Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Захист позиції

Впровадження нового товару

Вихід на новий ринок

Найбільш типові задачі, успішне рішення яких залежить від цінової політики підприємства

Щоб залучити інтерес покупців до продукції фірми і поступово закріпитися на новому ринку, доцільно встановлювати зниження ціни в порівнянні з цінами конкурентів чи із власними цінами, по яких ми продаємо товари на вже освоєних ринках. Така цінова політика вигідна на першому етапі проникнення на новий ринок. Далі, по мірі завоювання певної частки ринку і формуванні стійкої клієнтури, ціни на товар підприємства поступово (східчасто) підвищують до рівня цін інших постачальників. Однак, слід пам'ятати, що підвищення повинне хоч якось виправдуватися, наприклад, посиланням на інфляційні тенденції, ріст виробничих і збутових витрат, поліпшення якості і т.д. Збільшення цін просто тому, що «хочеться» це зробити, негативно відбивається на репутації підприємства.

Як уже говорилося, вихід з піонерним товаром, зовсім по-новому чи з високим ступенем ефективності задовольняючим потреби покупців, забезпечує фірмі протягом деякого часу монопольне положення на ринку. Постачальники в цих випадках проводять цінову політику, відому в ділових колах як “зняття вершків”. Вона полягає в тому, що підприємство встановлює максимально високу ціну, що забезпечує норму прибутку, у багато разів перевищуючу середню для даної галузі. Часом ціна на такий товар навіть вище економічного ефекту в споживача (у порівнянні з ціною задоволення потреби старим методом). Але тяга до нового у певної частини споживачів настільки велика, що престижні поняття нерідко переважають над раціональними. Однак проведення політики, як правило, обмежено в часі. Високий рівень цін стимулює конкурентів до швидкого створення аналогічних товарів чи їх замінників. На ринку електронно-обчислювальної техніки такі товари з'являються вже через 18 місяців після виходу піонерного виробу. Тому вкрай важливо у певний момент почати зниження цін, щоб завоювати нові сегменти ринку і придушити активність конкурентів.

Кожна з фірм, що виступають на даному ринку, прагне, принаймні, зберегти ту частку ринку, що вона займає. Основні методи необхідної для цього конкурентної боротьби, як уже говорилося, - ціна, технічний рівень і інші якісні показники товару, терміни постачань, умови платежу, обсяг і терміни гарантій, обсяг і якість сервісу, реклама, паблик рилейшнз і інші заходи системи. Відкрита цінова війна полягає в тому, що фірма різко знижує ціну на товар, що давно й успішно продається на ринку.

Нерідко у відповідь інші фірми знижують свої ціни, і поступове положення стабілізується, хоча, звичайно, найбільш слабким конкурентам доводиться йти з ринку, а нерідко і взагалі припиняти комерційну діяльність. В даний час багато компаній воліють поліпшувати споживчі властивості свого товару при збереженні чи навіть деякому підвищенні реалізаційних цін. При відповідній рекламі така “прихована” знижка з ціни товару викликає, як правило, позитивну реакцію в сучасного освіченого споживача, що часто пов'язує низьку ціну з незадовільною якістю товару.


Читайте також:

 1. III. Захист інтересів клієнта
 2. IV. На четвертому етапі, виходячи із позиції кожної СОБ на матриці АДЛ, вибирають для неї відповідну стратегію.
 3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
 4. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
 5. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
 6. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
 7. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
 8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
 9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
 10. Акустичні засоби|кошти| захисту
 11. Альтернативні уявлення щодо макроекономічного регулювання: теорії раціональних сподівань та економіка пропозиції. Крива Лафера.
 12. Аналіз обсягу пропозиції і реалізації послуг туристського підприємства
Переглядів: 424

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цінова і нецінова конкуренція | Задовільне відшкодування витрат

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.