освітленні не менше 150-200 лк.

Водонепроникні годинники повинні витримувати без пошкоджень дію води при їх заглибленні у воду на глибину 1 м 30 хв. і після на глибину 20 м на 1,5 хв., а протиударні годинники повинні витримувати без пошкоджень випадкові удари при вільному падінні на горизонтальну поверхню порід деревини з висоти 1,0 ± 02 м.

Строк служби електронних наручних годинників 10 років. Гарантійний строк експлуатації годинників не менше 1,5 року з дня їх продажу через роздрібну торговельну мережу.

 

Годинники-будильники і годинники з сигналом механічні.

 

Виробляються в настільному, дорожному і кишеньковому виконаннях двох класів (1 і 2), трьох типів: БМм (мініатюрні годинники, які мають калібр механізму менше 45 мм); БМ (калібр механізму від 45 до 60 мм включно); БК (великогабаритні годинники, калібр механізму котрих більше 60 мм).

Для годинників-будильників БМм (з сигналом) базовим є механізм кишенькових і наручних годинників, а годинники БМ і БК мають власні механізми: з палетним анкерним спуском не менше ніж на 11 функціональних каменях з пружиною в барабані (БМ), з штифтовим спуском, не менше ніж на 4-х функціональних каменях з пружиною в барабані, або без нього (БК). Сигнальний пристрій може бути механічним (джерело енергії - пружинний двигун) або електромагнітним (джерело енергії – електрична батарейка). Сигнал (дзвоник, мелодія, зумер) може бути неперервним або комбінованим.

Основні характеристики механічних годинників-будильників і годинників з сигналом приведені в табл.4.

Годинники повинні мати пристрій, за допомогою якого можна відмінити або перервати сигнал, а якщо є календар – то і пристрій для його прискореної коректировки без переводу стрілок. Строк служби годинників-будильників: БМм – 10 років, БМ – 7 років і БК – 4 роки. Гарантійний строк експлуатації годинників-будильників з анкерним спуском – 1,5 роки, з штифтовим – 1 рік.

 

Таблиця 4.

Клас го-дин-ни-ків Тип Гру-па Середній добовий хід, с/д Тривалість дії, г, не менше Тривалість сигналу, г, не менше
без ка-лен-даря з кален-дарем безпе-рерв-ний перервний
БМм ± 30 від -20 до +40
БМ БК ± 60 ± 90
БМм ±45 від –30 до +85
БМ БК ± 75 ± 120

 

 

Електронно-механічні годинники-будильники.

Виробляються кварцеві з сигналом і кварцеві з сигналом-мелодією. Середній добовий хід електронно-механічних будильників при температурі 25 ± 50С, відносній вологості повітря не більше 80 % в діапазоні напруги живлення 1,5 ± 0,1 Вт повинен бути в межах ± 1 с/д. Тривалість роботи годинників з сигналом 12 міс. при використанні елементу А316 Прима, або 24 міс. при використанні елементу А343 Прима. Тривалість роботи годинників: з сигналом-мелодією 12 міс. Тривалість сигналу від 30 до 120 с. Гарантійний строк експлуатації 18 міс.

 

Годинники настильні і настінні балансові механічні.

 

Виробляються у таких виконаннях: з двотижневим або тижневим заводом пружинного двигуна; з календарем одинарним (показує число місяця), двійним (показує число місяця і день тижня), з боковою або центральною секундною стрілкою, з боєм через годину, годину і півгодини, годину і чверть години; без календаря, секундної стрілки і боя; в різних сполученнях виконань. Спусковий механізм годинників анкерний палетний. Годинники виробляються двох класів: 1-го і 2-го. Годинники 1-го класу повинні мати не менше 11 каменів, 2-го – не менше 7 каменів. Середньодобовий хід годинників 1-го класу ± 30 с/доб., для годинників 2-го класу ± 50 с/доб. При температурі 20 ± 50С. Тривалість дії годинників при тижневому заводі 9 діб, а при двотижневому заводі – 17 діб. Строк служби годинників 10 років. Гарантійний строк експлуатації 2 роки.

 

Годинники настільні електронні.

