Е.р.с., то струм буде постійно протікати, тобто такий
конденсатор буде постійно заряджатись, що дає підстави
вважати, що його ємність дорівнює ¥.
Цікаво розглянути роль конденсатора в ланцюгах змінного струму. У випадку постійного струму – конденсатор розрив ланцюга, бо носії заряду не можуть пройти через діелектрик. В перший момент струм протече по
колу у вигляді короткого імпульсу – конденсатор зарядиться. Потім струм припиниться.
При змінному струмі у І випадку() електрони “витягуються” з лівої обкладинки. Утворений позитивний заряд індукує на правій обкладинці негативний заряд (електрони приходять з “землі”). Електрони в лівому плечі будуть рухатись синхронно з електронами в правому плечі. Тобто у всьому колі тече струм, неначе конденсатор з його розривом відсутній.
Якщо раніше, ніж повністю конденсатор зарядиться ( а його обкладинках може розміститься лише фіксований заряд) зміниться полярність на клемах генератора, то електрони за варіантом ІІ() будуть заповнювати ліву пластину, а з правої вони будуть “втікать” на “землю”.
Заряд на лівій обкладинці спочатку досягне 0 – ектрони прорекомбінували з зарядами іонів, а потім буде більшуватись –q, там будуть розміщуватись електрони.
Амперметр весь час буде показувати наявність струму. Тобто на змінному струмі конденсатор працює неначе провідник. Якщо обкладинки прибрати, то струму не буде, оскільки зарядам не буде де накопичуватись.