Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дія артилерійських снарядів.

Характеристикою фугасної дії при стрільбі по траншеї є приведена зона руйнування траншеї, а при стрільбі на руйнуван-ня різних споруд – величина радіусів воронок (табл. 6).

Таблиця 6.

Калібр снаряда, мм Приведена зона руйнувань траншеї, м2 Радіус воронки, м
1,0
1,5
1,8

 

Характеристикою осколкової дії снаряда являється приведена зона осколкового ураження – площа, в границях якої при розриві даного снаряда відбувається достовірна поразка цілі (табл. 7).

Таблиця 7

Калібр снаряда, мм Кут падіння,° Для стрільця в положенні стоячи Для стрільця в положенні лежачи
Фронт, м Глибина, м Площа, м2 Фронт, м Глибина, м Площа, м2
20 - 40
20 - 50
20 - 50

Площа поразки збільшується із збільшенням кута падіння снаряда. Найбільш ефективна стрільба осколковими і осколково-фугасними снарядами на рикошетах, а також стрільба з дістанційним підривником, коли розрив відбувається в повітрі. Дія осколково-фугасного снарядаможе бути осколковою, фугасною і сповільненою. При зустрічі осколково-фугасного снаряда з перешкодою спрацьовує підривник і викликає детонацію розривного заряду. Залежно від установки підривника снаряд може розриватися на поверхні перешкоди або в глибині її, тим самим вражаючи відкрито розташовані і укриті цілі. Осколкова дія снаряда виражається в поразці живої сили і техніки противника осколками, що утворюються при розриві оболонки гранати (із швидкістю 800 – 900 м/с: 70 % осколків від бічної і частково головної частини розлітаються в бічному напрямі; 15 – 20 % від головної частини летять вперед і 10 – 15 % від донного зрізу – назад). Забійними осколками прийнято вважати осколки для поразки живої сили противника вагою 4 – 5 г. Якнайкраща осколкова дія 122 мм гранати досягається при утворенні в грунті воронки завглибшки до 25 см. При стрільбі на рикошетах при кутах зустрічі з перешкодою до15 – 22° найбільшої ефективності осколкової дії по живій силі і бойовій техніці противника, розташованої відкрито досягається підривом снаряда на висоті 3 – 6 м над ціллю.

 
Рис. 48.Дія бризантної гранати Рис. 49. Фугасна дія оскол-ково – фугасної гранати

При вильоті бронебійно-трасуючого підкаліберного снарядаз каналу ствола частини ведучого кільця відділяються від снаряда і розлітаються під кутом ±4° від напряму стрільби на дальність до 700 м. Вони володіють значною кінетичною енергі-єю і можуть завдавати поразки неукритому особовому складу і техніці, що знаходиться в секторі їх розльоту. Дія снаряда складається з бронебійної і вражаючої дії за бронею. При зустрічі снаряда з бронею бронебійний наконечник, володіючи великою кінетичною енергією і високою твердістю, проникає в броню і пробиває її. При проходженні через броню в результаті сильного стиснення в сердечнику виникають великі внутрішні напруги. Після виходу сердечника з броні при різкому знятті напруги сердечник руйнується на осколки і заброневий простір вражається розжареними осколками снаряда і броні.

Рис. 50. Дія підкаліберного бронебійного снаряда по броні

Дія кумулятивних снарядівскладається з пробиття броні і вражаючої дії за бронею. При зустрічі з бронею кумулятивного снаряда спрацьовує підривник і ініціює капсуль-детонатор снаряда, вибух якого викликає детонацію розривного заряду. Детонація розривного заряду утворює кумулятивний струмінь, який із швидкістю 10 – 15 км/с ударяється в броню і створює на її поверхні питомий тиск до 2 000 000 кг/см2 при ударі головна частина кумулятивного струменя руйнується, руйнуючи броню і вичавлюючи її метал убік і назовні (рис. 51). Подальші частинки струменя, проникаючи далі в броню, забезпечують її пробиття. Поразка заброневого простору забезпечується сумісною дією металевого кумулятивного струменя, частинками металу броні і продуктами детонації розривного заряду.

Рис. 51. Дія кумулятивного снаряда по броні

Запалювальні снарядимають дистанційний підривник подвійної дії (рис. 52) (для розриву в повітрі або при зустрічі з перешкодою), споряджаються запалювальними елементами (терміт і запалювальнийльний склад), розташованими в три – чотири яруси. При спрацьовуванні дистанційної трубки і вишибного заряду, нагвинтна головка зривається і горючі сигменти (з температурою горіння 2500 – 3000 °С) з великою швидкістю викидаються на об'єкти обстрілу.

Рис. 52. Дія запалювального снаряда

У димових снарядахяк димостворюючу речовину застосовують, головним чином, червоний і білий фосфор. Стрільбу димовими снарядами ведуть з установкою підривника на осколкову дію (рис.53). Сприятливими умовами для стрільби димовими снарядами являється вітер з швидкістю не більше 5 м/с, що направлений паралельно фронту задимлення, відсутність сходячих потоків повітря, твердий грунт і густа рослинність в районі цілі.

 

 

Рис. 53. Дія димового снаряда

 

В залежності від калібру та конструкції освітлювального снаряда(рис. 54)швидкість зниження палаючого факелу складає 8 – 15 м/с. При спрацюванні снаряда на висоті 400 – 600 м забезпечується освітлення місцевості в радіусі 500 – 750 м на протязі 30 – 50 с.

 

 

 

Рис. 54. Дія освітлювального снаряда

 

Агітаційні снаряди(рис. 55) комплектуються дистан-ційною трубкою. Найбільш сприятливі умовами вважається висота викидання 100 – 150 м при швидкості вітру не більше 7 м/с. Наявність дощу чи мокрого снігу, сходячих потоків повітря, поривчатого сильного вітру чинить негативний вплив на нормальне розсіювання листівок.

Рис. 55. Дія агітаційного снаряда

 


Читайте також:

  1. Будова артилерійських снарядів.
  2. Класифікація артилерійських гармат і їх характеристика.
  3. Конструкція артилерійських гармат.
  4. Призначення та класифікація снарядів.
  5. Призначення, вимоги та склад артилерійських затворів.
  6. Тема 1. Заняття 1. Класифікація артилерійських гармат.
  7. Учбове питання №2 Типи стволів артилерійських гармат




Переглядів: 2562

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будова артилерійських снарядів. | Класифікація та будова підривників.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.