Виробляються за технічними умовами і можуть випускатися як з індикацією годин і хвилин, так і секунд. Окремі моделі електронних настільних годинників можуть виконувати і додаткові функції: календаря, який показує день тижня, число, місяць; таймера; секундоміра; годинника-будильника. У окремих моделях електронних настільних годинників є і не годинникові додаткові пристрої: УКХ – радіоприймач або радіоприймач на два діапазони (ЦКХ-СХ; СХ-ДХ). Електронні настільні годинники можуть живитися тільки від автономного джерела. Метрологічні характеристики цих годинників високі і їх добовий хід знаходиться в межах ± 1 с/доба.

Годинники настінні маятникові механічні.

Випускаються з заводною пружиною з тижневою і двотижневою заводкою з боєм через годину, годину і півгодини, годину і чверть години і без бою. Середній добовий хід для годинників класу П - ± 20 с/д; для годинників класу 1 - ± 30 с/д; для класу 2 - ± 40 с/д. Строк служби годинників не менше 10 років. Гарантійний строк експлуатації 1,5 роки.

 

Годинники підлогові маятникові з боєм годин і чвертей годин, які працюють від гирьового двигуна.

 

Випускаються одного типу. Тривалість дії від одного підняття гирі до кінця не менше 8 діб. Строк служби годинників не менше 10 років. Гарантійний строк експлуатації 2 роки. Випускаються ці годинники під назвою «Янтарь».

 

Годинники шахові.

Це механічні годинники з двома заводними пружинами і двома циферблатами. Випускаються двох класів: 1-го (на 7 каменях) і 2-го (на 4-х каменях). Добовий хід годинників: 1-го класу ± 60 с/д, 2-го - ± 120 с/д. Тривалість дії годинників від повної заводки пружини обох класів не менше 36 годин. Шахові годинники мають годинну і хвилинну стрілки. Кожний циферблат повинен мати стрілку, яка відмічає момент проходження хвилинною стрілкою через відмітку «12».

Переключання годинника з одного циферблата на другий здійснюється натисканням на кнопки або клавіші, а стопорний пристрій служить для зупинки годинника.

Гарантійний строк експлуатації – 1,5 року.

 

 

Секундоміри.

Випускаються механічні і електронні.

Механічні секундоміри, в залежності від числа і характеру дії секундних стрілок, принципу роботи годинникового механізму, випускаються 8 типів, які різняться поміж собою ємністю шкали, скачком секундної стрілки і кількістю поділок секундної шкали.

Секундоміри випускаються в звичайному, водозахисному або водонепроникному корпусах без протиударних пристроїв, з протиударним пристроєм вузла балансу, в протиударному виконанні, без захисту від магнітного поля або антимагнітні, в різних сполученнях виконань.

Механізми всіх секундомірів повинні мати не менше 15 функціональних каменів, а механізми секундомірів СОПпр – не менше 11. Середній строк служби механічних секундомірів – 15 років. Гарантійний строк служби – 2 роки.

 

Електронні секундоміри.

Це складні багатофункціональні пристрої, основне призначення яких – вимірювання з великою точністю інтервалів часу. Електронний секундомір «Електроніка І-05» може виконувати шість різних програм вимірювання інтервалів часу. Ціна розподілу шкали секундоміра 0,0 с, ємність шкали 24 г, тривалість роботи від одного комплекту живлення не менше 12 годин (при включеному індикаторові); вага індикатора не більше 0,14 кг.

4.Вимоги до якості, контроль якості побутових годинників.

 

При вивченні цього питання зазначимо, що годинники повинні підлягати державним, приймально-здавальним, періодичним випробуванням на надійність. Правила приймання і методи випробування викладені у відповідній нормативно-технічній документації – у стандартах: 10733, 26272, 23350, 3309, тощо.

Годинники, які постачаються підприємствами-виробниками в торгівлю, повинні відповідати за надійністю і якістю нормативно-технічним документам, а також зразкам-еталонам, котрі визначають вимоги до технічних, функціональних, естетичних і експлуатаційних характеристик і параметрів годинників. Ці вимоги є єдиними (однаковими) для годинників і секундомірів одного або декількох близьких між собою видів незалежно від їх зовнішнього оформлення.

