Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні характеристики респіраторів

Призначення патронів респіраторів

Маркування патрону ХНР, від якого захищає патрон
РПГ-67 Органічні пари (бензину, гасу, ацетону, бензолу і їх гомологів, спиртів, ефірів та інших, окрім низько киплячих і несорбуючих органічних речовин), парів хлор- і фосфорорганічних отрутохімікатів
РУ-60М-А або РУ-60МУ-А Те саме і аерозолі
РПГ-67-В Кислі гази (сірчистий ангідрид, сірководень та інші), пари хлор- і фосфорорганічних отрутохімікатів
РУ-60М-В або РУ-60МУ-В Те саме і аерозолі
РПГ-67-КД Аміак і сірководень
РУ-60М-КД або РУ-60МУ-КД Те саме і аерозолі
РПГ-67-Г Пари ртуті
РУ-60М-Г або РУ-60МУ-Г Те саме і аерозолі

Фільтруючі саморятівники СПП-2 (СПП-4) викорис­товуються для захисту органів дихання від окислу вуглецю, пилу і диму при пожежах на шахтах і в рудниках. Вони складаються з фільтрувального патрону, на якому закріплені згубник з носовим затискувачем і система кріплення фільтрувального патрону на голові. Фільтруючий патрон з елементами зберігається в герметичній металевій упаковці, на кришці якого закріплена плечова тасьма для носіння саморятувальника.

 

* Саморятівники СПП-2 (СПП-4) - це прилади разової дії і призначені тільки для виходу із загазованої зони.

 

Використання їх допускається в повітрі з об'ємною часткою кисню не менше 17% і об'ємною часткою окислу вуглецю не більше 1%. Саморятівники мають фільтр попередньої очистки повітря від пи­лу і диму. При роботі саморятівники нагріваються, що характеризує їх справність. Для пониження температури повітря, що вдихається, саморятівник Сі II1-4 має спеціальний теплообмінник. Вони зберігають свої захисні якості протягом трьох років при зберіганні в умовах складу.

Марка респіратора Призначення Комплект респіратора
Р-2 Захист від РР для дорослих Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце
Р-2Д Захист від РР для дітей від 7 до 17 років Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце
ШБ-1 Пелюсток -200 Захист від високо­дисперсних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП
Пелюсток -40 Захист від високодис­персних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП
Пелюсток - 5 Захист від високодис­персних аерозолів Легка безклапанна напівмаска з матеріалу ФПП
Айстра-9 Захист від високодис­персних аерозолів Гумова напівмаска з клапаном видиху, поліетиленові патрони з клапанами вдиху і змінними фільтрами з матеріалу ФПП
Ф-62П Захист від промис­лового пилу, окрім високодисперсного Гумова напівмаска з клапаном видиху і пластмасова коробка з змінним фільтром з матеріалу ФПП
РП-К Захист від промис­лового пилу, окрім високодисперсного Гумова напівмаска з двох шарів (зовнішній-поліуретан, внут­рішній - змінний матеріал ФПГ)
У-2К Захист від різного пилу Фільтруюча напівмаска, поліетиленовий пакет, кільце

Респіратори, що знаходяться на забезпечення ЦО (Р-2 і Р-2Д) і в промисловості (ШБ-1, "Айстра-2", Ф-62П та інші), ви­користовуються для захисту органів дихання від радіоактивного пилу, ґрунтового і промислового пилу та ряду аерозолів. Розмір респіраторів визначається за обміром параметрів обличчя людини.

Ізолюючі дихальні апарати (ІДА) забезпечують органи ди­хання людини необхідною кількістю чистого повітря, вони використо­вуються незалежно від складу навколишньої атмосфери.

До них належать:

ð автономні дихальні апарати, що забезпе­чують органи дихання людини дихальною сумішшю з балонів зі стисненим повітрям чи стисненим киснем або за рахунок реге­нерації кисню за допомогою продуктів, що затримують кисень;

ð шлангові дихальні апарати, з допомогою яких чисте повітря подається до органів дихання за допомогою шлангу від повітро­дувок або від компресорних магістралей.

Ізолюючі дихальні апарати (ІДА) діляться на дві групи: протигази з хімічно зв'язаним киснем (Ш-4, ІП-46, Ш-46М) і протигази зі стисненим киснем (КІП-8).

Ізолюючий дихальний апарат ІП-4 призначений для захисту органів дихання, шкіри обличчя і очей від будь-якої шкідливої домішки в повітрі незалежно від її концентрації при виникненні робіт в умовах недостачі або відсутності кисню.

