Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принципи професійної етики.

Наукове обґрунтування ВА передбачає, зокрема розробку етики і стандартів внутрішнього аудиту. Під стандартами ВА розуміємо критерії, якими оцінюється і визначається якість робочих операцій відділу ВА. Вони призначені для ознайомлення з такою практикою проведення ВА, якою вона повинна бути. Стандарти спрямовані на надання допомоги внутрішнім аудиторам всіх типів організацій де б вони не працювали.

Слід відзначити, що розробкою стандартів на міжнародному рівні займається Інститут внутрішніх аудиторів (IIA), який був створений у 1941 р. у США для підвищення професійних знань і освіти внутрішніх аудиторів, як міжнародна асоціація, він займається удосконаленням внутрішнього аудиту. Інститут бере активну участь в організації навчальних семінарів, конференцій, досліджень, виданні книг та періодичних видань. IIA розробив етичний кодекс, професійні стандарти і визначив загальний обсяг знань практичного працівника. Відомо, що IIA з метою врегулювання роботи служби ВА щодо виконання покладених на неї функціональних обов’язків у 1978 р. прийняв серію Стандартів з професійної практики проведення внутрішнього аудиту (СПВА). Ці стандарти регламентують незалежність внутрішніх аудиторів, їх професійну майстерність, масштаб та процес проведення аудиторської роботи, а також керівництво відділами ВА. Слід зазначити, що 01.01. 2002 р. була затверджена нова редакція вищезгаданих стандартів із змінами та доповненнями.

Метою СПВА є: встановлення основних принципів практики ВА; визначення концептуальної бази, що є основою широкого спектра послуг у галузі ВА; створення основи для оцінки діяльності ВА; сприяння удосконалення систем і процедур усередині організації..

Відомо, що СПВА складаються з: (1) стандартів якісних характеристик (існує 4 стандарти); (2) стандартів діяльності (існує 7 стандартів); (3) стандартів практичного застосування. Слід особливо підкреслити, що стандарти якісних характеристик та Стандарти діяльності існують у єдиному варіанті, а Стандарти практичного застосування можуть бути у кількох різних варіантах (окремий варіант для кожного виду аудиторської діяльності). Згідно зі СПВА, процес ВА проходить в чотири етапи: (1) планування аудиту; (2) перевірка та оцінка інформації; (3) узагальнення результатів аудиту; (4) контроль виконання рекомендацій внутрішніх аудиторів.

Інструктивна сфера ВА передбачає розробку документів, необхідних для реалізації стандартів. Ця сфера в Україні недостатньо розвинута, хоч має великі перспективи.

Слід відзначити, що в системі комерційних банків щодо внутрішніх аудиторів діє Кодекс професійної етики внутрішніх аудиторів банківських установ, програма підготовки аудиторів банківських установ України, діють інші організаційні рішення. Цікавим з наукової точки зору є той факт, що 1 жовтня набув чинності розроблений Європейським Союзом (ЄС) регламент 97-02 щодо посилення внутрішнього контролю в банках країнах-членів ЄС. Регламент 97-02 встановлює відповідність керівних органів банків за організацію і здійснення внутрішнього контролю У ньому є вимога створення в кожному банку служби ВА. Базельський комітет з банківського нагляду оприлюднив документ “Внутрішній аудит в банках та взаємовідносини наглядових органів та аудиторів”, в якому, зокрема, говориться, що потреба в об’єктивності важлива для департаменту ВА. Даний департамент може надавати й рекомендаційні або консультативні послуги.


Читайте також:

  1. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  2. Адреноміметики.
  3. Адреноміметики.
  4. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  5. Антикорупційні принципи
  6. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  7. Б/. Принципи виборчого права.
  8. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  9. Базові принципи психології спорту.
  10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  11. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  12. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.




Переглядів: 718

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Спільні риси та відмінності у будові та регламентації СВА та МСА. | Кодекс етики внутрішніх аудиторів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.