Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Види ризиків у внутрішньому аудиті та особливості управління ними.

Визначення сукупності аудиторських перевірок є першим кроком на шляху рейтингу ризиків. Сукупність аудиторських перевірок, ризики яких будуть оцінюватися та увійдуть до моделі ризиків, визначається менеджерами та начальником Служби внутрішнього аудиту. Вони визначатимуть сукупність аудиторських перевірок грунтуючись на їх знайомстві із стратегічними планами розвитку банку, особливостями діяльності та структурною організацією банку, колом обов’язків кожного з департаментів, бесідах з керівниками всіх служб.

Критерії рейтингу ризиків трактуються наступним чином:

Результати попередньої аудиторської перевірки.Результати попередньої аудиторської перевірки є одним із показників дисципліни внутрішнього контролю організації. Наявність проблем звичайно характеризується значними недоліками системи контролю, великим числом аудиторських поправок, більшою, ніж звичайно, кількістю виявлених порушень, невиправлення вказаних аудиторами порушень. І навпаки, відсутність порушень або вчасне їх виправлення свідчить про високу дисципліну у дотриманні вимог внутрішнього контролю.

Чутливість до притаманних ризиків.Цей критерій характеризує природний ризик, притаманний підрозділу, по якому визначається рейтинг. Представляє собою оцінку можливих відхилень від норми та відповідних заходів по виправленню становища. Йдеться про ризик, який може спричинити втрату або погіршення стану активів, ризик внаслідок невиявленої помилки, ризик, що виникає через невизнання або неправильну кількісну оцінку зобов’язань, риск, пов’язаний із несприятливим ставленням суспільства, юридичною відповідальністю і так далі. Рейтинг по показнику “Чутливість” повинен також брати до уваги питому вагу даного департаменту для банку, потенційні розміри можливих втрат та вірогідність реалізації ризику.

Стан управління.Показник “Стан управління” охоплює внутрішню політику, процедури, порядок виконання посадових обов’язків, фізичну схоронність активів та професійну компетентність працівників. Задовільний стан управління характеризується гармонічним керівництвом, дотримання положень внутрішніх документів (політики та процедур), надійність систем внутрішнього контролю, швидке виявлення та виправлення помилок, адекватний рівень професійної підготовки персоналу та контрольована плинність кадрів. І навпаки, відсутність належного нагляду, високий відсоток помилок, відсутність внутрішньої документації, що регламентує порядок роботи, некеровані затримки в роботі, висока плинність кадрів, операції, здійснювані в обхід установленого порядку свідчать про незадовільний стан управління.

Ступінь впевненості у ефективності керівництва департаментом.Даний критерій відображає ступінь довіри керівників Служби внутрішнього аудиту до посадових осіб, безпосередньо відповідальних за діяльність департаменту та підтримання адекватного рівня систем внутрішнього контролю. Ступінь впевненості можна охарактеризувати такими показниками, як співпраця протягом попередніх аудиторських перевірок, досвід керівної роботи, судження аудиторів про рівень компетенції працівників та укомплектованість штату.

Зміни в штатному розкладі та персональному складі департаменту і конфігурації систем, що ним експлуатуються.З досвіду відомо, що зміни можуть вплинути на рівень внутрішнього контролю та фінансову звітність. Зміни здебільшого впроваджують для досягнення позитивних результатів в довгостроковій перспективі, однак, в короткостроковій перспективі вони можуть стати причиною певних негативних наслідків, які потребують більш глибокої перевірки з боку внутрішніх аудиторів. Причиною змін може бути організаційна реструктуризація, циклічність бізнесу, швидкий розвиток організації, впровадження нових систем, придбання компаній та виділення структурних підрозділів в окремі компанії, нові положення та вимоги нормативних та законодавчих актів, плинність персоналу. Аудиторська перевірка департаментів, що не зазнають змін, може мати коротший термін.

Складність аудиторської перевірки.Цей фактор ризику оцінює потенційну можливість нерозкритих помилок та зловживань, спричинених підвищеною складністю певного напрямку діяльності. Рейтинг по складності залежить від багатьох складових. Рівень автоматизації процесів, складність розрахунків, взаємопов’язаність та взаємозалежність окремих видів діяльності, кількість продуктів та послуг, часовий діапазон прогнозів, залежність від третіх сторін, вимоги клієнтів, термін, необхідний для обробки операцій, складність положень чинних законодавчих та нормативних актів та багато інших факторів, можливо, нерозпізнаних, впливають на оцінку складності конкретної аудиторської перевірки.

 


Читайте також:

 1. ERP і управління можливостями бізнесу
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
 5. Oracle Управління преміальними
 6. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
 7. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
 8. А. Видання прав актів управління
 9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
 10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
 11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
 12. Автоматичний обмін даними.
Переглядів: 1034

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення обсягу робіт та розробка графіку проведення внутрішнього аудиту. | Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.