Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принципи роботи Internet

Рис. 1.1. Internet в першому наближенні

Мережа Internet - це сукупність взаємопов'язаних комунікаційних центрів, до яких підключаються регіональні постачальники мережних послуг і через які здійснюється їх взаємодія, тобто практично має типову для глобальних мереж структуру.

Поняття і структура Internet

Історія Internet нараховує вже близько 30 років — більше, ніж ви можете подумати. Якщо врахувати, що перша ЕОМ була створена усього лише біля півстоліття тому, то Internet є ветераном комп'ютерного світу. Початок був покладений наприкінці шістдесятих у виді урядової комунікаційної мережі США (вона називалася ARPAnet), що використовувалася головним чином урядом, університетами й іншими дослідницькими установами; а приблизно в середині 80-х ця мережа початку інтенсивно розростатися й одержала своє нинішнє ім'я — Internet.

Потреба в обміні інформацією і сучасні технічні досягнення зробили глобальні комп'ютерні мережі невід'ємною частиною здійснення програм співпраці між країнами. Створено безліч комп'ютерних мереж для наукових і освітніх цілей, бізнесу, фінансово-економічної діяльності, реалізації спільних науково-технічних проектів та інших застосувань. Мережею, що здатна об'єднати безліч мереж і дозволяє увійти у світове співтовариство, є Internet, який надає користувачу практично необмежені інформаційні ресурси. Загалом глобальна мережа включає підмережу зв'язку, до якої підключені комп'ютери і термінали (уведення і відображення даних). Допускається підключення комп'ютерів, об'єднаних у локальні мережі (рис. 1.1). Підмережа зв'язку складається з каналів передачі даних і комунікаційних вузлів.

Комп'ютери, що призначені для роботи користувачів-клієнтів, називаються робочими станціями,комп'ютери, що надаються користувачам як джерела ресурсів мережі, називаються серверами.

Сервери підключаються до глобальних мереж найчастіше через постачальників послуг доступу до мережі - провайдерів. Комунікаційні вузли підмережі зв'язку призначені для швидкої передачі інформації мережею, для вибору оптимального маршруту передачі інформації, для комутації пакетів інформації, що передається.

Комунікаційний вузол - це або апаратний пристрій, або комп'ютер, що виконує певні задані функції за допомогою відповідного програмного забезпечення.

Ці вузли забезпечують ефективність функціонування мережі зв'язку в цілому. Така структура мережі називається вузловою і використовується в глобальних мережах. Структуру і принципи роботи глобальної мережі можна розглянути на прикладі мережі Internet.

З погляду користувача, у мережі Internet виділяються постачальники послуг, що підтримують інформацію на серверах, і споживачі цих послуг - клієнти. Взаємодія постачальників зі споживачами здійснюється через комунікаційну систему з багатьма вузлами (рис. 1.2). Шлюз забезпечує доступ кожного користувача мережі до ресурсів Internet.

 


Група комп'ютерів, зв'язаних і взаємодіючих один з одним, утворить мережу. Internet — це величезна мережа комп'ютерів, що складає з тисяч менших мереж, розкиданих по усьому світі. Уявіть собі комп'ютер у виді листа дерева: як галузь складається з безлічі однакових листів, так само можна вважати, що галузь, що складається з комп'ютерів, — це мережа. Разом гілки-мережі утворять ціле дерево, і в такий спосіб виходить — у комп'ютерних термінах — Internet.

Комп'ютери в Internet "розмовляють" загальною мовою, а ця мова затверджена в протоколах.. Протоколом називається набір загальноприйнятих правил, що визначають механізм взаємодії комп'ютерів у мережі. Стандартними протоколами, використовуваними для обміну даними в Internet, є TCP (Transmission Control Protocol, Протокол керування передачею) і IP (Internet Protocol, Межсетевой протокол); їхня комбінація відома як TCP/IP. TCP/IP перед передачею по мережі розфасовує інформацію в акуратні маленькі пакети. Кожен пакет містить порцію інформації, що пересилається, разом з описом, що це за інформація, куди вона направляється і звідки. Пересилання даних по Internet схожа на розбирання мозаїки в одній кімнаті і зборку її в іншій. Щоб швидко знову зібрати разом усі фрагменти, їхній треба однозначно ідентифікувати відносно один одного і збирати в заданій послідовності.

Розглянемо в загальних рисах принципи роботи глобальної мережі з комутацією пакетів, яка використовує протокол ТСР/ІР. Цей протокол лежить в основі як мережі Іпіегпеї, так і багатьох інших. Знання основ побудови мережі дозволяє зрозуміти зміст дій, які доведеться виконувати користувачу для отримання доступу до численних і різноманітних ресурсів мережі.

Передача повідомлення в мережі проходить пакетами, які мають фіксовану довжину. Розбивка повідомлення на пакети здійснюється мережним адаптером (більшість адаптерів використовують пакети довжиною від 500 до 4000 байтів). Пакет даних аналогічно конверту з листом має адресу комп'ютера, якому він відправлений, і адресу комп'ютера, який надсилає повідомлення. Очевидно, що адреса комп'ютера в мережі повинна бути унікальною. На комп'ютері, що приймає, пакети збираються в повідомлення.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet- сайти
  6. Internet- торгівля , бізнес- портали, аукціон, Internet-банкінг
  7. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  8. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  9. The Internet and Modern Life. The use of the Infinitive.
  10. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  11. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  12. Адреса в Internet




Переглядів: 4132

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економічні методи управління | Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.