Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ 14

ПЛАН

 

1.Висівання насіння, умови його застосування.

2.Підготовка насіння до висіву.

3.Способи, терміни сівби, норми висіву, глибина загортання.

4.Техніка безпеки при посадці і сівбі лісу.

 

Родін А.Р. ст..174-176

Дебринюк Ю.М. ст.. 125-128

 

1.З попереднього уроку 1-е питання.

2.Насіння деревних і чагарникових порід, яке перебуває в глибокому спокої, а інколи і у вимушеному перед висіванням необхідно підготувати: стратифікувати, снігувати, намочувати, пророщувати до стану накльовування, скарифікувати, обробляти мікроелементами, речовинами росту, ошпарювати.

Стратифікація – використовується для насіння з глибоким насіннєвим спокоєм. Субстрат для стратифікації – торф’яна крошка, або промитий річковий пісок. З цією метою попередньо намочене насіння змішують з субстратом (1:3) зволожують до 50-60% і беруть в ящики, в яких для доступу повітря просвердлені отвори діаметром до 1см. Через 2-3 тижні суміш перегортають і зволожують, якщо це потрібно. При великих партіях насіння стратифікують у траншеях. Їх розміри: літня (0,5х0,3м) 0,5 – по дну, 0,3 – висота, холодна промерзаюча (зимова) (1,0х0,6м.) та тепла зимова непромерзаюча (1,0х0,8м.). Для забезпечення дренажу в зимових траншеях на дні, відступивши від нього 15-20см на опори настилають дошки, а всередині вставляють жмут соломи, очерету, або трубу з дерева для доступу повітря. Поверх траншей (зимових) накладають шар соломи для утеплення. Вибір траншеї залежить від терміну стратифікації насіння.

Намочування у воді для насіння, яке перебуває у вимушеному насіннєвому спокої (ялини, модрини,сосни) здійснюють протягом 12-24 год. Для цього його насипають в торбинки з марлі (на 2/3 об’єму і заливають водою 18-200С). Насіння підсушують і відразу ж висівають.

Скарифікація полягає в тому, що насіння з твердою насіннєвою оболонкою механічно пошкоджують, воно стає водопроникним і швидше проростає. Здійснюють в старифікаторах (обертові барабани з гострими шипами), або вручну наждаком або піском шляхом перетирання. (акація, гледичія, лох).

Снігування (клен гостролистий, ясен зелений, сосна, ялина, модрина) проводять як в траншеях (для великих партій насіння) так і в торбинках на поверхні снігу. Насіння кладуть в мішечках на 1/3 їх об’єму, поміщають на шар утрамбованого снігу (50-70 см.), покривають тирсою, лапкою, або соломою. Насіння з-під снігу достають вдень висіву, підсушують до стану сипучості і висівають.

Гідротермічна обробка (акація біла, гледичія) опускають в мішках в гарячу воду (80-850С) протягом 10хв. І залишають до повного вистигання води. Можна також тричі опускати насіння по 3хв. В гарячий окріп і холодну воду по черзі, де його і залишають для набрякання (18-24 год.). При цьому на оболонках насіння з’являється тріщини.

Обробка насіння мікроелементами (бор, мідь, цинк, марганець, молібден, кобальт, йод) проводять шляхом намочування його в 0,01-0,05% розчинах цих елементів. Об’єм розчину повинен бути в 3-4 рази більший від об’єму насіння. Тривалість намочування 12-25 год.

Стимулятори росту: насіння сосни і ялини обробляють 0,001% розчином гетероауксину. Жолуді дуба обробляють 0,001-0,0001% розчинами нафтової ростової речовини. Нестратифіковане насіння горобини, яблуні, груші витримують в 0,002% розчині гібереліну протягом трьох діб.

Дезинфекція насіння проводиться для захисту насіння від грибкових захворювань, пошкоджень шкідниками. Проводять сухе протравлювання гранозаном (0,5-1,0 гр. на 1 кг. насіння), або ТМТД чи змочують фентіураном, БМК, беномілом (5-10г. на 1 кг. насіння). Для мокрого протруювання використовують 0,5% розчин марганцевокислого калію, або 0,15% розчин формаліну. Для відлякування птахів і гризунів насіння обробляють репелентами (тіурам, контакс, бекаптан).