Більшу частину годинників промисловість поставляє згідно стандартам. За технічними умовами поставляються годинники на стадії освоєння, годинники оригінального оформлення і годинники вузькоспеціального призначення.

Механічні наручні та кишенькові годинники, які зупинилися внаслідок спуска пружини двигуна, повинні почати діяти при заводі пружини двигуна не більш ніж на три оберти заводної голівки без допоміжних зовнішніх дій. Показання годинникової і хвилинної стрілок повинні бути узгоджені поміж собою. Скло годинників не повинно мати вад, які б ускладнювали підрахунок показників часу або погіршували зовнішній вигляд годинників. Зміна показників календаря (в годинниках з календарем) повинна статися один раз на добу в момент надходження годинної та хвилинної стрілок в зоні 12 або 24-годинної відміток шкали циферблату (в залежності від оцифровки циферблату). Відхилення кінцевого моменту зміни показників календаря від 12 або 24-годинної установки моменту зміни не повинно бути більше 10 хвилин для годинників з календарем миттєвої дії. Тривалість інтервалу часу подання звукового сигналу повинна бути не менше 10 с., а відхилення початкового моменту включання сигналу від установки момента включання не повинно бути більше 6 хвилин.

Годинники з автопідзаводом, які зупинилися внаслідок спуску пружини двигуна після 10-годинного носіння на руці, повинні мати строк енергетичної автономності не менше 20 г. (для годинників класу П групи 4), 24 г. (для годинників класу П груп 1-3 і класу 1 груп 3 і 4) і не менше 20 г. (для годинників класу 1 груп 1 і 2 і класу 2).

Водонепроникні годинники повинні бути стійкими до дії поту, краплин води, дощу і проникнення води всередину корпуса годинника при їх зануренні у воду на глибину 1 м на протязі 30 хв. протиударні пристрої для вузла баланса годинників повинні захищати цапфи: функціональні камені опор баланса від зіпсування при випадкових ударах, рівноцінних вільному падінню годинників з висоти (1,0 ± 02) м на підлогу з дерева твердих порід. Протиударні годинники повинні витримати випадкові удари при вільному падінні на підлогу з дерева твердих порід з висоти (1,0 ± 02) м.

Антимагнітні годинники при заведеній пружині двигуна не повинні зупинятися у магнітному полі напругою не більше (4800-400) А/м.

Строк служби годинників – 10 років.

5.Маркування, пакування, індексація, зберігання та догляд за годинниками.

 

 

Зазначимо, що маркуванню, пакуванню, зберіганню годинниківприділяють дуже велику увагу.

Товарознавцю необхідно пам’ятати, що маркірують годинники згідно діючим стандартам і технічним умовам. Так, наприклад, згідно ГОСТ 10733 на циферблаті або склі наручних і кишенькових механічних годинників повинен бути нанесений словесний або графічний товарний знак підприємства-виробника. Допускається (за згодою із замовником) нанесення на циферблаті числа функціональних каменів і напису на російській або іноземних мовах. На механізмові годинників повинні бути нанесені: номер годинника, шифр механізму, кодове позначення, товарний знак підприємства-виробника.

У залежності від виконання годинника на зовнішній поверхні кришки корпуса або на циферблаті нормального калібру повинні бути нанесені написи на російській або іноземних мовах «Антимагнитные», «Автоподзавод», «Противоударные»,«Водонепроницаемые»,«Водонепроницаемые 4 Бар» або 5, 6, 7, 8, 9 Бар, «Водонепроницаемые 40 м» або 50, 60, 70, 80, 90 м – в залежності від відповідного еквівалентного тиску в 4, 5, 6, 7, 8, 9 Бар, на який розраховані годинники. Для годинників малого калібру вказані написи наносять за погодженням з замовником.

У маркіровці годинників наручних і кишенькових електронно-механічних (ГОСТ 26272) окрім вказаних для механічних годинників, на циферблаті повинно бути нанесено «Кварц», а в маркіровці годинників наручних і кишенькових електронних (ГОСТ 23350) на електронному блокові – позначення електронного блоку.

На зовнішньому боці кришки або корпусу великогабаритних балансових годинників показують словами, знаками і стрілками призначення і напрямок дії керуючих ключів, валів і кнопок; наносять знаки або слова «+» (прискорити) або «-» (уповільнити).