Ізолюючий дихальний апарат Ш-4 скла­дається з лицевої частини зі з'єднуваль­ною трубкою, регенеративного патрону, ди­хального мішку, каркасу. У комплект та­кож входять незапітнілі плівки, утеплюва­льні манжети і сумка.

Лицева частина Ш-4 призначена для ізоляціїорганів дихання від навколишнього середовища, направлення газової суміші, що видихається в регенеративний патрон, підведення очищеної від вуглекислого газу, во­дяного пару і збагаченої киснем газової суміші до органів дихан­ня, а також для захисту очей і обличчя від будь-якої шкідливої суміші в повітрі.

Регенеративний патрон призначений для отримання кисню, необхідного для дихання, а також для поглинання вуглекислого газу і вологи, які знаходяться в газовій суміші, що видихається.

Дихальний мішок є резервуаром для газової суміші, що види­хається, і кисню, який виділяється регенеративним патроном. Кла­пан надмірного тиску призначений для випуску зайвого газу із системи дихання при роботі. Каркас призначений для розміщення в ньому дихального мішка, попередження стиснення мішка при експлуатації апарату і закріплення регенеративного патрону.

Сумка служить для зберігання і перенесення ізолюючого ди­хального апарату, а також для захисту його вузлів від механічних пошкоджень. Сумка виготовлена із спеціальної прогумованої тканини, яка стійка до агресивних рідин.

В основі роботи подібних ізолюючих дихальних апаратів лежить принцип хімічної регенерації повітря, що видихається, в регенеративному патроні, за рахунок поглинання вуглекислого газу і пари води та виділення кисню, який супроводжується виділенням тепла, тому з часом використання регенеративний патрон нагріва­ється.

Час роботи в ізолюючому дихальному апараті визначається фізичним навантаженням і для ІП-4 складає, при відносному спокої і легкому фізичному навантаженні біля 180 хв., при середньому фізичному навантаженні — 60 хв., а при важкому фізичному навантаженні - ЗО хв., робочий інтервал температур складає від мінус 40 до плюс 40 °С. Попередня перевірка герметичності лицевої частини ІДА виконується на вдиху при одночасному притискуванні ніпеля з'єднувальної трубки до долоні. Якщо при вдиху повітря не проходить, то лицева частина герметична.

Заміна відпрацьованого регенеративного патрону в зараженому повітрі допускається лише в окремих випадках. Протигази ІП-4 і ІП-46 використовуються на суходолі, ІП-46М - для проведення легких робіт під водою. Підбір лицевої частини за розміром проводиться за обміром голови (довжина замкнутої лінії, яка проходить через маківку голови, щоки і підборіддя).

 

Розмір шолому Величина виміру голови, см
ІП-4, ІП-46 ІП-46М
До 64 До 63
64,5-68,5 63,5-66,5
69 і більше 67-68,5
- 69 і більше

Серед промислових ІДА слід виділити ізолюючі протигази, шахтні саморятівники, ізолюючі респіратори, киснево-ізолюючий протигаз КІП-8, дихальні апарати ВЛАДА і АСВ-2, які можуть успішно використовуватися для захисту органів дихання від ХНР.

Киснево-ізолюючий протигаз КІП-8 призначений для захисту органів дихання при газорятувальних роботах від шкідли­вої дії не придатної для дихання атмосфери, яка має отруйні ре­човини високої концентрації і збіднена киснем. Час захисної дії киснево-ізолюючого протигазу складає 2 години. Місткість балону — 1л; запас кисню в балоні - 200 л; маса протигазу складає 10 кг.

Усі вузли КІП-8, за винятком клапанної коробки з маскою МІП-1 або шоломом-маскою, з'єднувальних трубок і манометру, розташовані в металевому корпусі: кисневий балон з запірним вентилем, блок легеневого автомату з редуктором і байпасом; дихальний мішок з запобіжним клапаном, звуковий сигнал; регенеративний патрон, поясний і плечовий ремні.

Після кожного використання КІП-8 чистять, провіряють і перезаряджають. Зберігають КІП-8 у зібраному вигляді в примі­щенні при температурі повітря від 3 до 20 °С та відносній вологості 65-60%.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Акустичні характеристики порід
  5. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  6. Артеріальний пульс, основні параметри
  7. Банківська система та її основні функції
  8. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  9. Будова й основні елементи машини
  10. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
  11. Будова, принцип роботи та характеристики МДН – транзисторів
  12. Будова, принцип роботи та характеристики тиристорів




Переглядів: 618

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.043 сек.