Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Філогенетична класифікація.

До 1977 р. серед мікробіологів загальновизнаним вважалося існування двох царств живих організмів — прокаріот та еукаріот. У 1977 р. К.Р. Везе та Г.Е. Фокс порівняли нуклеотидні послідов­ності 16S рРНК (і аналогічні еукаріотичні 18S рРНК) у широкого спектра живих організмів. Отримані ними результати показали,що існує три царства живих організмів: архебактерії, еубактерії та еукаріоти. Архебактерії та еубактерії розрізняються між собою настільки, як кожні з них відрізняються від еукаріот.

Результати досліджень, проведених К.Р. Везе та Е. Стекебрандтом у першій половині 80-х років XX ст., показали, що при аналізі нуклеотидних послідовностей 16S рРНК еубактерії поділяються на 11 основних груп (рис.4.2).

1. Грампозитивні бактеріїутворюють одну групу (виня­ток — Deinococcus), яка складається з двох підгруп: клостридії (з низьким вмістом ГЦ у ДНК) та актиноміцети (з високим вміс­том ГЦ у ДНК). У цю групу ввійшли також і деякі мікоплазми.

Підгрупа "Clostridium" об'єднує такі роди: Acetobacterium, Clostridium, Eubacterium,Acetogenium,Acholeplasma, Mycoplama, Spiroplasma, Bacillus, Brochothrix, Listeria, Gamella, Enterococcus, Streptococcus, Kurthia, Lactobacillus, Leuconostoc, Pediococcus, Peptococcus, Planococcus, Staphylococcus, Ruminococcus, Sarcina, Sporolactobacillus, Sporosarcina, Thermoactinomyces, Erysipelothrix, Aerococcus. У підгрупу "Actinomycetes" увійшли: Actinomadura, Nocardiopsls, Actinomyces, Bifidobacterium, Propionibacterium, Actino-planes, Ampullarielta, Arthrobacter, Micrococcus, Aureobacterium, Brevibacterium, Cellulomonas, Curtobacterium, Microbacterium, Nocardioides, Kitasatosporia, Microellobosporia, Promicromonospora, Streptosporangium, Streptouerticillium, Thermomonospora, Corynebacterium, Dactylosporangium, MLcromonospora, Microbac­terium, Rhodococcus, Nocardia, Streptomyces, Dermatophilus, Geodermatophllus, Stomatococcus, Frankia.

2. Deinococcus і близькоспоріднені кокихарактеризують­ся атиповою клітинною стінкою.

3. Ціанобактерії та хлоропластивищих рослин і водорос­тей, гетеротрофний представник цієї групи не був виявлений.

4. Одна з основних груп еубактерій, яка складається з під­груп Bacteroides, Flavobacterium, Cytophaga.Остання підгру­па поділяється на дві лінії, в кожній з яких є флавобактерії.

5. Спірохетиутворюють групу з трьох підгруп, в яких ком­бінуються Spirochaeta, Borrelia, Treponema; периферійний член цієї гілки — Leptospira.

6. Група об'єднує BdeUovibrio, міксококи, дисиміляторні сірко- і сульфатовідновлювальні бактерії,які майже не мають спільних таксономічних ознак. Наявність сульфатовідновлювальних бактерій також серед архебактерій, грамнегативних і грампозитивних бактерій свідчить про те, що їх еволюція могла йти різними шляхами.

7. Група Plantomyces та Pirella організми, які брунькуються, мають білкову клітинну стінку (відсутня мурамова та діамінопімелінова кислоти). Дуже низьке значення SAB (0,15) з іншими бактеріями вказує на те, що члени цієї групи є нащад­ками найдавнішої групи еубактерій.

 

Рис. 4.2.Дендрограма формування основних ліній еволюції в царстві еубактерій

8. Haloanaerobiaceae— анаеробні, помірно галофільні бак­терії з низьким вмістом ГЦ у ДНК.

9і 10. Зелені сіркові бактерії— окрема лінія еволюції Chloroblum vibrioforme.

11. Найскладніша для розуміння та інтерпретації група, яка представлена пурпуровими та спорідненими з ними грамнегативними бактеріями.До неї увійшли фєнотипово різні організми. Склад групи 11 практично ніяк не узгоджується з існуючою класи­фікацією бактерій, наведеною у визначнику Бергі-9. Група об'єд­нує три основні підгрупи (альфа, бета, гамма), кожна з яких міс­тить фототрофні бактерії. Причому таке згрупування було отри­мано на основі як результатів ДНК—ДНК-гібридизації, так і визначення нуклеотидних послідовностей 16S рРНК. Передбачають, що спільним предком цієї групи бактерій був фототроф .

У 1988 р. ця група бактерій була об'єднана в клас Proteobacteria, який нині містить поки що умовні підкласи (subdivisions) "альфа", "бета", "гамма" та "дельта". Розподіл найважливіших родів класу Proteobacteria за підкласами і типами живлення . Порівняння філогенетичної структури бактерій з тради­ційною фенотиповою систематикою (особливо група 11) відразу показує значні відмінності. Інша картина спостерігається для архебактерій, класифікація яких з самого початку базувалась на аналізі 16S рРНК. Філогенетична структура архебактерій цілком узгоджується з фенотиповою класифікацією .

В останньому, третьому, виданні книги "Prokaryotes" (1999 p.) на відміну від попередніх (1986 і 1992 pp.) наведено класифіка­цію бактерій з урахуванням філогенетичного аналізу. Нині існує електронна версія цієї книги, яка постійно оновлюється, а кожні чотири роки піддається перегляду та ревізії. Далі для кожної групи бактерій вказано кількість таксонів різного рангу за тре­тім виданням книги "Prokaryotes".


Читайте також:

  1. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  2. Банківський кредит та його класифікація.
  3. Будівельні роботи, їх визначення і класифікація.
  4. Бурові установки для буріння стволів, їх призначення і класифікація.
  5. Бюджетні установи: сутність та класифікація.
  6. Види надзвичайних ситуацій та їх класифікація.
  7. Види органів держави, їхні ознаки та класифікація.
  8. Витрати, їх структура і класифікація.
  9. Вступ, загальна характеристика, класифікація.
  10. Господарські товариства як суб'єкти підприємницької діяльності: загальна характеристика та класифікація.
  11. Джерела інформації внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  12. Джерела фінансування дефіциту бюджету та їх класифікація.




Переглядів: 2802

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Геносистематика бактерій. | Васteria

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.