Пакування.Годинники мають індивідуальну упаковку, виготовлену за робочими кресленнями на конкретний тип годинників. Разом з годинником в індивідуальну упаковку повинен бути покладений паспорт, який містить такі відомості: назва і адреса підприємства-виробника; назва годинника, номер годинника за системою нумерації підприємства-виробника; шифр механізму і зовнішнього оформлення, коротеньку технічну характеристику годинника; клас годинника; середньодобовий хід; номер контролера; дату приймання годинника ВТК, дату продажі годинника і адресу найближчої майстерні гарантійного ремонту (показує магазин, який продав годинник); строк і умови гарантійного ремонту; позначення стандарту; інструкцію як експлуатувати годинник; роздрібну ціну.

Годинники в індивідуальній упаковці пакуються в групову тару, на яку повинна бути наклеєна етикетка, котра вміщує такі дані:

- назва підприємства-виробника;

- товарний знак підприємства-виробника;

- назва і позначення годинників;

- позначення технічних умов;

- число годинників;

- роздрібну ціну;

- штамп пакувальника й дату пакування;

- штамп ВТК.

Годинники в груповій упаковці треба пакувати в ящики.

 

Індексація годинників. Позначення годинників вміщує єдину назву і шифр годинників у вигляді дробу, в чисельнику якого чотирьох-, п’яти- або шестизначний (для годинників з калібром більше 99) шифр механізму, а у знаменнику – шестизначний (наприклад, годинник «Заря» 1509/213003), або семизначний (наприклад, годинник «Ракета» 2609/1551572) шифр зовнішнього оформлення. В основу механізму шифру покладені його калібр (в мм) і конструктивні особливості механізму (для механічних, електронно-механічних годинників і механічних секундомірів), або конструктивні особливості електронного блоку (для електронних годинників).

В механізмах, які мають однакові конструктивні особливості, але різне конструктивне виконання, до механізму шифру, розробленому пізніше, з правого боку добавляють літери Н, 1Н, 2Н, тощо. Наприклад, годинник «Полет» 2614.2Н. Модернізованому механізму, модернізація якого не змінює ціни годинника, присвоюють шифр з добавленням з правого боку однієї з слідуючих прописних літер російського алфавіту: А, Б, В, Г, Д, Е, И, Л, М. Наприклад, годинник «Ракета» 2609А.

Модернізованому механізмові, який відрізняється від основного кількістю функціональних каменів, присвоюється шифр, котрий складається із шифру основного механізму, до якого з правої сторони через крапку добавляють прописну літеру, цифру, що показує кількість функціональних каменів в конструкції, яка відрізняється від основної конструкції. Так, наприклад, якщо основний механізм годинника «Ракета» позначається 2609, то модернізований – 2609.К5.

Якщо, внаслідок модернізації, змінюється точність годинників, то до шифру основного механізму з правого боку через крапку додається позначення: П (підвищений клас), 1 (перший клас), 2 (другий клас). Наприклад, основний механізм годинника «Полет» 2 класу має шифр 2614.2Н, а після модернізації він стає годинником 1 класу, то шифр його буде 2614.2Н.1.

Якщо внаслідок модернізації одночасно змінюється точність ходу годинника і кількість функціональних каменів, то до шифру основного механізму додають з правого боку (через крапку) спочатку знак про заміну точності ходу годинника, а потім знак і цифру, які показують на зміну в кількості функціональних каменів. Так, наприклад, якщо годинник «Ракета» 2609 2 класу після модернізації став годинником 1-го класу і в його механізмові кількість функціональних каменів збільшилась на 5, то шифр механізму такого годинника буде 2906.1.К5.

Позначення механізму механічних наручних і кишенькових годинників:

00 – без секундної стрілки;

01 – без секундної стрілки, з протиударним пристроєм;

09 – з центральною секундною стрілкою, з протиударним пристроєм;

14 – з центральною секундною стрілкою, з протиударним пристроєм, з календарем;

27 – з центральною секундною стрілкою, з протиударним пристроєм, автопідзаводом і двійним календарем;

28 – з центральною секундною стрілкою, протиударним пристроєм і двійним календарем.

