Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ 10

А)Інвентаризація в посівному відділенні розсадника

План

1.Технічне приймання робіт в посівному відділенні, школах та плантаціях.

2.Інвентаризація садивного матеріалу в посівному та шкільному відділеннях розсадника.

Література: Діюча НТД

 

 

1.Технічне приймання робіт в посівному відділенні розсадника. При проведенні техприйомки в держлісгоспі створюється комісія в складі головного лісничого, головного бухгалтера та представника трудового колективу.

Створюється також підкомісія в лісництві, яка включає представника держлісгоспу, лісничого, майстра лісу (або лісового розсадника). Оформляється акт технічної прийомки.

Техприйомка посівів проводиться після появи сходів, але не пізніше 15 днів після посіву. При цьому визначають спосіб і глибину основного та передпосівного обробітку грунту, вид та кількість внесених добрив, час висіву, схеми посівів, глибину та якість загортання насіння, його якість та витрати на одиницю площі, проведення заходів по мульчуванню, притіненню, прикочуванню, матеріально-технічному забезпеченню робіт. Якщо в грунті менше 25% здорового насіння від встановленої норми виходу сіянців то це посіви, які загинули. До посівів, які не дали сходів, відносять ті, де процент більший 25.

Прийомку в цих посівах проводять так:

Розкопують посівні рядки довжиною 1м. кожний по діагональному ході. Насіння дістають та розрізають. На 1га. повинно бути не менше 20 м розкопок, а мінімальна кількість насіння – не менше 200.

 

Технічне приймання в шкільному відділенні проводять не пізніше як через 10 днів після садіння.

При проведенні техприйомки в держлісгоспі створюється центральна комісія та підкомісії. Оформляється акт технічного приймання. Визначають якість підготовки грунту, дотримання схем посадки, густоту, глибину садіння, намічають заходи по усуненню недоліків, стан посадок в день прийомки.

Для проведення інвентаризації наказом директора по держлісгоспу створюється центральна комісія в складі головного лісничого(голова), головного бухгалтера, представника трудового колективу, інженера лісових культур.

В лісництвах створюються підкомісії, в склад яких входять: представник держлісгоспу(голова), лісничий, майстер лісу або майстер розсадника. Центральна комісія перевіряє роботу підкомісій в лісництвах в розмірі не меньше 2% проінвентаризованих площ. Якщо при перевірці виявлено розходження більше 3% по приживленості чи виходу садивного матеріалу, то робота вважається незадовільною і призначається повторна інвентаризація на всій площі.

При інвентаризації лісових розсадників встановлюється наявність посадкового матеріалу в звітному році по породах, віку, якості, в тому числі стандартного, тобто такого, що відповідає вимогам діючих стандартів і придатний для посадки. По результатах інвентаризації складається баланс садивного матеріалу по підприємству. Це дає можливість визначити забезпечення садивним матеріалом лісокультурні площі в наступному році.

Садивний матеріал в розсадниках вираховується окремо по кожному полю посівного та шкільного відділення, по кожній породі з врахуванням віку,окремо йде облік селекційного матеріалу та садивного матеріалу, вирощеного в закритому грунті.

В посівному відділенні облік сіянців ведеться шляхом суцільного переліку всіх сіянців на облікових відрізках. Обліком повинно бути охоплено не меньше 2% посівів, а якщо посіви нерівномірні – не меньше 5%. Визначення стандартності при обліку проводять шляхом порівняння з сіянцем-еталоном згідно нормативу для даного регіону по кожній породі. Дані інвентаризації заносяться в польову карточку інвентаризації. На основі даних інвентаризації і натурного огляду комісія дає висновок про стан посівів, придатності сіянців кожного поля до викопки, намічає конкретні заходи по поліпшенню стану посівів, залишених для дорощування. Інвентаризація садивного матеріалу в парниках і теплицях проводиться аналогічно як у відкритому грунті при суцільних посівах, але не меньше 2% від посівів.

Облік сіянців, вирощених з закритою кореневою системою ведеться шляхом суцільного переліку, визначення стандартних – по окремих партіях, але не меньше 5% від вирощених.

Приклад проведення інвентаризації в посівному відділенні:

 
 


Sпосіву =0,25га

Схема висіву: 40-40-70

Сходи рівномірні.

Загальна кількість рядків 15

 
 

 


Lстр.

 
 


4040 70 40 40 70 40 40 і т.д. …

 

       
   
 
 

 


 

Lк.в

 

1.Визначаємо загальну довжину всіх посівних рядків на площу 0,25га по формулі:

Lзаг.= S х n/Lстр.;

де S – площа посіву, м.кв. (в нашому випадку 0,25га тобто 2500м.кв.)

n – кількість рядків в схемі висіву (в нашому випадку 3 рядки, бо схема висіву 40-40-70),

Lстр.- ширина стрічки з міжстрічковим інтервалом (в нашому випадку 40+40+70=150см =1,5м)

Отже, Lзаг.=2500 х 3 / 1,5=5000м

2.Встановлюємо довжину всіх контрольних (облікових)відрізків. Так як сходи рівномірні, то ця довжина буде становити 2% від довжини всіх рядків.

Lвсіх к.в.=Lзаг. х0,02=5000х0,02=100м

3.Встанолюємо довжину одного контрольного відрізка. Для цього довжину всіх контрольних (облікових)відрізків потрібно поділити на загальну кількість рядків на всій площі.

