Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація створення та реєстрація аудиторської фірми.

Логіка самостійного вивчення та засвоєння матеріалу теми 2

ключові терміни і поняття
Ø Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності (САД); Ø Свідоцтво про внесення АФ до Реєстру САД; Ø Реєстраційна картка про внесення в Реєстр САД; Ø Звіт АФ про виконані роботи/надані послуги; Ø Персонал фірми; Ø Кваліфікаційна характеристика Ø Організаційна структура управління АФ; Ø Посадова інструкція аудитора; Ø нормування праці аудитора; Ø якість роботи аудиторів; Ø внутрішній контроль якості роботи аудиторів; Ø зовнішній контроль якості роботи аудиторів

При підготовці до семінару слід законодавчих та нормативних документів:

q Закон України “Про аудиторську діяльність” від 22.04.1993р. зі змінами і доповненнями;

q Закон України “Про колективні договори та угоди” від 01.07.93 зі змінами і доповненнями;

q Кодекс Законів про працю;

q Положення про постійне обов’язкове удосконалення професійних знань аудиторів України, затверджене рішенням АПУ від 23.04.02 (протокол №109);

q Закон України “Про оплату праці” від 24.03.95 № 108/95-ВР зі змінами і доповненнями;

q Положення з міжнародної професійної практики “Забезпечення якості професійних послуг”;

q МСА-220 “Контроль якості аудиторської роботи”;

q Кодекс етики професійних бухгалтерів. Розділ 10 “Гонорар та комісійна винагорода” К.: МФБ, АПУ, 2004

 

 

Аудиторська фірма (АФ), як поняття визначається відповідно Закону України “Про аудиторську діяльність” як “організація яка має ліцензію на право здійснення аудиторської діяльності на території України і займається виключно наданням аудиторських послуг” (ст.6).

Положення про ліцензування аудиту відмінено 31.10.2000. З цього моменту ввійшло в дію Положення про Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності. Враховуючи той факт, що “аудит” і “діяльність аудиторської фірми” поняття не синоніми, визначення “аудиторська фірма” визначається таким чином: Аудиторська фірма – це організація (або приватний аудитор підприємець), яка створена (організована) з метою здійснення аудиторської діяльності і внесена АПРУ в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності1.

Відповідно до діючого законодавства України АФ можуть створюватися на основі будь-яких форм власності. Але законодавчо на визначено підхід до організаційно-правової форми функціонування суб’єктів аудиторської діяльності.

Студенту треба пам’ятати, що до найбільш розповсюдженими організаційно-правовими формами в Україні та Росії є:

Ø товариство з обмеженою відповідальністю;

Ø акціонерне товариство закритого типу;

Ø корпорація;

Ø приватне (індивідуальне) підприємство.

Аудиторські фірми в Україні створюється на загальних законодавчих засадах. Як будь-які інші суб’єкти господарювання, вони повинні пройти державну реєстрацію, відкрити рахунок, зареєструватися у місцевій податковій інспекції, органах соціального страхування та інших закладах, які передбачено діючим законодавством.

Право здійснювати аудиторську діяльність надає Закон про аудиторську діяльність України, але необхідно ще мати спеціальний дозвіл АПУ.

Цей дозвіл АФ отримує шліх їх реєстрації, тобто включення їх в загальнодержавний реєстр АФ та аудиторів-суб’єктів підприємницької діяльності.

Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності – це офіційний реєстр АФ, аудиторів – суб’єктів підприємницької діяльності з видачею відповідного свідоцтва. Свідоцтво, зразок якого встановлюється АПУ, видається на п’ять років.

Треба пам’ятати, що до Реєстру включаються ті суб’єкти аудиторської діяльності, які мають слідуючи характеристики і виконують відповідні вимоги:


1 Примітка: У світовій практиці АФ мають різні назви. Типовим визначенням для Великої Британії – це фірма присяжних бухгалтерів. В США – фірми, які дипломовано суспільством. В Голосарії термінів до Міжнародних стандартів аудиту визначено, що АФ – це фірма чи суб’єкт, який надає аудиторські послуги.

 

По-перше - АФ, які зареєстрували свою діяльність відповідно з діючим законодавством України “Про аудиторську діяльність”:

- при дотриманні умов державної реєстрації як АФ;

- відсутність в засновницьких документах робот, які не мають відношення до аудиторської діяльності;

- за умови наявності частки в установчому капіталі не менше ніж 30% учасників (акціонерів), які не мають сертифікатів аудиторів;

- обов’язкової наявності сертифіката аудитора у директора АФ;

- наявності не менше одного аудитора, який пройшов підготовку, або підвищення кваліфікації з питань законодавства на ринку інших паперів, МСА, а також вимог Комісії з перевірки звітності і діяльності учасників ринку фінансових послуг в Україні.

По-друге – приватно-працюючі аудитори, які зареєстровані відповідно до Закону України “Про підприємництво” як суб’єкти підприємництва – особи, за умови наявності таких же ознак.

Таким чином, аудиторські фірми мають право здійснювати аудиторську діяльність лише за умови наявності хоча б одного сертифікованого аудитора. А директор АФ може бути тільки сертифікований аудитор.

Інформацію Реєстру суб’єктів АД можливо використовувати для:

- здійснення соціологічного спостереження, організації вибіркових досліджень разового характеру по питаннях організації аудиту, напрямків діяльності аудиторів, кількості і вартості замовлень;

- отримання нормативно-довідкової інформації, яка використовується у процесі проведення аудиту і надання аудиторських послуг;

- забезпечення єдиних принципів ідентифікації усіх суб’єктів аудиторської діяльності при їх взаємодії в межах держави;

- використанні інформації в наукових дослідженнях;

- створення засад для забезпечення відкритості інформації про діяльність суб’єктів аудиторської діяльності в межах діючого чинного законодавства.

АПУ щорічно, за станом на перше січня поточного року, оприлюднює в засобах масової інформації Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності (діяльності аудитор сикх фірм та приватних аудиторів, які своєчасно надають звіт і підтвердили свою діяльність за рік). Зміни, які внесені в Реєстр, оприлюднюється щорічно.

 


Примітка: Додаток А,Б віддзеркалює форму і зміст Реєстраційної картки на внесення до Реєстру суб’єктів аудиторської діяльності та Звіт АФ / аудитора про виконані роботи / надані послуги за ___рік.


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. II. Організація і проведення спортивних походів
  4. II. Організація перевезень
  5. II. Організація перевезень
  6. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  7. А. Створення власної папки.
  8. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  11. Адміністративно-територіальна організація
  12. АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ БРЕНДУ




Переглядів: 1439

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
І роботи з персоналом | Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.