Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Випробовування і промивання теплових мереж

Після закінчення монтажних робіт теплопроводи випробовують на міцність і герметичність гідростатичним або манометричним методами.

Випробовують підземні трубопроводи в два етапи (попереднє і остаточне), а теплопроводи, які доступні для огляду під час експлуатації - за один раз.

Попереднє випробування виконують ділянками завдовжки до 1 км, а також при прокладанні в футлярах. У теплофікаційних камерах замість секційних засувок і сальникових компенсаторів встановлюють циліндричні фланцеві вставки (котушки).

Остаточне випробування виконують після закінчення будівельно-монтажних робіт і встановлення всього мережевого обладнання (сальникових компенсаторів, засувок тощо), що передбачене проектом, в присутності замовника і представника організації, яка буде експлуатувати тепломережу.

Перед випробуваннями погоджують з відповідними експлуатаційними службами порядок відпускання теплофікаційної або водопровідної води для наповнення теплопроводів і виконують такі роботи: надійно закріпляють нерухомі опори в будівельних конструкціях (канальні мережі) або засипають їх грунтом; від'єднують теплопровід заглушками від зданих в експлуатацію теплопроводів і від теплофікаційних вводів в будинки; приєднують гідропрес (поршневий насос) і теплопровід до джерела водопостачання і встановлюють манометри; забезпечують вільний доступ для огляду зварених стиків.

Випробовують водяні теплові мережі гідростатичним методом випробним тиском, що на 25 % перевищує робочий тиск, але не менший за 1,6 МПа; паро- і конденсатопроводи випробовують тиском 1,25Рроб. Робочий тиск визначається тиском теплоносія в подавальному трубопроводі ТЕЦ чи котельні.

Якщо профіль крутий, гідростатичний тиск у найнижчих точках мережі не повинен перевищувати 2,4 МПа.

Під час наповнення трубопроводів водою повітряні крани, що встановлені в найвищих точках профілю трубопроводу, повинні бути повністю відкриті, а спускальні крани (для спорожнювання трубопроводу) - закриті. Водопровід для наповнення тепломережі водою приєднують у найнижчій точці її профілю.

Випробний тиск для випробування гідростатичним методом витримують протягом часу, який необхідний для візуального огляду стиків, але не менше ніж 10 хв.

Результати випробувань задовільні, якщо не виявлено падіння тиску за манометром, протікання і запотівання в зварених швах.

Якщо температура низька і відсутня підігріта вода, використовують манометричний метод.

Не допускаються пневматичні випробування теплопроводів, що прокладені в одному каналі або в одній траншеї з діючими інженерними комунікаціями.

Перед випробуваннями на міцність і щільність необхідно: проконтролювати якість зварених стиків; від'єднати заглушками випробовувальні трубопроводи від діючих; встановити тимчасові фланцеві заглушки замість сальникових чи хвилястих компенсаторів, секційних засувок(попередні випробування); забезпечити можливість зовнішнього огляду трубопроводів, зокрема зварених швів; відкрити повністю арматуру і байпасні лінії. Використання запірної арматури для відключення випробовувальних ділянок не допускається. Під час випробувань тиск заміряють двома атестованими (один контрольний) пружинними манометрами, класом, не нижчим за 1,5 з діаметром корпуса не менше за 160 мм і шкалою з номінальним тиском 4/3 від максимального випробного тиску.

Під час остаточних випробувань манометричним методом після закінчення всіх монтажно-складальних робіт тиск в теплопроводі плавно піднімають протягом ЗО хв. Якщо не порушується цілісність теплопроводу, то тиск знижують до 0,3 МПа і під цим тиском його витримують протягом 24 год. Падіння тиску не повинно перевищувати допустимого значення.

Після закінчення випробувань теплопроводи промивають водою або сумішшю води і повітря (нагнітається компресором під тиском 0,3...0,6 МПа). Повітря від компресора подається в декількох місцях в найнижчих точках трубопроводу.

Трубопроводи водяних тепломереж в закритих системах теплопостачання промивають, як правило, гідропневматичним способом. Допускається для гідравлічного промивання повторно використовувати промивну воду, пропускаючи її через тимчасові грязьовики, що встановлені по ходу руху води на кінцях подавального і зворотного трубопроводів. Для промивання використовують технічну воду. Допускається промивання господарсько-питною водою за відповідного обґрунтування.

За результатами промивання (продування) складається акт за участю представників Держнаглядохоронпраці і експлуатаційної організації.

Потім трубопроводи водяних тепломереж заповнюють хімічно очищеною водою. Після деякого періоду її циркуляції та перевірки стану опор, компенсаторів і арматури підключають водонагрівальники і подають в трубопроводи теплоносій з розрахунковими параметрами (проводять теплове випробування). Під час випробування перевіряють стан обладнання, компенсаторів, нерухомих опор, вимірюють тиск і температуру в трубопроводах. Після контрольної експлуатації без аварій протягом 72 год теплові мережі вмикаються в постійну експлуатацію.


Читайте також:

 1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
 2. Абонентський стик ISDN мережі
 3. Адресація в IP-мережах
 4. Аналіз вузьких місць у мережі
 5. Апаратне забезпечення мереж
 6. Архітектура систем управління мережами
 7. Архітектури систем управління мережами
 8. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
 9. Базові топології мережі
 10. Бальна оцінка стану контактної мережі
 11. Бездротові мережі
 12. Безкласова адресація та створення підмереж.
Переглядів: 2165

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Продування і випробовування газових мереж | Загальні відомості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.