Позначення електронно-механічних наручних годинників:

50 – кварцевий з кроковим двигуном, з центральною секундною стрілкою і двійним календарем;

56 – кварцевий з кроковим двигуном, з центральною секундною стрілкою;

60 – кварцевий, з кроковим двигуном, з секундною стрілкою і календарем;

61 – кварцевий з кроковим двигуном, з центральною секундною стрілкою, з сигнальним пристроєм.

Позначення блоку електронних цифрових годинників:

351 – індикація годинників: години, хвилини, секунди; індикація календаря: число, порядковий номер місяця або день тижня;

354 – індикація годинників: години, хвилини, секунди; індикація календаря: число, день тижня; з секундоміром;

367 – індикація годинників: години, хвилини, секунди; індикація календаря: число, порядковий номер місяця, день тижня; з секундоміром, з програмованою звуковою, однотональною і музичною сигналізацією.

Кожному зовнішньому оформленню годинників присвоюється шестизначний шифр, в якому перші дві цифри позначають порядковий номер конструктивного виду корпусу (від 00 до 99), третя цифра шифра – матеріал покриття та інші види обробки корпусу, тобто:

0 – нержавіюча сталь та інші види матеріалів без покриття, крім золота для наручних, кишенькових годинників і секундомірів та інші покриття для годинників-будильників, настільних і напідлогових годинників;

1 – хромовані;

2 – золото для наручних, кишенькових годинників і секундомірів, або кришталь для годинників-будильників, настільних, настінних і напідлогових;

3 – позолота товщиною покриття 5 мкм і більше тільки для наручних, кишенькових годинників і секундомірів;

4 – анодіровані;

5 – пластмаса, в тому числі органічне скло;

6 – позолота товщиною покриття менше 5 мкм для наручних кишенькових годинників та секундомірів, або зафарбованість для годинників-будильників, настільних, настінних і напідлогових годинників;

7 – двошарове покриття «позолота і радирування» для наручних, кишенькових годинників і секундомірів, або дерево для годинників-будильників, настінних, настільних і напідлогових годинників;

8 – комбіноване покриття (частково хромування, частково позолота) для наручних, кишенькових годинників і секундомірів, або художнє литво для годинників-будильників, настільних, настінних і напідлогових годинників;

9 – інші для наручних, кишенькових годинників і секундомірів, або камінь, кераміка для годинників-будильників, настільних, настінних, напідлогових годинників.

Четверта, п’ята і шоста цифри шифру – це порядковий номер групи циферблата і стрілок (від 000 до 999). Якщо підприємство-виробник використало 99 номерів, то для позначення порядкового номера конструкції корпуса годинників беруться тризначні числа і відповідно зовнішнє оформлення годинників позначається семизначним числом, в якому перші три ( а не дві) цифри позначають порядковий номер конструкції корпусу годинників. Семизначний шифр використовується також для позначення корпусів-браслетів, де перші три цифри від 700 до 799 позначають довжину браслета (150 ± 10 мм); від 800 до 899 (170 ± 10 мм), від 900 до 999 (190 ± 10 мм). Якщо годинники мають однакову конструкцію, але різне по кольору покриття золотими сплавами корпусів, то до їх шифру з правої сторони добавляють строчну букву російського алфавіту, яка позначає колір золотого покриття або його відтінки: р, т – рожевий, к – жовтогарячий, в – сіро-рожевий, с – жовтий, л – лимонно-жовтий, б – білий.

 

Зберігання. Упаковані годинники потрібно зберігати в добре вентильованому приміщенні при температурі від +10 до +350С і відносній вологості повітря не більше 80 %. Неможливо зберігати годинники в приміщеннях з речовинами, які викликають корозію деталей.

Строк зберігання малогабаритних годинників – 1,5 роки, великогабаритних – до 2 років.

 

 


Читайте також:

 1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
 2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
 3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
 4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
 5. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
 6. Автокореляційна характеристика системи
 7. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
 8. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
 9. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
 10. Аналіз товарного асортименту та номенклатури
 11. Анізотропія властивостей металів.
 12. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
Переглядів: 2777

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Регулярне проведення самостійної роботи учнів, роботи в парах і група | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.