![]()
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів Контакти
Тлумачний словник |
|
|||||||
Принципи роботи InternetРис. 1.1. Internet в першому наближенні Мережа Internet - це сукупність взаємопов'язаних комунікаційних центрів, до яких підключаються регіональні постачальники мережних послуг і через які здійснюється їх взаємодія, тобто практично має типову для глобальних мереж структуру. Поняття і структура Internet Історія Internet нараховує вже близько 30 років — більше, ніж ви можете подумати. Якщо врахувати, що перша ЕОМ була створена усього лише біля півстоліття тому, то Internet є ветераном комп'ютерного світу. Початок був покладений наприкінці шістдесятих у виді урядової комунікаційної мережі США (вона називалася ARPAnet), що використовувалася головним чином урядом, університетами й іншими дослідницькими установами; а приблизно в середині 80-х ця мережа початку інтенсивно розростатися й одержала своє нинішнє ім'я — Internet. Потреба в обміні інформацією і сучасні технічні досягнення зробили глобальні комп'ютерні мережі невід'ємною частиною здійснення програм співпраці між країнами. Створено безліч комп'ютерних мереж для наукових і освітніх цілей, бізнесу, фінансово-економічної діяльності, реалізації спільних науково-технічних проектів та інших застосувань. Мережею, що здатна об'єднати безліч мереж і дозволяє увійти у світове співтовариство, є Internet, який надає користувачу практично необмежені інформаційні ресурси. Загалом глобальна мережа включає підмережу зв'язку, до якої підключені комп'ютери і термінали (уведення і відображення даних). Допускається підключення комп'ютерів, об'єднаних у локальні мережі (рис. 1.1). Підмережа зв'язку складається з каналів передачі даних і комунікаційних вузлів. Комп'ютери, що призначені для роботи користувачів-клієнтів, називаються робочими станціями,комп'ютери, що надаються користувачам як джерела ресурсів мережі, називаються серверами. Сервери підключаються до глобальних мереж найчастіше через постачальників послуг доступу до мережі - провайдерів. Комунікаційні вузли підмережі зв'язку призначені для швидкої передачі інформації мережею, для вибору оптимального маршруту передачі інформації, для комутації пакетів інформації, що передається. Комунікаційний вузол - це або апаратний пристрій, або комп'ютер, що виконує певні задані функції за допомогою відповідного програмного забезпечення. Ці вузли забезпечують ефективність функціонування мережі зв'язку в цілому. Така структура мережі називається вузловою і використовується в глобальних мережах. Структуру і принципи роботи глобальної мережі можна розглянути на прикладі мережі Internet. З погляду користувача, у мережі Internet виділяються постачальники послуг, що підтримують інформацію на серверах, і споживачі цих послуг - клієнти. Взаємодія постачальників зі споживачами здійснюється через комунікаційну систему з багатьма вузлами (рис. 1.2). Шлюз забезпечує доступ кожного користувача мережі до ресурсів Internet.
Група комп'ютерів, зв'язаних і взаємодіючих один з одним, утворить мережу. Internet — це величезна мережа комп'ютерів, що складає з тисяч менших мереж, розкиданих по усьому світі. Уявіть собі комп'ютер у виді листа дерева: як галузь складається з безлічі однакових листів, так само можна вважати, що галузь, що складається з комп'ютерів, — це мережа. Разом гілки-мережі утворять ціле дерево, і в такий спосіб виходить — у комп'ютерних термінах — Internet. Комп'ютери в Internet "розмовляють" загальною мовою, а ця мова затверджена в протоколах.. Протоколом називається набір загальноприйнятих правил, що визначають механізм взаємодії комп'ютерів у мережі. Стандартними протоколами, використовуваними для обміну даними в Internet, є TCP (Transmission Control Protocol, Протокол керування передачею) і IP (Internet Protocol, Межсетевой протокол); їхня комбінація відома як TCP/IP. TCP/IP перед передачею по мережі розфасовує інформацію в акуратні маленькі пакети. Кожен пакет містить порцію інформації, що пересилається, разом з описом, що це за інформація, куди вона направляється і звідки. Пересилання даних по Internet схожа на розбирання мозаїки в одній кімнаті і зборку її в іншій. Щоб швидко знову зібрати разом усі фрагменти, їхній треба однозначно ідентифікувати відносно один одного і збирати в заданій послідовності. Розглянемо в загальних рисах принципи роботи глобальної мережі з комутацією пакетів, яка використовує протокол ТСР/ІР. Цей протокол лежить в основі як мережі Іпіегпеї, так і багатьох інших. Знання основ побудови мережі дозволяє зрозуміти зміст дій, які доведеться виконувати користувачу для отримання доступу до численних і різноманітних ресурсів мережі. Передача повідомлення в мережі проходить пакетами, які мають фіксовану довжину. Розбивка повідомлення на пакети здійснюється мережним адаптером (більшість адаптерів використовують пакети довжиною від 500 до 4000 байтів). Пакет даних аналогічно конверту з листом має адресу комп'ютера, якому він відправлений, і адресу комп'ютера, який надсилає повідомлення. Очевидно, що адреса комп'ютера в мережі повинна бути унікальною. На комп'ютері, що приймає, пакети збираються в повідомлення. Читайте також:
|
||||||||
|