Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Венеричні захворювання

Гонорея— венерична інфекційна хвороба, запалення слизової оболонки сечостатевих органів людини; трипер.

Перебіг гонореї

На слизовій оболонці статевих органів збудник гонореї — гонокок — посилено розмножується, спричиняє її запалення, яке супроводиться набряком і сильним виділенням гною. Ушкоджені місця слизової оболонки починають дуже різати і пекти, на них виникають ерозії. Хвороба ускладнюється порушенням відтікання сечі. У крові гонокок швидко гине, тому на відміну від сифілісу, гонорейна інфекція звичайно має місцевий характер. В ослаблених людей із зниженим імунітетом гонокок може поширюватись по всьому організму, уражаючи суглоби, серцевий м'яз, навколосерцеву сумку. Гонокок виділяє отруту, і через це, крім місцевих уражень, у хворого спостерігається слабкість, втрата апетиту, головний біль.

Визначити гонорею можна за інтенсивним виділенням гною із сечовивідного каналу, сильною різзю і печінням при сечовиділенні, болісними позивами на сечовиділення, пов'язаними з поширенням інфекції на сечовий міхур. Ці ознаки хвороби з'являються через 1—3 дні після зараження й досягають найбільшої інтенсивності через 2—8 днів. Через кілька тижнів вони стихають, і хвороба переходить у хронічну форму, яка протікає майже безболісно. Хвороба може загостритись при вживанні алкоголю, при ослаблені організму, в жінок під час менструації і після пологів.

 

Хронічна гонорея поступово ускладнюється враженням чоловічих статевих залоз (яєчок) і передміхурової залози; при цьому нерідко розвивається безплідність. У жінок безплідність може спричинитися гонорейним ураженням матки і маткових труб. Хронічна гонорея загострюється під час пологів. Оскільки в післяпологовому періоді слизова оболонка статевих органів особливо сприятлива до інфекцій, хвороботворний процес дуже поширюється на всі статеві органи і ушкоджує їх. Трипер (гонорея) - венеричне захворювання, що викликається гонококом. Трипер належить до найбільш поширеним бактеріальних інфекцій: за даними ВООЗ щорічно у світі захворює не менше 150-180 млн. чоловік.

Поза людським організмом гонококи швидко гинуть у міру висихання, під дією нагрівання понад 56 ° С, антисептичних препаратів, прямих сонячних променів. Джерелом зараження є хвора гонореєю. Дорослі люди заражаються практично завжди статевим шляхом. Діти - виключно дівчатка - через інфіковані мочалки, губки, нічні горщики, рушники, пелюшки.

Уражаються переважно слизові оболонки сечостатевих органів. Можливі також ураження кон'юнктиви, носоглотки, мигдалин, рідше - прямої кишки. Зустрічаються і важкі системні ураження суглобів, нервової, серцево-судинної та дихальної систем, може розвиватися гонококковий сепсис.

 

Розрізняють гонорею свіжу, гостру, підгостру, торпідную (з давністю до 2 місяців), хронічну (понад 2 місяців і невстановленої давності) і приховану (латентну) гонорею.

 

При прихованій гонореї є осумковані вогнища запалення із слабопатогеннимі гонококами, при розтині яких гонококи виходять на поверхню слизових оболонок статевих органів і викликають їх запалення. Від моменту зараження до появи клінічних ознак захворювання проходить від 3 до 4 днів. Іноді інкубаційний період подовжується до 2 - 3 тижнів і більше. Подовженню термінів інкубаційного періоду сприяє прийом антибіотиків або інших сульфаніламідних препаратів з приводу супутніх захворювань або при самолікуванні.


Читайте також:

  1. Анамнез захворювання
  2. Виробничі травми та профзахворювання
  3. Виробничі травми та профзахворювання
  4. Виробничі травми, профзахворювання, нещасні випадки виробничого характеру.
  5. Вплив екології на онкозахворювання
  6. Впровадження загальнодержавної системи запобігання виробничому травматизму і професійним захворюванням
  7. Гнійні захворювання шкіри і підшкірної клітковини
  8. Державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
  9. Епідемія — масове розповсюдження інфекційного захворювання людини в будь-якій місцевості, країні, яке суттєво перевищує загальний рівень захворюваності.
  10. З простудними захворюваннями.
  11. Завдання страхування від нещасного випадку. Принципи та види страхування.професійного захворювання на виробництві




Переглядів: 940

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інфекційні захворювання | Трипер у жінок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.