3. Види посівів:

грядкові (ширина грядок 0,9-1,0м., віддаль між грядками – 40см., висота підвищення грядок 10-30 см., глибина понижених 5-10 см.). Втисканням шаблона висівають дрібне насіння, а під маркер крупніше;

безгрядкові – рядками через усе поле. Є вузькорядкова сівба (ширина рядка до 5 см.) та широкорядкова сівба (ширина рядка від 5см. до 20см.). Сівба буває рядкова і стрічкова.

Схеми посівів для шпилькових порід 6-ти рядні, або 5-ти рядні.

10-(25)30-10-25(30)-10-(70)60, або 15-15-15-15-15-65(70)

20-20-20-20-70, 25-25-25-25-50, 10-10-40-10-10-70

Схеми посівів для листяних порід 25-25-25-75, або 15-45-15-70, 40-40-70. Висів насіння проводять сівалками СПН-4, СЛП-М, СКП-6, СЛШ-4М, “Литва-25”, СЖУ-1, СЛУ-5-20.

Терміни висіву насіння – восени, весною, влітку, взимку. Восени висів тоді коли немає умов для стратифікації насіння. Весною – більшість посівів. Влітку – тополя, верба, в’яз, береза повисла, шовковиця, ясен. Взимку для берези повислої та шпилькових. Насіння гледичії, білої акації, шовковиці та деяких інших теплолюбних висівають тільки навесні.

Норма висіву залежить від класу якості насіння і ваги 1тис. шт. насінин. Для насіння 2 і 3 класу якості норми відповідно збільшуються: для шпилькових на 30 і 100%; листяних – 20 і 60%, берези 50 і 100%. Норми висіву для 1-го класу якості насіння: береза 3-4г/м., дуб – 125г/м, липа дрібнолиста 6-7г/м, модрини – 3-5г/м, сосна звичайна – 2г/м, ясен 8-10г/м, ялина – 2-2,5г/м

Глибина загортання насіння залежить від розміру насіння, грунтово-кліматичних умов, строків сівби, застосування зрошення і мульчі:

сосна звичайна - 1,5-2см, ялина європейська – 1-1,5см., модрина – 0,5-1,5см., дуб черешчатий – 5-7см., береза - злегка присипають, ясен – 3-4см., липа – 1,5-2см.

 

4.Якщо відстань до місць створення лісових культур більша 3 км, то лісництва зобов”язані виділяти транспорт з відповідним обладнанням для перевозки людей. Перед проведенням лісокультурних робіт механізованим способом необхідно небезпечні місця позначити попереджувальними знаками (ями, обриви). Працювати на машинах та із знаряддями можуть особи, яким виповнилося 18 років і які пройшли медогляд, інструктаж по техніці безпеки і протипожежній безпеці в лісі. Якщо одночасно працює декілька садильних машин – відстань між ними повинна бути не менше 20м. Під час руху агрегату забороняється сходити, завантажувати садивний матеріал. Робітники, які зайняті ручною працею, забезпечуються справним інвентарем і повинні перебувати на віддалі один від одного не менше 2-3м.

 


Читайте також:

  1. N Придумати продовження до твору тощо.
  2. Відновлення та продовження процесуальних строків.
  3. Доцільність продовження та припинення виробництва у короткостроковому періоді
  4. Лекція 6. Тема 2.8 (Продовження теми) - Електробезпека. Специфіка питань електробезпеки відповідно до галузі. Статична електрика. Блискавкозахист.
  5. Лекція №5(продовження) Політична думка в Україні
  6. Основні напрямки використання доходів, здобутих від незаконної торгівлі наркотиками. Використання доходів отриманих від наркобізнесу для продовження злочинної діяльності
  7. Питання 4. Строки досудового слідства і тримання під вартою, порядок їх продовження, нерозголошення даних слідства
  8. Продовження
  9. Продовження
  10. ПРОДОВЖЕННЯ 9.04
  11. Продовження додатку Б
  12. Продовження додатку Б




Переглядів: 792

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА14. ПОСІВ І ПОСАДКА ЛІСУ | ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ 14

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.