Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Достоїнства вихрових теплових насосів

Вихрові теплові насоси

Використання елементів Пельтье

Недоліки елементів Пельтье

Достоїнства елементів Пельтье

Гідністю елементів Пельтье є максимальна простота їх конструкції (що може бути простіше пластини, до якої припаяно два дроти?) і повна відсутність яких-небудь частин, що рухаються, а також внутрішніх потоків рідин або газів. Наслідком цього є абсолютна безшумність роботи, компактність, повна байдужість до орієнтації в просторі (за умови забезпечення достатнього тепловідводу) і дуже висока стійкість до вібраційних і ударних навантажень. Та і робоча напруга складає лише дещо вольт — цілком досить декількох батарей або автомобільного акумулятора.

Головним недоліком термоелектричних елементів є їх відносно невисока ефективність — орієнтовно можна вважати, що на одиницю перекачаного тепла їм буде потрібно удвічі більше підведеній зовнішній енергії. Тобто, підвівши 1 Дж електричної енергії, з охолоджуваної області ми зможемо видалити лише 0.5 Дж тепла. Зрозуміло, що усі сумарні 1.5 Дж виділяться на «теплій» стороні елементу Пельтье і їх потрібно буде відвести в зовнішнє середовище. Це у багато разів нижче за ефективність компресійних випарних теплових насосів.

На фоні такого низького ККД зазвичай вже не так важливі інші недоліки, — а це невелика питома продуктивність у поєднанні з високою питомою вартістю.

Відповідно до їх особливостей, основна сфера застосування елементів Пельтье нині зазвичай обмежується випадками, коли вимагається не дуже сильно охолодити що-небудь не занадто потужне, у тому числі при сильному трясінні і вібраціях і жорстких обмеженнях по масі і габаритам, — наприклад, різні вузли і деталі електронної апаратури, передусім військової, авіаційної і космічної. Мабуть, найширше поширення в побуті елементи Пельтье отримали в малопотужних (5.30 Вт) переносних автомобільних холодильниках.

Вихрові теплові насоси використовують для розподілу теплого і холодного повітря ефект Ранка. Суть ефекту полягає в тому, що газ, що тангенціально подається в трубу на високій швидкості, усередині цієї труби закручується і розділяється: з центру труби можна відбирати охолоджений газ, а з периферії — нагрітий. Цей же ефект, хоча і у меншій мірі, діє і для рідин.

Головне достоїнство цього типу теплових насосів — простота конструкції і велика продуктивність. Вихрова труба не містить деталей, що рухаються, і це забезпечує їй високу надійність і довгий термін служби. Вібрація і положення в просторі практично не чинять впливу на її роботу.

Потужний потік повітря добре запобігає обмерзанню, а ефективність вихрових труб слабо залежить від температури вхідного потоку. Дуже важлива і відсутність принципових температурних обмежень, пов'язаних з переохолодженням, перегріванням або замерзанням робочого тіла.

В деяких випадках грає свою роль можливість досягнення рекордно високого температурного розподілу на одному ступені: в літературі приводяться цифри охолодження на 200° і більше. Зазвичай один ступінь охолоджує повітря на 50.80°С.


Читайте також:

  1. Вибір живильних насосів.
  2. Вибір живильних насосів.
  3. Вибір мережних насосів.
  4. Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле
  5. Визначення теплових навантажень для житлових районів населених пунктів.
  6. Випробовування і промивання теплових мереж
  7. Висота всмоктування відцентрових насосів.
  8. Головні параметри насосів.
  9. Графік зміни теплових потоків по тривалості опалювального періоду.
  10. Достоїнства і недоліки машинних мов
  11. Загальні підходи до побудови теплових сонячних енергетичних установок




Переглядів: 713

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теплові насоси на ефекті Пельтье | Системи опалення будинків на базі ТН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.