Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструкція артилерійських гармат.

Рис. 1. Загальний вигляд 122-мм гаубиці Д–30 в бойовому положенні:

1 – ствол; 2 – люлька; 3 – механізми наведення; 4 – затвор; 5 і 8 – рухомі станини; 6 – верхній станок; 7 – нижній станок;

9 – нерухома станина; 10 – приціл; 11 – щитове прикриття

Гармата складається з двох основних частин: ствола з затвором і лафета.

Ствол призначений для направлення польоту снаряда, придання йому необхідної початкової швидкості і обертального руху, що забезпечує його стійкість під час польоту. Вінскладається у більшості гармат із труби, дульного гальма та казенника.

Труба являється основною частиною ствола. Для міцності ствол роблять, як правило, із двох чи більше труб, надітих одна на другу в холодному чи гарячому стані. Зовнішню трубу називають кожухом.

Ствол буває трьох типів: моноблок, з вільною трубою і скріплений.

Ствол – моноблок складається з одної труби.

Ствол з вільною трубою зовні нічим не відрізняється від ствола – моноблока, різниця лише в тому, щоу ствола з вільною трубою внутрішня труба вільно вкладається в кожух і при цьому може бути замінена запасною.

У скріпленого ствола кожух надівають з натягом, чим підвищують міцність ствола.

Дульне гальмо зазвичай являє собою коротку трубу з боковими вікнами і ребрами. Воно служить для поглинання частини енергії відкоту ствола при пострілі.

Казеннику більшості гармат є окремою деталлю, нагвинченою на кожух.

Затвори бувають клинові і поршневі.

Клиновий затвор застосовують в основному у пушок малого та середнього калібрів. Він складається із запираючого, ударного, і викидаючого механізмів і напівавтоматики. Напів-автоматика служить для автоматичного відкривання затвору після пострілу и закриванні його при заряджанні. У деяких затворів додатково введені механізм повторного зведення ударника, яий дозволяє у разі осічки знову звести ударник, і запобіжник, не дозволяючий провести постріл при не повністю закритому затворі.

Поршневий затвор застосовують головним чином в гарматах середніх і крупних калібрів. Він має механізми: запираючий, ударний, викидаючий, запобіжний, утримання гільзи і полегшення заряджання.

Лафет служить для кріплення ствола і придання йому необхідного положення при пострілі, а також є візком під час перевезення гармати. Він складається із люльки, противідкотних пристроїв, верхнього і нижнього станків, механізмів наведення, зрівноважувального механізму, бойового ходу, щитового прикриття і прицільних пристроїв.

Люлька служить для направлення ствола при відкоті і накоті для з'єднання з противідкотними пристроями. Разом зі стволом, затвором і противідкотними пристроями вона складає коливаючу частину гармати.

Противідкотні пристрої складаються із гідравлічного гальма відкоту і гідропневматичного накочувача.

Гальмо відкоту призначено для гальмування ствола при відкоті та накоті. Воно складається з циліндра, наповненого веретенним маслом чи стеолом – М у відповідній кількості, штока з поршнем, веретена і модератора.

Накочувач служить для повернення ствола після відкоту у попереднє положення і для утримання його у передньому положенні при любих кутах піднесення. Він складається із трьох сполучених циліндрів і штоку з поршнем.Накочувач заповнюють стеолом – М і повітрям (азотом) під відповідним тиском.

Верхній станок являється основою коливаючої частини гармати. Він опирається на нижній станок і з'єднаний з ним штирем, на якому обертається. На верхньому станку змонтовані підйомний, поворотний і зрівноважувальний механізми, щитове прикриття і прицільні пристрої.

Підйомний механізм гармати секторний, а поворотний гвинтовий чи секторний. В механізмах секторного типу використовують зубчасті і червячні передачі. Такий механізм складається з зубчатого сектора, вала з циліндричною шестернею, червячної передачі і приводу. Механізм гвинтового типу складається з гвинта, матки і приводу.

Зрівноважувальний механізм пружинний чи пневматич-ний призначений для зрівноважування коливаючої частини гармати відносно цапф люльки та полегшення роботи на підйомному механізмі при вертикальному наведенні гармати. Пружинний, як правило, збирають у двох колонках, розташова-них симетрично з правої і лівої сторони люльки. Пневматичний може бути зібраний в одній чи двох колонках, однакових за будовою.

Прицільні пристрої гармат складаються з панорамного прицілу і оптичного прицілу для стрілби прямою наводкою чи тільки панорамного.

Панорамний приціл складається з панорами і прицілу.

Оптичний приціл для стрільби прямою наводкою кріпиться на коливаючій частині гармати нерухомо. Оптична вісь прицілу паралельна вісі каналу ствола.

Нижній станок являється основою для поворотної частини гармати. Він служить для зв'язку зі станинами і бойовим ходом.

Бойовий хід складається з бойової вісі, підресорювання і колісного чи гусеничного ходу.

Підресорювання може бути торсіонним, ресорним чи пружинним. Торсіонне підресорювання складається з двох балансирів, системи втулок і ричагів, з'єднаних з нижнім станком за допомогою пружних валіків – торсіонів. Ресора пластинчатого типу.

Виключення і включення підресорювання проводиться автоматично при розведенні і зведенні станин.

 


Читайте також:

  1. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  2. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  3. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  4. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  5. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  6. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
  7. Будова артилерійських снарядів.
  8. Використання спеціальних моделей відведення земельних ділянок під будівництво (державно-приватне партнерство, індустріальні парки, реконструкція кварталів застарілої забудови).
  9. Галузь використання і конструкція автоцементовозів.
  10. Д/з Сили навантаження та напруги в зварних конструкціях.
  11. Дія артилерійських снарядів.
  12. Електропроводкою називається сукупність проводів або кабелів з кріпильними, підтримуючими і захисними конструкціями і деталями, які до них відносяться.




Переглядів: 1241

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація артилерійських гармат і їх характеристика. | Класифікація стволів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.