Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням.

Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням надаються для складання іспитів працівниками, які здобувають освіту в середніх загальноосвітніх вечірніх ( змінних) школах, класах ,групах з очною і заочною формами навчання при загальноосвітніх школах в основній школі -10 кал. днів, старшій школі – 23 кал. дні, для перевідних іспитів в основній та старшій школі від 4 до 6 кал. днів без урахування вихідних.

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих закладах освіти з вечірньою та заочною формами навчання надаються додаткові оплачувані відпустки

а) на період настановчих занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для студент 1 та 2 курсів у вищих закладах освіти:

- 1 та 2 рівень акредитації із вечернею формою навчання – 10 кал. днів;

- 3 та 4 рівень акредитації із вечернею формою навчання - 20 кал. днів;

- незалежно від рівня акредитації із заочною формою навчання – 30 кал. днів;

б) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для студентів на 3 та наступних курсах у вищих закладах освіти:

- 1 та 2 рівень акредитації із вечернею формою навчання - 20 кал. днів щорічно;

- 3 та 4 рівня акредитації із вечернею формою навчання – 30 кал. днів щорічно;

- незалежно від рівня акредитації із заочною формою навчання – 40 кал. днів щорічно;

в) на період складання державних іспитів у вищих закладах освіти незалежно від рівня акредитації – 30 кал. днів;

г) на період підготовки і захисту дипломного проекту студентам, які навчаються у вищих закладах освіти із вечернею та заочною формою навчання 1 та 2 рівнів акредитації – 2 місяця, 3 та 4 рівнів акредитації – 4 місяця.

Підставою для надання відпустки є довідка – виклик з навчального закладу.

3.Творчі відпустки.

Творча відпустка надається працівникам для закінчення дисертаційних робіт, написання підручників та в інших випадках, передбачених законодавством. Це питання регулюється постановою КМ України від 19.01.98 №45 “Про затвердження умов, тривалості, порядку надання творчих відпусток”. Працівникам за основним місцем роботи для закінчення написання дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук надається оплачувана відпустка - до 3 місяців для кандидатської, 6 місяців – для докторської. Така відпустка надається на підставі заяви працівника та рекомендації наукової ради центрального органу виконавчої влади або наукової ради вищого закладу освіти 3 ,4 рівня акредитації або НДІ про доцільність надання творчої відпустки. Для отримання рекомендації працівник повинен виступити з науковою доповіддю на засіданні кафедри, де проходить наукова робота.

Для написання підручника чи наукової праці надається оплачувана відпустка до 3 місяців. Якщо підручник чи наукова праця створюється авторським колективом, творча відпустка надається одному з його членів за письмовою заявою, підписаною всіма членами авторського колективу.

4.Соціальні відпустки.

1) Відпустка у зв’язку з вагітністю і пологами:

а) до пологів – 70 кал. днів;

б) після пологів 56 кал. днів;

у разі народження 2 і більш дітей та у разі ускладнення пологів – 70 кал. днів, починаючи з дня пологів.

Тривалість такої відпустки обчислюється сумарно і становить 126 кал. днів а у разі народження 2 і більш дітей та у разі ускладнення пологів – 140 кал. днів. Вона надається повністю, незалежно від фактично використаних днів до пологів.

Жінкам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, така відпустка надається тривалістю 90 кал. Днів до пологів і 90 кал. днів після пологів, обчислюється сумарно і надається незалежно від фактично використаних днів до пологів.

Щорічна відпустка за бажанням жінок може бути приєднана к вказаної відпустці незалежно від тривалості роботи в поточному робочому році.

2) Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку з виплатою за цієї період допомоги по державному соціальному страхуванню.

3) Відпустка без збереження заробітної плати по догляду за дитиною , що потребує домашнього догляду, тривалістю , визначеною у медичному висновку, але не більше. Як до досягнення дитиною 6 річного віку.

За рахунок власних коштів підприємства та організації можуть надавати таки відпустки і більшої тривалості .

Відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частинами батьками дитини, або бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.

В період перебування у відпустці для догляду за дитиною жінка, або особа, що здійснює догляд, може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома із збереженням права на одержання допомоги в період такої відпустки.

4) Жінці, яка працює і має 2 і більш дітей віком до 15 років або дитину інваліда , жінці, яка усиновила дитину, батьку, що виховує дитину без матері ( в т.ч. і у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину, за їх бажанням надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 кал. днів без врахування вихідних.

Заробітна плата за час відпустки виплачується за 3 дня до її початку. В разі звільнення працівника виплачується грошова компенсація за дні невикористаної відпустки, а також за додаткові відпустки працівникам що мають дітей. У разі переведення на інше підприємство, в установу, організацію грошова компенсація за бажанням працівника повинна бути перерахована на нове підприємство. У разі смерті працівника компенсація за невикористану відпустку виплачується спадкоємцям.


Читайте також:

  1. Відпустки
  2. Відпустки без збереження заробітної плати
  3. Відпустки, їх види та порядок надання
  4. Встановлення зв’язку нещасного випадку з виробництвом.
  5. Встановлення іншої тривалості відпусток в зв’язку з навчанням.
  6. Дефект маси та енергія зв’язку ядра. Ядерні сили
  7. Деякі гіпотези щодо механізму замикання тимчасового зв’язку.
  8. До комунікаційних споруд відносяться системи тепло -, водо -, електро - забезпечення, лінії зв’язку, очисні споруди. Вони можуть бути підземні, наземні та повітряні.
  9. Додаткові (див. Прирістні витрати) витрати.
  10. Додаткові види заробітної плати та порядок тарифікації вчителів
  11. Додаткові види.




Переглядів: 1397

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок надання відпусток. | План лекції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.