Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Освоєння Центральної та Південної Америки

Через 10 років після відкриття Колумбом так званої Нової Індії італійський мореплавець Амеріго Веспуччі довів, що це не Індія, а новий континент зі своєю власного флорою та фауною. Результати своїх досліджень Амеріго написав у листах в 1503-1504 роках. Континент на честь Амеріго Веспуччі в 1507 р. назвали «Землі Амеріго», а втім - назвали Америкою. Про Колумба теж не забули й одну з країн Латинської Америки назвали Колумбією.

 

Російські мореплавці А. Чіріков та В. Берінг доповнили знання про географічну карту Америки у її північній частині. Росію від Аляски відокремлює протока Берінга.

 

Засвоєння Північної Америки першими почали французькі мореплавці та колоністи, але згодом англійці за допомогою сили витеснили французів з частини канадської території. Таким чином сьогодні Канада має англомовну та французськомовну частини.

 

На територію теперішніх сполучених штатів спочатку приплили голандці і засновали місто Новий Амстердам з районом Гарлем (назва міста у Голандії). Але англійці викупили у голандців місто й назвали його Нью-Йорк. Індіанці називали цей район Мана Хата, сьогодні тут Манхеттен.

 

Під час релігійних війн у Англії пуритани емігрували з релігійних причин з Англії до Америки на судні «Мєйфлауер» й вийшли на американський берег поблизу міст Бостон та Салем. Вони спочатку встановили добрі відносини з місцевим індіанським населенням. Але, згодом почали відбирати індіанські землі й заганяти місцевих жителів у так звані резервації і зробили індіанців безправними.

 

До Америки їхали шукачі пригод з усіх країн Європи та Азії, а для

рабської праці на плантаціях привозили рабів з Чорної Африки. Так згодом США стали багатонаціональною державою.

 

У 16 столітті португальці повністю колонізували Бразилію, а іспанці - Центральну та Південну Америку. Особливо відзначились жорстокі іспанські конкістадори Франціско Пісаро та Ернан Кортес. З одного боку вони зробили значний внесок у дослідження континенту, а з іншого боку проводили примусове залучення індіанців до католицизму, иав»язування іспанських звичаїв, законів та способу життя. Усякий опір карався смертю. Тільки в 19 столітті країнам Латинської Америки під керівництвом Сан Мартіна та Сімона Болівара вдалося звільнитися від іспанського колоніального панування й утворити незалежні республіки.

 

 

Оригінальним чином звільнилася Бразилія від панування португальців. Там до народного повстання приєднався наслідний принц португальського короля, який виріс у Бразилії. Він став першим королем незалежної Бразилії, а згодом повернувся до Португалії наслідувати португальський трон. Так Бразилія стала республікою.

 

Завдяки освоєнню Латинської Америки Європа дізналась про існування кофе, какао, табаку, картоплі, кукурудзи, рому, текіли тощо.

Активні зв’язки Європи з Америкою сприяли розвитку майбутньої інфраструктури сучасного туризму.

 

 

(продовження лекції 4)


Читайте також:

 1. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
 2. АНАТОМІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ, ЇЇ ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ
 3. Д. А. Леонтьєв виділив два аспекти освоєння соціальної ролі: технічний і смисловий.
 4. Дайте визначення поняттям «елевація» і «балон». Які методи і прийоми використовуються для розвитку елевації і балона в процесі освоєння великих стрибків?
 5. Деколонізація Південної Африки.
 6. Діяльність Української Спортової Централі Америки і Канади.
 7. Доба Української Центральної Ради
 8. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ
 9. І Центральної Європи
 10. ІІІ Універсал Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки
 11. Історичне значення IV Універсалу Української Центральної Ради.
 12. ІУ Універсал Центральної Ради. Проголошення незалежності УНР.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Вплив просвітництва на розвиток туризму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.