Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ

ОРТОДОНТИЧНІ АПАРАТИ ДЛЯ УСУНЕННЯ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК

Незнімні апарати (мал. 50, а—в). При смоктанні язика на перші чи другі верхні молочні моляри виготовляють кільця, припасовують їх і знімають зліпок верхньої щелепи. Потім відливають модель. За кресленням, нанесеним лікарем на моделі, із дроту діаметром 1—1,2 мм вигинають решітку (грати), яка відповідає формі і рельєфу твердого піднебіння на ділянці фронтальних зубів, не доводячи її на 1—1,5 мм до поверхні слизової оболонки (гіпсу моделі). Решітку припаю­ють до опорних кілець. Апарат відбілюють, обробляють, полірують і передають лікарю для фіксації цементом до опорних зубів. При прокладанні язика між зубними рядами (уразі відкритого прикусу) до кілець або коронок на опорних зубах приварюють опорну піднебінну дугу. Останню виго­товляють із дроту діаметром 1,5 мм за формою кривизни зубного ряду. Дугу розміщують на відстані 1 — 1,5 мм від піднебінної поверхні зубів і краю ясен. До піднебінної дуги приварюють упор для язика.

При смоктанні нижньої губи виготовляють кільця на молочні моляри (перші, другі). До них з вестибулярного боку

 

 

Мал. 50. Апарати для усунення шкідливих звичок: а — в — незнімні; г — знімні


припаюють дугу діаметром 1—1,2 мм, яка відступає від вести­булярної поверхні нижніх передніх зубів поблизу їх різального краю на 4—5 мм. Дріт дуги стовщують біля нижніх передніх зубів нашаруванням самотверднучої маси, утворюючи пелот. При смоктанні верхньої губи чи підкладанні під щоку протягом сну кулачка подібний апарат виготовляють на верхній зубний ряд. Такі апарати рекомендується робити знімними, використовуючи фіксатори Нападова.

 

 

Мал. 51. Апарат Айзенберга — Гербста

Апарат Гуляєвої — ковзна дуга (діаметр дроту 1—1,2 мм) з похилою площиною. На перші постійні моляри виготовляють коронки з горизонтально припаяними на вестибулярній поверхні трубками. За моделлю виготовляють вестибулярну ковзну дугу, яка іде в нижній третині коронок. На ділянці ікол до неї припаюють гачки, що відкриті вперед. На фронтальні зуби (різці) виготовляють і припаюють перекидні кламери завширшки 1,5 мм, які йдуть від дуги, і переводять їх вільні кінці через різальні краї на піднебінну (оральну) поверхню зубів. Із листової нержавіючої сталі завтовшки 0,4—0,7 мм вирізають пластинку овальної форми, вигинають її по кривизні внутрішньої поверхні нижніх фронтальних зубів і припаюють до вільних кінців перекидних кламерів. Ступінь нахилу похилої площини (площадки) встановлює лікар за допомогою воскових валиків чи розігрітого стенсу, розміщуючи їх між бічними зубами при висунутій вперед щелепі в конструк­тивному прикусі.

Направляюча площина може бути металевою (гнутою, литою, штампованою) чи пластмасовою. Гумові кільця натягують між гачками дуги і задніми кінцями трубок на коронках. Дія апарата функціонально-механічна. Його застосовують для усуненням дистального прикусу, ускладненого розширенням передньої ділянки верхньої щелепи з проміжками між зубами (треми, діастема), висуванням альвеолярного відростка верхньої щелепи вперед, глибоким прикусом, зміщенням (нахилом) верхніх передніх зубів вперед (див. мал. 26).

 


Читайте також:

  1. Автомати для комбінованої торгівлі
  2. Апарати керування пневматичними приводами.
  3. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ
  4. Апарати по очищенню стічних вод
  5. АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНО НАПРАВЛЯЮЧІ
  6. АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ
  7. Випарні апарати з винесеною поверхнею нагрівання
  8. Випарні апарати з горизонтальним і похилим положенням нагрівальних камер
  9. Випарні апарати з заглибним пальником
  10. Випарні апарати з природною циркуляцією
  11. ЗНІМНІ АПАРАТИ МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ




Переглядів: 1412

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНО НАПРАВЛЯЮЧІ | РЕТЕНЦІЙНІ АПАРАТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.