Lк.в.= 100/15=6,67м

4.Після цього на площі посіву прокладаємо діагональ. На перетині діагоналі з рядками ставлять кілочки. Від кожного кілочка відмірюють довжину контрольного відрізка (в нашому випадку 6,67м) і знову виставляють кілочки. Так, на кожному рядку буде виставлено 2 кілочки - відповідно початок і кінець контрольного відрізка. На всіх контрольних відрізках роблять суцільний перелік всіх сіянців, в тому числі стандартних і заносять в польову карточку інвентаризації. Знаходять середній вихід сіянців з 1-го метра посівного рядка і перераховують на довжину всіх посівних рядків на площі висіву.

Б) Інвентаризація в шкільному відділенні розсадника

Проводиться з 1-го жовтня. Створюється центральна комісія та підкомісія. Проводиться шляхом суцільного переліку на невеликих площах до 5 га, на більших площах закладають пробні площі не меньше 5% від загальної. Складають польові карточки інвентаризації.

В маточному відділенні в рік закладки визначають приживленість, в наступні роки можливість заготівлі прута, живців, паростків. В перший рік вирощування закладається пробна площа в розмірі 5% від площі плантації, в наступні роки комісія визначає в залежності від породи спосіб обліку. Складаються польові карточки.

 

 

План

1.Викопування садивного матеріалу вручну і механізовано.

2.Підрахунок, сортування і прикопування сіянців та саджанців.

3.Зберігання садивного матеріалу протягом зими.

Література: Гордієнко М.І. ст.114-119

Родін А.Р. ст.149-152

Дебринюк Ю.М. ст.94-98

1.Найкраще викопувати садивний матеріал після опадання листя і до початку сокоруху. Викопані навесні сіянці і саджанці, завдяки більшій в цей період коренеутворюючій здатності, краще приживлюються на лісокультурній площі, не потребують тривалого зберігання. Навесні викопують хвойні (модрину можна осінню – опадає хвоя) і неморозостійкі листяні (горіх грецький, айлант, акація біла…). Березу також краще викопувати весною. Вручну викопують лопатами, механізовано – машинами: навісна скоба НВС-1,2, НВС-1,2М, викопочна машина ВМ-1,25, копач сіянців КСШ-0,36, навісний викопочний плуг ВПН-2; крупномірний садивний матеріал викопують викопочним агрегатом АВС-0,6 та викопочно-вибірковими машинами ВВМ-1, ВМКМ-0,6.

Підрізування коренів проводять механізовано, а виборку рослин – переважно вручну. Глибина підрізування коренів 1-2 річних сіянців 25-30см, 2-4-х річних саджанців 30-40см, а 6-и річних і старше 50-60см. Ріжучі органи повинні бути добре відточені, щоб не було пошкоджень кореневої системи.

2. Вибирають садивний матеріал в день викопування. Його транспортують до місця сортування і прикопування або прикопують на полі для тимчасового зберігання.

Сортування сіянців проводять за допомогою шаблонів або попередньо підібраних модельних рослин згідно з діючими стандартами. Відсортований садивний матеріал зв’язують в пучки: сіянці по 50-100шт; саджанці-по 10,20,25 шт. До пучків прикріплюють етикетки, на яких вказують назву породи, вік, кількість сіянців,номер партії і дату викопування. Прикопування для тимчасового зберігання (1-2 тижні) проводять так: копають рівчаки глибиною 30-35 см з однією похилою стінкою, вкладають пучками сіянці і засипають землею корені і третину надземної частини. Грунт ущільнюють і поливають. Рядок від рядка- 50см.

3.Зимова прикопка. Потрібне рівне підвищене і затінене місце.

Рівчаки для сіянців – 35-40см, саджанців до 50-70см перпендикулярно переважаючим вітрам. Надземна частина направлена за вітром. Розв’язують з пучків і вкладають тонким шаром на похилу (під кутом 45°) стінку. Зволожують, вкривають землею товщиною 25-30 см для сіянців та 45-60см для саджанців. Землю ущільнюють і кладуть другий рядок і т.д.

Надземну частину присипають для сіянців наполовину, а саджанців – на 30-35см. Після прикопки поливають та накривають соломою, лапником, мохом, очеретом. Взимку можна снігом товщиною 70-80см, наверх нього тирсу, щоб довше не розмерзалось. Для зберігання використовують також снігові льодники-холодильники.

 

 


Читайте також:

  1. N Придумати продовження до твору тощо.
  2. Відновлення та продовження процесуальних строків.
  3. Доцільність продовження та припинення виробництва у короткостроковому періоді
  4. Лекція 6. Тема 2.8 (Продовження теми) - Електробезпека. Специфіка питань електробезпеки відповідно до галузі. Статична електрика. Блискавкозахист.
  5. Лекція №5(продовження) Політична думка в Україні
  6. Основні напрямки використання доходів, здобутих від незаконної торгівлі наркотиками. Використання доходів отриманих від наркобізнесу для продовження злочинної діяльності
  7. Питання 4. Строки досудового слідства і тримання під вартою, порядок їх продовження, нерозголошення даних слідства
  8. Продовження
  9. Продовження
  10. ПРОДОВЖЕННЯ 9.04
  11. Продовження додатку Б
  12. Продовження додатку Б




Переглядів: 1138

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | ТЕМА 11. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ В ЛІСОВИХ РОЗСАДНИКАХ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.